MTZ Belarus

Koliko košta ta poluosovina za rusa? bitno je da znaš tačnu meru da bi kupio polovnu lično bi pre to uradio ili polovna ili nova nego varenje i lepak...
 
Zajela se poluosovona zadnjeg točka gde dođe spoljni ležaj, dali se sme sa Co2 navariti i obraditi na meru za ležaj.
Sa CO2 bi moglo jer nece prekaliti osovinu kao sto bi bio slucaj sa elektricnim aparatom da varis ali var od CO2 je mnogo meksi pa je pitanje koliko bi to u opste i trajalo jedino da probas ako volis da rasklapas traktor mada skoro je negde bilo dali u oglasima ili na fb-u lik prodavao polu osovine od mtz-a vise vrsta,a i cena je bila neka smesna.Lepak mislim da ne bi tu mnogo pomogao ako ima bas veci zazor.
 
Kod mene gde je varena posle odreženog vremena je pukla ko ništa,ubacio u rikverc pustio kvačilo i tak,koiji moj a traktor u mestu i ne mrda,sreća pa ima prednju vuču pa polako kući,a pukla odma iza ležaja i plus bila stara zaliha u agrarijumu osovina od stari pedeset dvojke sa onim produžetkom za blokadu cena 13000 a nova roba oko 21000 iljadu to je bilo pre 4-5 god. i na celom kršu imao sam NOVU poluosovinu,ooooooooo sreće.
 
Pa to se lako utvrdi merenjem novog lezaja unutrasnje strane koja nailazi na polu osovinu!A golim okom se vidi dali je polu osovina ostecena i zajedena!
 
Jos nisam nista montirao trazim valjkaste lezajeve. Jel znate gde ima da se poruci da su exstra kvaliteta?

Evropa komerc, Bačka Palanka (FAG)
Premi Trade, Zrenjanin (SKF)
Sonirex, Futog (NSK, Timken)

Pa biraj sam kvalitet i cenu. :ppozdrav:

Bolje do točka valjkasti ležaj, mnogo je veća nosivost!

Već je bilo razgovora o ovome, pa ponavljam od ranije:

Nemojte da vam neko uvali slučajno ležaj NU 217, inače će biti i točkova i poluosovina na sve strane.
Od valjkastih samo NUP, ili NJ 217. Samo kod NJ obratiti pažnju pri montaži, jer ne dozvoljava aksijalno pomeranje samo u jednom smeru!
 
Po meni je najbolja opcija staviti unutra valjkaste,a do tocka standardne...

Tebe bas cenim kao savetodavca u vezi resavanja problema sa rusvajima,al mi ova tvoja tvrdnja malo kontradiktorna mojim iskustvima....elem,na dva traktora sam po jednom menjao spoljni lezaj dok su unutrasnji ostali fabricki,a po tebi pre ode unutrasnji? Ja sam bio ubedjen da je bolje kontra,spolja valjkasti a unutrasnji standard..
 
Ne radi se o tome. Kao prvo,valjkasti se stavljaju zbog dugotrajnosti,a kao drugo prvenstveno unutrasnji,zato sto kad se kuglicasti raspadne,kuglice polome sve zivo u menjacu. Rekao mi je majstor iz AP,da se desavalo da odlomi i parce kucista. Ja sam stavio sva 4 valjkasta,kupio sam made in Rusija,to nema veze sa njihovim lezajevima.
 
Komija Sremac spoljašnji ležaj možeš zamenuti za sat vremena dok kod unutrašnjeg je veći posao. Na 1025 poluosovina zadnjeg točka se čupa iz čizme što znači da istu drži da ne ispadne spoljni ležaj i dekla na njemu. Pitanje koji ji je ležaj u tom slučaju jači na to pomeranje napolje kugličasti koji je fabrička preporuka ili staviti valjkasti.
 
Valjkasti ležajevi trpe veća opterećenja ali nevole velike obrtaje dok kuglični trpe obrtaje a manje opterećenje e sad osovina točka na traktoru sigurno nema velike obrtaje ali ima opterećenje.
 
Srecna nova godina forumasi.
da li neko ima iskustva sa MTZ 1025.3, kaku su se pokazali ti traktori?

Имам га ја годину дана и задовољан сам њиме. Служи ми за теже операције , ради са тањирачом конзум 2.8 метара са роторима и полутешком тупањац дрљачом од 4.2 метра са дуплим роторима без проблема . Још ми је остао плуг обртач да узмем ове године и то је то. За транспорт користим белоруса 820.2, а за лакше операције имт 560 и имт 539
 
Tebe bas cenim kao savetodavca u vezi resavanja problema sa rusvajima,al mi ova tvoja tvrdnja malo kontradiktorna mojim iskustvima....elem,na dva traktora sam po jednom menjao spoljni lezaj dok su unutrasnji ostali fabricki,a po tebi pre ode unutrasnji? Ja sam bio ubedjen da je bolje kontra,spolja valjkasti a unutrasnji standard..
Ti pretpostavljam da imas stari tip mtz-a gde je mala kabina,i samim tim glavcine na poluosovinama su jako malo izbacene ka spolja,pa je opterecenje prema rastojanju od lezaja dosta manje(rastojanje od glavcine do spoljnog lezaja i rastojanje spoljnog lezaja do unutrasnjeg)...e sad novi tip kabina,pa jos pogotovo RM koji nosi gume 18,4 mora biti rasiren na glavcinama maksimalno ka spolja,prvenstveno zbog sire kabine,pa sirine gume,i lepljenja blata u losim uslovima rada...e tako namesteno(glavcina skroz na kraj poluosovine i velika guma) je vec kriticno,i ne verujem da bi se tu po dinamickom proracunu mogao izvuci stepen sigurnosti 2 koji je neophodan za tako vazan deo na traktoru...zato se desava da pucaju poluosovine,lezajevi se razlete u komade itd...znam za par traktora mladjih od 2003 koji su imali te kvarove,i sve i jedan je imao raspadnut unutrasnji lezaj,a zameniti ga,pritom da se sve lepo ocisti,pregleda i i vrati na mesto muka bozja.
 
Jedan jeste stari,drugi je noviji i on je rasiren skroz al sa 15.5 gumama,i kad je otisao lezaj samo je spoljni dobio po tamburi,pa sam ja eto mislio da oni pre stradavaju i kod drugih...neko je ovde na forumu na 105ici valjda iz tih razloga okrenuo felne a glavcine suzio do kabine,bas zbog tog ooterecenja na osovini,jel tako?
 
Nazad
Vrh