MTZ Belarus

Kod mene je bio slican problem, jako tesko se ubacivao u 9, i izbacivao iz 6 dok obrnuto islo kao sir, mtz mala kabina, skinuo poklopac menjaca i izvadio birac brzina, problem se sam pokazao, izlizala se viljuska u osovini i zapinjala, promenjen birac brzina za 15 -20 e i resen problem..
 
Danger,jel si ti sam svoj majstor ili pak imas coveka koji sarafa na tvojim traktorima? Treba mi dobar majstor,pa zato pitam,ovi u mom blizem okruzenju su samo monteri delova a ne dijagnosticari..
 
Napisali su ti sta ti je problem. Dok ga ne resis ima caka kako lakse da ubacis. Caka je - iz zaleta. Znaci iz krajnjeg zadnjeg polozaja ubacujes u brze. Videces ici ce lakse.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
ima jos jedna caka kad ni tako vise nece.....pocnes da je guras u brzi hod a drugom rukom malo vecim cekicem udaris
po palici u donjem delu palice,nemora jako al preleti sigurno,imam dosta drugara kojima sam to rekao za nuzdu pod izgovorom samo da pooru a oni i dan danas cekicaju,mrzi ih da otvaraju poklopac menjaca pa im se svideo cekic

- - - - - - - - - -

Danger,jel si ti sam svoj majstor ili pak imas coveka koji sarafa na tvojim traktorima? Treba mi dobar majstor,pa zato pitam,ovi u mom blizem okruzenju su samo monteri delova a ne dijagnosticari..

na mojim masinama samo ja sarafam al na tvoje razocarenje usluge neradim jer nekad nestignem ni svoje pokrpiti na vreme,sa savet sam tu.....
i u mom kraju jako malo dijagnosticara al montera more jedno.....

- - - - - - - - - -

@srdjan7....
ako je KT onda obicno peva u zvezdama granda i vruc i hladan
 
Danger koliko dugo voziš ruseve i misliš jednog dana se prešaltati na neku drugu boju?
 
mislim uzeti nesto oko 90ks da moze raditi vise stvari,prvenstveno zbog prskanja i bolje zatvorenosti kabine,al......uvek naidje neka budala i ponudi mi zemlju da kupim a ja neznam kako da ga odbijem a da se neuvredi,tako da kad ce doci na red neznam,uglavnom jedna 82 ostaje kao i 1221
 
Da li je neko imao problem na MTZ 820 kod brzog i sporog hoda? Dakle kad palim traktor, palica menjaca ide skroz levo, pa prema napred, i tu nema problema. Ali kad ubacim u spori hod (skroz levo, pa prema nazad), posle muka ziva vratiti u brzi hod. Kao u zid da udara palica. Kad nekako posle 20-30 cimanja napred nazad uspem da ubacim u brzi hod, posle ide bez problema kad ga palimm.

Kod mene je sličan problem, posle oranja u sporohodnim brzinama, kad krenem kući teže ubacim u brzohodne. Ali ne desi se da palica udari kao u zid, lagano ode skroz napred ali ne ubaci u brzohodne. Posle 3-4-5 cimanja ubaci. Obrnuto nije probelm, iz brzohodnih lako ubacuje u sporohodne.
Takođe često imam problem ubacivanja u rikverc. Npr. od 10 saltanja 3 puta neće. Ako držim palicu povučenu nazad i polako puštam kvačilo onda zakrči. Pa i tako retko upadne u rukverc, tj. najčešće upadne labavo i posle puštanja palice ispadne iz rikverca. Ali ako prvo gurnem u četvrtu pa izbacim i onda probam u rikverc onda najčešće upada bez problema.
 
ume to da se desi,udari zub na zub zupcanik pa nemoze da uzubi,kad se to dogodi da mu fali jos malo da uzubi samo ubacis u neku brzinu pustis stisnes kvacilo i odmah vratis rucku u brzi hod i poguras ponovo da uzubi do kraja
 
Ne,nisam znao da je postao majstor za ruse... uglavnom je popravljao stare zetore i ursuse i imam utisak da su se vrtela uvek ista 2-3 traktora.
 
Ako treba nekom da mu poklonim
20171125_183821.jpg
 
Po ko zna koji put 892 vs 1025? 1025 grbavi vs ravan? Ukratko ko je imao iskustva sa oba. Ne mogu da se odlucim za model.

Traktor bi orao sa 3x35-36cm obrtacem pozeljno je da ima sto veci izbor brzina u rangu 7-8-9km/h. Vukao bi vucni germinator 3-3.5m, prikolice 2x10t (prazne 5.5t, bruto 24t+traktor). Pre svega mi skripi ucinak u oranju, ostale operacije poradim lako lagano i sa postojecim gvozdjem. A da, tovario bi traktorskim viljuskarom i tim traktorom palete od 750-1200-1500kg max.

Znam da je ova tema prezvakana xy puta, a kako sam pipizdio na ucinak u oranju moram ovo da resim uskoro.
 
Hidraulika 892 vs 1025? Da li ce 892 moci da radi sa obrtacem a da ne odlazi pumpa, klip i tome slicno svake sezone? Uzeo bi Lemkena europal5 3br resetkasta daska.
 
Ako ces mene poslusati 892,i sto se tice rasporeda brzina koje si naveo a pogotovo transporta,a njega po potrebi dignes na 100ks bez problema

1025 ima,bar sto se oranja tice-fantastican raspored brzina...skoro na svaki km...digne se,ali trpi li sve ostalo tu modifikaciju,lamela pogotovo,obican 892 je skine lako...jedino ako si baaaas nezan...
 
Nazad
Vrh