MTZ Belarus

Ima čovek u Novoj Pazovi nakalamio na Rusa kabinu od Rakovice. Zanimljivo izgleda.
 
@Diklofen i Milovan, ja nisam rekao da bih kupio Kineza ili ne znam ni ja koji drugi novi. Samo Rus nov nikako, imao sam letos u dvoristu 892 5godina star sa 1600rc i 820 15 godina star sa 4000rc, ovaj deda je manje tandrkao u voznji, a i manje je balavio.
 
Belarus 820, kad je hladan mota se volan normalno, kad se ugreje, muke zive, sta moze biti?Traktor je 2012 god, i oko 2000 radnih sati.
 
Rus ne curi samo kada ostane bez ulja.Moj 892do sada 4600sati tri lamele, i odma stavljena korpa od 820jer kolena sam upali od ove prve korpe. Veliki kvar ove jeseni napravila mi je uljna pumpa u karteru i kojoj je pukao zupcanik,pa otkinula se sa nosaca i uletela mi u 4klip. Pa smo onda radili radilicu i srecom.samo taj 4klip. Vreme mu je da mu se uradi razvodnik jer propusta ulje. Ali da se razumemo to mi je bio glavni traktor za sve radove do prosle jeseni.

Nada poslednja umire.
 
Pre neki dan sam imao priliku da vidim 892 cizmas 2006g sa 13.900rc,kaze vlasnik da je jedne godine napravio preko 2000rc,kaze da ga nece nikad prodati :) sve zavisi kako kome zapadne mozda je njegov 1:1000 koji je tako dobar...
 
1221 ,2011 god ,1500 rh ,korpa,lamela,,crevo od hidraulike jedno procurilo,kočnice ne rade nikako treba komplet pregled,s vremena na vreme problemi sa strujom(sitnice),jednom zaglavio ventil od prednje vuče(proadio) i 2 puta menjao remen alternatora ,brzinometar ne radi od 5-og sata i obrtometar zeza već godinu i po dana ,nekd radi nekad ne.
Finansijski 100 evra po sezoni kvarovi +zamena ulja i filtera.
 
Ka se kupi nov rus odma bezecuješ električara,i majkana da doteže sve šrafove,manometar pr ulja kao i za temp da se ugradi i to ti je to miran:haha:Ne znam ljudi ja sam sa mojim 820 iz 99god više nego zadovoljan 10-ak god je kod mene ali doduše samo ga ja vozim i nikad nisam menjao niti imao problema sa lamelom...
 
Milovane koliko ti rode imas kila? :) jbm mu misa pa nisu ta sedista valjda toliko losa..

Nisam toliko tezak,105-110kg sad cu na dijetu,pa ce biti koji gram manje. :osmeh:
Prvo sedista mi je puklo na 1600sati,odvalilo se na zadnjem kraju i katapultiralo me na volan,onda sam kod njih kupio Gramera i posle 300sati je palo skroz dole i jako nisko se sedelo i nije amortizovalo,mali amortizer je probio dno sedista,to su namestili i zavarili ojacanje,kazu da su imali jos 2 takva slucaja,posle narednih 300sati mi je pukla ona zakacaljka stepena visine (ima 3 stepena) i onda kad radis,strucnes malo i padnes skroz dole,pa onda te digne gore pa bijes glavom u plafon. E to nisu hteli da popravljaju,nego su mi dali novog gramera.

- - - - - - - - - -

Ka se kupi nov rus odma bezecuješ električara,i majkana da doteže sve šrafove,manometar pr ulja kao i za temp da se ugradi i to ti je to miran:haha:Ne znam ljudi ja sam sa mojim 820 iz 99god više nego zadovoljan 10-ak god je kod mene ali doduše samo ga ja vozim i nikad nisam menjao niti imao problema sa lamelom...

Ja nikad jednu sijalicu nisam promenio,meraci temperature i pritiska ulja su mi fabricki.
 
I kod mene na 1025 samo je sedište problem ostalo sve radi . Mojom greškom dva puta stradala lamela kardana jer je ostajao na 1000 obrtaja i kad izvlačim stajnjak prikolicom od 6 tona prokliza . Inače ima 1300 sati za sada radi bez greške . Imao sam samo problem sa dovodom goriva crevo ispucalo i vuklo falš vazduh . I mogu da kazem da sam zadovoljan radom , a kad čujem priče cena popravki dajca ,maseja jon dira onda sam i prezadovoljan sa uloženo dobijeno.
 
Milovane,ako je mali amortizer probio dno sedista gde je zavrsio? Nije valjda...? Mislim odgore ns sedistu je guzica,odole amortizer...nije svejedno..
 
I šta to dokazuje? Ko je luđi?
Zasto ko je ludji jednostavno ljudi odmerili snage traktorima nit su ih kidali niti su ih silovali i lomili!Ljudi su nekada odmeravali snage,a i danas ukrstanjem pesnica,obaranjem ruku,nadvlacenjem konopca,itd...Zasto nebi i traktorima sta im fali to su radne masine i u vecini slucajeva i situacija u toku rada im bude i gore silovanje od ovoga!
 
Nazad
Vrh