MTZ Belarus

Moj Breznjev je bio 1998 ( valjda je bio dodatno označen '99) i nije imao problema sa tim poluosovinama i ležajevima, a nosio je po prilicno teško. Teško je bilo toliko da je jedva dizao, a do samog kraja skoro nikako. I pored super dobre pumpe i cilindra muku je mučio, ali nista puklo nije niti su stradali ležajevi.
 
E kad bi ljudi hteli da vide koja je razlika u kvalitetu izrade i materijala između 2000-og i 2010-og godišta možda bi i shvatili da nekad ni podmazivanje nepomaže ali no.

Ajde Sale daj neki primer gde se to baš uočava i vidi, ti imaš i starijeg i novog pa možeš da uporediš i primetiš.
 
Da toga gledamo, odnosno moj kum.
Sutra ga idemo vidjeti.



Što smo bili vidjeti jednog 1025.2 nema monoblok. 2007 god je.
Ali 1021 ima isti diferencijal kao i 1221, vidi se na slici jer im poluosovina dosta viri van felgi.

Ne bih rekao , a to sto poluosovine vire isto ne znaci nista , da li si ih vidjeo parkirane jedan pored drugog ?

Najlakse pogledaj katalog i brojeve kucista i poluosovina , a najbolje pogledaj lezajeve na oba , cisto sumnjam da su ista.
 
Jedan 2003 drugi 2010g. Na tom novijem menjani ležajevi na poluosovinama i leva i desna, prednji trap centralna bolcna menjana i pojedena posle 1500-2000 mč. kao da je neko oturpijao, isti slučaj sa bolcnom klipa hidraulike i kandža zajedeno bilo na 50% njegovog prečnika, klinovi podizačkih poluga i toplinga ( na ušicama traktora), čaure bakarne na klackalicama ventila (razjeo toliko da je izgubio neznatno pritisak ulja i snagu, poremetio rad motora i to na negde 1500mč.)..... Kod starijeg to ništa nije rađeno niti ima lufta u centralnoj (kolevci) bolcni prednjeg trapa, niti menjani ležajevi poluosovina jedino sam ja sad promenio bolcnu klipa hidrulika (koja i nije jako zajedena) posle 69xx i neki mč. tako da nije samo do mazanja ali no.
 
@sale ratar
Ako ikad budeš u prolazu kroz naš kraj moraš svratiti da mi održiš jedno mini predavanje o održavanju rusa jel si ti izgleda najveći autoritet po tom pitanju na forumu. Koliko sad čitam ovu temu ima malo više održavanja od IMT-a na koji sam do sad navikao.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
@sale ratar
Ako ikad budeš u prolazu kroz naš kraj moraš svratiti da mi održiš jedno mini predavanje o održavanju rusa jel si ti izgleda najveći autoritet po tom pitanju na forumu. Koliko sad čitam ovu temu ima malo više održavanja od IMT-a na koji sam do sad navikao.
Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

Nije kolega ništa komplikovano održavanje a bože zdravlja i da se vidimo i čujemo pa koliko mogu da pomognem, kad imaš vremena pročitaj knjigu za održavanje i podešavanja.
Još da dodam da se 820 sklapa kod nas tako da su i naši dosta zaslužni za te neke dečije bolesti ali no.
 
Nisu krivi nasi ljudi sto se taj traktor danas pravi od materijala slicnog zvakacoj gumi.
 
Ajd javi kako je proslo, zanima me kakav je, nije puno para, naizgled je ok, gume dobre, 2500 sati samo, a za 820 u takvom stanju traze 60-65000, pa i nije ovaj puno skuplji

Curi ulje na karteru, vidi se crveni silikon na glavi motora, mjenjač nešto se ne šalta glatko( a sinkroniziran je ) . Kod mjenjača na par mjesta curi.
Zadnje poluge ima lufta na bolcnovima, baš se istrošilo.
Sat je stao, pa nema 2500, po mojim predpostavkama ima preko 3500 rs.
Zadnja cijena mu je 10 000 eura. Da oće još spustit dalo bi se riješit nije strašno, l ima posla da se dovede u red.


Ne bih rekao , a to sto poluosovine vire isto ne znaci nista , da li si ih vidjeo parkirane jedan pored drugog ?

Najlakse pogledaj katalog i brojeve kucista i poluosovina , a najbolje pogledaj lezajeve na oba , cisto sumnjam da su ista.

Ima i tek kako razlike,kučište diferencijala, ondnosno truba poluosovina je drukčija. bili smo vidjeti jednog 1021, ima monoblok hidrauliku.

I na kraju je uzeo 1025.2.
 
I malo pre ali no.
Spajki nisu svi delovi stigli iz Belorusije.Bilo je slučajeva da su ubacivali motore u pogrešne šasije pa ljudi nisu mogli da registruju, a ako nekad uzradim generalnu na mom onda ćemo videti šta je unutra ubačeno a čuo sam raznih priča ali no, će vidimo.Prošlu zimu su obilazili gazdinstva koja imaju belaruse i raspitivali se kako smo zadovoljni i ja sam im podneo referat onako kako je, opala im je prodaja poprilično ali no.
 
I malo pre ali no.
Spajki nisu svi delovi stigli iz Belorusije.Bilo je slučajeva da su ubacivali motore u pogrešne šasije pa ljudi nisu mogli da registruju, a ako nekad uzradim generalnu na mom onda ćemo videti šta je unutra ubačeno a čuo sam raznih priča ali no, će vidimo.Prošlu zimu su obilazili gazdinstva koja imaju belaruse i raspitivali se kako smo zadovoljni i ja sam im podneo referat onako kako je, opala im je prodaja poprilično ali no.
Ako neko zna od cega je rus(80 ks) zdelan,mislim da smo to mi.Pricao sam ti,imao sam 82.1 2000.godiste koji je bio pojam za sve ove danasnje,a imao sam i 820,2004 godiste kome se UVRNULA jedna osovina u menjacu.To se na starima nije desavalo za 30 godina a ne za tri koliko je ovaj bio kod mene.Opala im prodaja??Da sada su prvi i nema vise tri prazne stranice pa onda drugi po prodaji vec samo dve ...Jos dugo ce ce rus biti no1 po prodaji kod nas,treba jako da se izmeni politika drzave ka seljaku(pare,pare,pare....) da bi se to promenulo.
 
2011 god smo mi kupili 820 el i jedan moj dedastric je isto kupio 820el videlo se tacno da su poceli u Srbiji da se proizvode jer su odma 2 prednja tega skinuli.Mi smo mozda imali srecu da nam je zapao Beloruski ali deda stric nije imao njemu je zapao nas domaci u isti dan smo ih doterali.Njegov nije valjao od pocetka dok je nas bio ne zaustavljiv izgleda da je i ovde kako se kome zalomi.
 
Curi ulje na karteru, vidi se crveni silikon na glavi motora, mjenjač nešto se ne šalta glatko( a sinkroniziran je ) . Kod mjenjača na par mjesta curi.
Zadnje poluge ima lufta na bolcnovima, baš se istrošilo.
Sat je stao, pa nema 2500, po mojim predpostavkama ima preko 3500 rs.
Zadnja cijena mu je 10 000 eura. Da oće još spustit dalo bi se riješit nije strašno, l ima posla da se dovede u red.




Ima i tek kako razlike,kučište diferencijala, ondnosno truba poluosovina je drukčija. bili smo vidjeti jednog 1021, ima monoblok hidrauliku.

I na kraju je uzeo 1025.2.

Bolje da nisi ni išo. Mi smo taj traktor išli ljetos gledat i odma sam ga prekrižio. Ima taj više sati nego što si ti napisao da misliš da ima. Plus što je lik lago da nije otvara i diran. Vrijedi max 70000, max!
 
I ja i bratic smo išli gledat ovaj traktor o kojem becarina pusta i zrine 892 pricate ,traktor je skroz cudan lik malo više laže u godini tri il 4 puta mjenja ulje na 150,200 sati tako je nama rekao .a ima 2500 sati:sta: ,motor je diran ,mjenjana je vodena pumpa ,stavljenja manja remnica da se bolje hladi tj ne grije ,turbo koda mu ne radi itd sve u svemu slažem se s becarinom da vrijedi max 7000 .
 
Nazad
Vrh