MTZ Belarus

Nezan nisam, paziti necu. Hocu da ne moram razmisljati sta ce crci, vec kada je tvrdo blokada, prednja vuca i to probije to plugom. Takodje posto nisu powershift desice se situacija da u brazdi stanem i da hocu da krenem. Necu da moram dizati plug pa iz zaleta spustati da ne bi opteretio lamelu.

@srdjan7
Grbavi vs ravni most?
 
Meni se kod 1025 ne svidja menjac,tj. Ja sa 1221 jedva krenem sa 2 prikolice,a kamoli 1025. Nadji negde 1021...

Od 2009 90% radim transport sa 1025...prosek 13-22 tone vozim robe... jedino su semafori problem,tu se gubi vreme u redukciji...1021 jeste bolji za transport...

- - - - - - - - - -

Hidraulika 892 vs 1025? Da li ce 892 moci da radi sa obrtacem a da ne odlazi pumpa, klip i tome slicno svake sezone? Uzeo bi Lemkena europal5 3br resetkasta daska.

1025 ima sad samo sa monoblokom...892 ima malo jaci klip od 82,1025 duplo jaci klip od 82...892 ima zadnji nosac klipa kao 82,a 1025 livena ploca iz komada(stari tip bez MB)
 
Traktor bi bio polovan verovatno, nov cu cekati Ipard pa uzeti 70ks ili jos jedan od 100ks (Arma, Htt ili Maxxum 110 (manji Case/NH me ne zanimaju jer to je isto sto i Htt samo spolja brendirano)). Tako da su opcije 1025RM bez monobloka, ili 1025 grbavi most.
 
Nezan nisam, paziti necu. Hocu da ne moram razmisljati sta ce crci, vec kada je tvrdo blokada, prednja vuca i to probije to plugom. Takodje posto nisu powershift desice se situacija da u brazdi stanem i da hocu da krenem. Necu da moram dizati plug pa iz zaleta spustati da ne bi opteretio lamelu.

@srdjan7
Grbavi vs ravni most?
Na grbavom mostu smo za 15 godina menjali gumice,jednu oprugu i jednu vertikalnu osovinu...a na ravnom od 2009 dva puta semering na desnoj poluosovini...grbavi udobniji na asfaltu,ravan bolje resen,stabilniji i jaci.gume za grbavi jeftinije,ali i vise se trose zbog ugla tockova,i vece proklizavanje imaju-ravan most gume skuplje 3x,ali vucna sila neuporediva.ako nemas tesku zemlju rm nije nephodan.
 
Kolega, ugradis pomocnu hidrauliku na 892 kao Dragan18 i teraj. Vidi u mom albumu sta nosi moj 820 a jos uvek je sve original fabricko. Jedini problem sam imao sto je brzo spustao ali sam stavio prigusnicu i sad spusta polako.
 
Bilo koji od ta dva al sa ravnim mostom.po meni ti traktori nisu za 3 brazde obrtac.Ako vec uzimas polovnog dodaj jos par tona jabuka za1221
 
Zemlja je takva da ove godine sa 558 sam trosio u repistu 13.6l/kj uz 27-28-30cm dubinu. Imam i nezgodne zemlje, ali manji deo i tu bi recimo 558 mogao da ide brzinom izmedju 3.SH i 1.BH ali nema takvu brzinu na menjacu. 58ks i 70cm zahvata.

- - - - - - - - - -

Razmisljao sam o 1221, ali to mi je preveliko. On je za oranje izmisljen traktor ali mi je prevelik za ostale poslove, pogotovo za rad sa viljuskarom.

@Milovan
Zato sto ima jednu lamelu. Ima sinhronizovan menjac kao i na 920 od 80ks. Prednost njega je samo zadnji most od 1221. Od svih tih MTZova 1221.3 je pogodjen maksimalno kao i mali rus 820. Ovo izmedju sve ima + i -, ali meni je slabo 820 za to sto hocu a 1221.3 preveliko.
 
Idi kod nekog ko ima 1025. Provozaj malo taj traktor i, ako mislis da ti odgovara taj menjac na njemu i ako mislis da ces na takav menjac i na te njegove "rangove" navići, onda kupi 1025 rm i neces pogrešiti :ppozdrav:
To je moje mišljenje, ali svakako poslusaj i savete drugih.
 
Terao sam od druga 1025rm i nisam znao u kojoj sam brzini:haha: Raspored je 2-1-3-4 ali navikne se to. Menjac mi je znacajnije da je dobar raspored brzina, nego sam nacin saltanja. Kretanje iz ranga sporijeg od najbrzeg i istovremeno saltanje mi isto nije problem (to radim i na 533/539 sa punim prikolicama, krecem 3sh, pa 1bh).
 
[video=youtube_share;6HrhNsME4v4]https://youtu.be/6HrhNsME4v4[/video]

Majstor koji sam sebi pravi reklamu da znas da je majstor do k***a. Ovaj samo kvari ne popravlja nista.

Meni odrzava sve masine Marko Lender doktor je za ruseve i case-a mi odrzava a i New hollanda i za svaku preporuku je.
 
Kod mene ih bas dosta ima 1021 i 1025 i vise su zadovoljni sa 1021,a i to mi je majstor iz AP i danas potvrdio (menjao mi je danas lezajeve na 82.1,a i sutra dolazi),posto sam se ja raspitivao za nov i on mi je preporucio 1021.3. Najmanje reklamacija su imali na tim traktorima.
 
Preko povracaja nece biti MTZ, Kinezi i Indijci. Samo EU + Turska (zemlje kadidati), tako da mi nov MTZ nije opcija iz tog razloga.:ppozdrav:
1021.3 nisam ni video kod nas nigde. 1025.3 ima u selu a ima i u okruzenju nekoliko.
 
Terao sam od druga 1025rm i nisam znao u kojoj sam brzini:haha: Raspored je 2-1-3-4 ali navikne se to. Menjac mi je znacajnije da je dobar raspored brzina, nego sam nacin saltanja. Kretanje iz ranga sporijeg od najbrzeg i istovremeno saltanje mi isto nije problem (to radim i na 533/539 sa punim prikolicama, krecem 3sh, pa 1bh).

Saltanje tog menjace iz sporih u brze a da ne zaustavis traktor se nikako ne preporucuje. Taj menjac je jako skup za odrzavanje(popravku) no kako hoces,raspitaj se dobro. Ja sam se raspitivao na mnoga mesta i probao vise tih traktora
 
Pa kod nas sa 1025 mislim da svi tako rade (3.rang pa 4.rang) jer brzo mu je da krece odmah u 4 rangu. :sta:
 
Kolege Bojcetic i danger moje pitanje se na vas odnosilo mozda me niste razumeli ili 952 rm nije vredan razmatranja? Pitam posto i sam imam dilemu.
 
@ Bojcetic
Ajde izdrzi do petka. Pa ces cuti sve... Sto se mog misljenka tice samo 1025 ravan most. Nista drugo. Znam jednog sa puuuuuno radnih sati. I jos uvek radi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh