MTZ Belarus

Moj savet modriča maxima turbo. Nisotek ipak ne drzi tako dobro pritisak kao maxima. Iskoristio sam popust na agtokarticu i kupio nisotek ali nije to to kao maxima turbo. Sledeca zamena vracam se na maximu.
 
Trebao si postaviti pitanje u temi ulja i maziva,clan Stalker bi ti najbolje mogao pomoci.Ovde cemo ti samo preporuciti ono sto mi koristimo ,sto je u redu opet,iskustva su bitna takodje,ali evo gle,svako svog konja hvali sto bi rekli :).Stoga cu i ja preporuciti Lukoil Avantagarde Extra ili Ultra ako ne stedis :).Od 50 do 3500rs to koristimo u 820,tj nikad drugo ulje u njega nije ni sipano,sem prvi servis.Od zamene do zamene retko kad dolijem ulja,uglavnom ne dolivam.Sipaj ulje na max da bude prema meracu kad ga menjas,i do sledece zamene ako ti je motor ok ,nece pasti ispod polovine,tj izmedju min-max crte.A radnih pritiska se takodje nemoj drzati kao nesto jako bitno,radni nek je 2+ bara,ler nek ne pada ispod 1 ,i to je to.Neka ulja mogu drzati i 5 bari ,to ne mora znaci i da je podmazivanje dobro,e saddruga je stvar ako je motor los pa se sipa gusca ulja.
 
Ja u ostala dva traktora sipam sae30 al reku aj da pitam.
Verovatno da cu onda uzeti neko 15-40 da bas ne bude sae30.
@arkadije ja sam negde I cuo da je najbolje lukoil samo ne znam dali ga ima u mojoj okolini, nisam ga bas primecivao na benziskim stanicama. A motor mislim da mu je dobar ,drzi na 3 bara uvek , al to ce se jos pokazati na jesen kad mu zakacim plug .
Hvala vam :)
 
Vidi,ni sa sae30 ne gresis ako traktor ne radi zimi...u mog starog rusa od 79 do pre tri ili 4 godine nije ni sipano drugo...
E sad mi je lakse da u sva vozila, traktore kola,kombi, kombajn sipam 15w40,i uzmem bure ulja i miran,..
 
Ja kod 82 samo nadrukam na AC pumpi dobro i nigde ne luftiram i upali ko mina. A mozes gore na kucistu filtera da ga izluftiras.
 
Ako se oba rezervoara isprazne ,posle sipanja goriva hoce da vuce vazduh iz onog rezervoara koji je jos prazan. Vremenom se izjednaci nivo,ali ako se momentalno krece, treba zatvoriti taj kvazi prazan rezervoar. Naravno ovo vazi ako se ne napuni oba rezervoara od jednom.
 
Resen problem...upalio sada imam drugo problem kako da ukrutim prednje rockove kada namotam pun volan moze jos da ga rukom da guras tocak i namota jos
 
Pozdrav,da li neko zna jel imaju negde da se kupe krajevi poluga hidraulika za Belarusa a da imaju automatsko kacenje?

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko kupovao od vas,jel zna cene mozda?

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Ja zavario automatske kuke na poluge 1221 , onda kostalo oko 70-80E komad Italijanske(montiraju ih i na MF i ostale ) , Njemacke racunaj duplo.
 
Nazad
Vrh