MTZ Belarus

@Bradonja
4 brzohodna ,ne moze drugacije ,na mestu 4 ima takodje 7 brzina,a sa njom sigurno ne ore,bar ne duboko zimsko oranje.
 
Pa ono tipa redukovana ili ne,imas ispod volana onu rucicu ,zec-kornjaca ,brzohodna -sporohodna,kako ko kaze :).
 
Sta moze biti sa strujom kad se upale svetla digne odma temperaturu za 5 stepeni ,a cim se ugase odma pusti,.Jel neki relej il sta drugo moz biti,njegov je fabricki sat za temperaturu elektricni.mozda je i on.Jel imo neko slicna iskustva,.
 
55l na 3,5kj.....ispada 15,7l na jutro.....a jos je okretac, pa nije bitno sto ide njiva u klin.....malo mi to puno, al hvala na iskrenosti......to je plug 2x14?
 
Sta moze biti sa strujom kad se upale svetla digne odma temperaturu za 5 stepeni ,a cim se ugase odma pusti,.Jel neki relej il sta drugo moz biti,njegov je fabricki sat za temperaturu elektricni.mozda je i on.Jel imo neko slicna iskustva,.
Kreni od alternatora.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Sta moze biti sa strujom kad se upale svetla digne odma temperaturu za 5 stepeni ,a cim se ugase odma pusti,.Jel neki relej il sta drugo moz biti,njegov je fabricki sat za temperaturu elektricni.mozda je i on.Jel imo neko slicna iskustva,.
Standardne mane elektronike traktora jeftine izrade...meni brlja od vazduha,a na drugoj marki traktora bio problem kao kod tebe,dize do stotke pod svetlima-menjao i alternator,dzaba-ugradio mehanicki sat i ne marim toliko za taj elektronski.
 
Ljudi imam pitanje mtz 82 1980godiste traktor mi ne pokazuje na amprmetru da puni samo ode na -20 kad upalim svetla.
Problem 2 kontakt bravu sam rastavio i ne znam vratiti kako povezati zice da mi vergla i grejac da pali na pola.
 
Sta moze biti sa strujom kad se upale svetla digne odma temperaturu za 5 stepeni ,a cim se ugase odma pusti,.Jel neki relej il sta drugo moz biti,njegov je fabricki sat za temperaturu elektricni.mozda je i on.Jel imo neko slicna iskustva,.


U komentarima kažu da treba proveriti džekove koji spajaju senzore sa elektronikom, odnosno da je negde loš kontakt. Dakle, najlakše je te džekove raskopčati i potom ponovo skopčati. Možda se tako popravi kontakt ako je to uopšte problem.

Kod mene je preključe poludeo manometar ulja. Kad se da kontakt (dok se još ne startuje traktor) kazaljka zakuca gore preko 6 bara. Posle startovanja traktora pokazuje ok.
 
Ko da im je bilo potrebno ugraditi taj sat, a prije njega je bilo nekoliko satova na toj strani i nije bilo problema.....
 
Tacno tako,na mojim traktorima su jos fabricki,79to i 97o godiste,i jos nisam posumnjso u ispravnost...osim meraca za gorivo..
 
Kad smo vec kod satova kako pratiti nivo goriva u rezervoarima?Sat ne radi kupio bih novi ali majstori mi rekli da nije ni to dugorocno resenje.Hvala
 
Kad smo vec kod satova kako pratiti nivo goriva u rezervoarima?Sat ne radi kupio bih novi ali majstori mi rekli da nije ni to dugorocno resenje.Hvala
Nemoguca misija. Uglavnom je do plovka. A plovak sve gori od goreg. Mi se drzimo armature. Ubodem u rezervar i znam gde sam. Sve ostalo je samo kidanje zivaca.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh