MTZ Belarus

Malo je 9-10 jutara za toliki traktor tolko se izore sa 820, ovaj bi trebao bar 14-15jutara na dan. Ja sa masejom za dan uradim od 14 do 16 jutara zavisi u kolko je parcela za nekih 10-11 sati potrošnja za to vreme je oko 150-170lit.
Da li je malo ili ne meni je baš sve jedno ,radim koliko mi odgovara,da se slomim i radim 15 kj mogu ali čemu ?
U poslu sam prilično disciplinovan (ne gubim dane) idem kao mrav svaki dan bez pauze i izgovara (slava,rođendana,umora ,ženine menstruacije,ćerkinog domaćeg ...itd),sve radim bukvalno sam samcat što mogu potvrditi i članovi iz Lokava ,fizičare isključivo plaćam zbog voćnjaka i kojekakvih fizičkih poslova u ratarstvu nikad,čak i setvu odradim tako što vučem prikolixcu za mašinu,nemam tatu,tasta,dedu da mi pomožu na njivi,sin je još mali.Ima posla i kući koji treba uraditi jel nema ko drugi osim mene.Tako da 9-10 kj mislim da je sasvim dosta,kod mene u ulici ima dosta njig sa manje zemlje i gde su dvojica ili trojica radno sposobnih pa imaju još da oru danima,ja sam poodavno završio ratarske poslove za ovu godinu.
e
 
Svaka cast Gorane nek si im i reko ali ne vredi puno vecina na tastaturi pici zimsko oranje.
 
Koji god da uzmeš najpre proveri koliko je tačan!

Gledao sam već tvoj video dukej. Mislim, ne mogu to baš da uradim u prodavnici delova :osmeh:. Jel imaš ti neku preporuku šta da metnem?

Aha, kapiram sad. Proverim da vidim ukoliko odstupa, koliko odstupa da bih imao realniju sliku kad ga gledam pri radu. Jel si na to mislio?

Jer tako a? :osmeh:
 
Da li je malo ili ne meni je baš sve jedno ,radim koliko mi odgovara,da se slomim i radim 15 kj mogu ali čemu ?
U poslu sam prilično disciplinovan (ne gubim dane) idem kao mrav svaki dan bez pauze i izgovara (slava,rođendana,umora ,ženine menstruacije,ćerkinog domaćeg ...itd),sve radim bukvalno sam samcat što mogu potvrditi i članovi iz Lokava ,fizičare isključivo plaćam zbog voćnjaka i kojekakvih fizičkih poslova u ratarstvu nikad,čak i setvu odradim tako što vučem prikolixcu za mašinu,nemam tatu,tasta,dedu da mi pomožu na njivi,sin je još mali.Ima posla i kući koji treba uraditi jel nema ko drugi osim mene.Tako da 9-10 kj mislim da je sasvim dosta,kod mene u ulici ima dosta njig sa manje zemlje i gde su dvojica ili trojica radno sposobnih pa imaju još da oru danima,ja sam poodavno završio ratarske poslove za ovu godinu.
e
Fraće, možda se i znamo. Pošalji mi na PP ime i nadimak. Ukoliko želiš naravno. ;)
 
Malo je 9-10 jutara za toliki traktor tolko se izore sa 820, ovaj bi trebao bar 14-15jutara na dan. Ja sa masejom za dan uradim od 14 do 16 jutara zavisi u kolko je parcela za nekih 10-11 sati potrošnja za to vreme je oko 150-170lit.


Prosle godine sa MTZ 1221 kad sam poceo da orem kukuruzovinu bilo mokro trosio 17l /kj , kad se prosusilo nije islo ispod 14l /kj . Ove godine isto kukuruzovina ista dubina isti traktor prije ove kise od 30-tak litara trosio neverovatnih 10,5l /kj .

A poslije kise luceriste 5 godina gazeno i po blatu i svakako orem na 35cm dubine i zahvat 135cm u 4-toj , 9,3km. Inace u normalnoj godini sa tom dubinom bi se traktor ukakio a lemkena bi nosio kuci u djelovima.
 
Obrni okreni mtz 892. 14l po kj pre kise u strnjici.Sada posle ovih kisa videcemo kako ce ici u kukuruzistu, dobro je sada to nakisko pa ce se valjda i zemlja malo otpustiti. Inace probao pre kise koji krug. Uf uf stegnuta zemlja bila sttasno.

Nada poslednja umire.
 
Ranije ste pisali da nevaljaju novi cepovi rezervoara. Danas sam bio u Agropanonci i uzeo cep ali aluminijumski i mogu reci da je dobar pa ako nekome treba moja preporuka je ovaj.
 
Danas
c3d9cd4a271334c84b06d9d857f6bb59.jpg
3d06e34acda0ad1136d3cee429e62d2c.jpg
6bfe36903bb84513c49fe3650c829f6b.jpg

Posle prepravke izdržio 15 god.
 
Види се да је попуштао мало по мало и онда само кврц.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ja imam taj aluminijumski i rukom mogu da ga zavrnem jedva malo jače od jednog kruga. Onda ga uvek malo dotegnem ključem za filtere, ali tako moram da ga onda i odvrnem. Moraću naći još jedan da vidim gde je problem, u čepu ili rezervoaru.
 
Taj problem sa flisovanjem i curenjem nafte sam rešio tako sto sam odsekao fabričku cev,otišao na odpad odsekao od nekog auta istu takvu cev sa čepom zavario i kraj.To sam uradio na jednom rezervoaru a na drugom isto tako odsekao cev sa pokopcem koji dobro dihtuje i crevom od hladnjaka (dosta debljim)spojio i stegao šelnama te dve cevi nema više kapi nafte ili curkanja...
 
Nazad
Vrh