MTZ Belarus

Danasnja informacija da ce i MTZ biti na akcijama preko Iparda, jer se sklapaju kod nas a mi smo zemlja kandidat. Informacija nije proverena pri ministarstvu, ali izgleda da Agropanonka ili ko vec vrsi pritisak i da ce i MTZ biti na Ipardu. Ako to bude, juhuuu:ppozdrav:
 
Na rusu jeftinije uraditi motor i menjac nego kupiti gume...
E vidis-a na zapadnima je obrnuto...

- - - - - - - - - -

Danasnja informacija da ce i MTZ biti na akcijama preko Iparda, jer se sklapaju kod nas a mi smo zemlja kandidat. Informacija nije proverena pri ministarstvu, ali izgleda da Agropanonka ili ko vec vrsi pritisak i da ce i MTZ biti na Ipardu. Ako to bude, juhuuu:ppozdrav:
Cesto puta nov ne opravda ulozeni novac,bar kod mtz...znam slucajeva da je bilo velikih razocarenja sa novima(ja sam imao srece).Bilo kako bilo,cini mi se da je Sandorov vogel vec u oglasima,i to sa jakom cenom...daj boze da gresim,ali izgleda da nisu otisli u prave ruke.
 
Poslednja izmena:
Ovdje ovaj plavi u velikom pakovanju od 25 litara je glikol, a njega ovdje mozes da kupis i kemijski cistog , daje se kravama u ketozi, za ljude je otrovan. Bezbojan je kao voda ako je ovaj 100% cisti , gusci je od vode , cist. Ovaj plavi za automobile je ofarban i malo jeftiniji a kako je za industrijsku upotrebu nije kemijski ni cist.

Moj otac je u svom opelu , oni zuti jubilarni, samo povremeno nadolivao antifriz ako je bilo potrebno i auto je doziveo 32 godine i nijedno crijevo na motoru nije procurilo , motoru nije bilo nista ali se limarija raspala, odavno upokojen na nekom otpadu.

Postoje uredjaji za mjerenje "jacine" antifriza i ne mijenja se osim ako je jako prljav ili ima ulja u njemu. Ako ima odgovarajucu tocku smrzavanja a ako nema nadolije se koncentrovani.
Prelistavao sam ovu temu cisto radoznalosti radi i u ovoj raspravi o antifrizu iznesena je jedna inf. koja moze nekog veoma skupo da kosta.
Posto sam ubedjen da ovu temu prate i stocari moze nekom da padne na pamet da kravi u ketozi daje antifriz jer je tri puta jeftiniji nego Ketal , a kao sto kolega grabik@ napisa da se daje.
Glikol je i jedno i drugo samo sto je antifriz etilen-glikol(veoma otrovan) ,a Ketal propilen-glikol (jestiv i sluzi i kao rastvarac u medicini...).
Hvala....
 
@srdjan7
Meni je najkrivlje kada kupi preprodavac i onda napici cenu, prodavace ga duze ali zaradice na njemu 500-1000e (traktor i plug zajedno). Samo sto ja prvi od preprodavca necu kupiti, vec od vlasnika licno.
 
Danasnja informacija da ce i MTZ biti na akcijama preko Iparda, jer se sklapaju kod nas a mi smo zemlja kandidat. Informacija nije proverena pri ministarstvu, ali izgleda da Agropanonka ili ko vec vrsi pritisak i da ce i MTZ biti na Ipardu. Ako to bude, juhuuu:ppozdrav:
Vec sam ti napisao par stranica ranije, da ce belorus biti u Epardu , sto nema nikakve veze sa nasim distributerima.
Zamisli evropsku ekipu koja popusta pod pritiskom lokalnog distributera iz Srbije.
 
Pravilnik u krajnjoj meri formira Srbija, ne Brisel. Ja sam shvatio da svaka drzava moze malko da koriguje levo-desno pravilnike po merama. MTZ 1025RM Monoblokcic, pa da sa majstorima na vreme se sprijateljim, jer cemo se druziti malo malo :haha:
 
Danasnja informacija da ce i MTZ biti na akcijama preko Iparda, jer se sklapaju kod nas a mi smo zemlja kandidat. Informacija nije proverena pri ministarstvu, ali izgleda da Agropanonka ili ko vec vrsi pritisak i da ce i MTZ biti na Ipardu. Ako to bude, juhuuu:ppozdrav:

E, onda kupiti novog, po mogućnosti sa ovakvim menjačem

https://youtu.be/SKzt4yvd05c
 
Danasnja informacija da ce i MTZ biti na akcijama preko Iparda, jer se sklapaju kod nas a mi smo zemlja kandidat. Informacija nije proverena pri ministarstvu, ali izgleda da Agropanonka ili ko vec vrsi pritisak i da ce i MTZ biti na Ipardu. Ako to bude, juhuuu:ppozdrav:

Ovo zadnje sto si napisao "juhuuu" me podseti na jednu pricu,otisao Ganci u kradju kupusa,usavsi u tudju njivu vide malo podalje zeca kako gricka kupus,i pocela masta da radi.....,idem da uhvatim zeca polako i onda cu da ga prodam,kad prodam zeca kupicu petla i kokosku pa ce koka nositi jaja i bice pilica,pa ce prodati zivinu kad se namnozi i kupice dvoje jarica musko i zensko,pa kad narastu bice jarica i kad proda jarice kupice konja,dok to ganci masta zeka i dalje gricka kupus,i kad kupi konja i sedne na njega i viknu glasno DJIHAAAAA a zec se trgo i nagulio bezati a ciga osta sam u kupusu......tako i ti juhuuuu
 
Već se pojavljuju likovi da pišu biznis planove i traže odredjen% od povraćaja.Zemlja Srbija je leglo mešetara.
Sto mesetari ?
Pa treba ljudi da naplate svoj biznis plan i puno bolja opcija nego da fiksno plati pa prosao ili ne prosao, ovako ako prodje dobije povrat i lepo svima.


@Danger ima i ona prica kad je cigo nasao potkovu pa dosao kuci i prica kako bi voleo da ima konja, pa kaze ciganka jos da je kobila da rade u paru a posle dobiju i zdrebe, a mali cigancic kaze tato ja cu da jasem zdrebe kad cigo zuuuu samarcinu, kaze di da jasis ledja da mu prebijes. :osmeh:
 
Drugar već skuplja papire za traktor preko Iparda,radi mu neka žena i njenih je 5% od cene traktora, nije to uopšte tako naivno kad mi je ispričao samo neke detalje, zaključio sam da je za mnoge to neostvarivo, pričala mu je ona da je radila u Hrvatskoj papire za Ipard,i radili su jednom čoveku za skladišta,vagu i slično, papiri za taj predmet nakraju su bili teški 47 kg.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh