MTZ Belarus

A mene je proletos zezao pozicioni regulator ispod sedista,isti simptomi kao i kod NA..na njemu ima neka mala poligica i ja ga njako par puta tamo vamo i ono proradilo..e sad koji mu je djavo nemam pojam..na drugom mi je nas kolega sa foruma objasnio kako to sve lepo da izbacim sto sam i ucinio i sad lepo ima tri rućice raboten i au majcinu,nema plivajuci al i koji ce mi..
 
Ne bih ja to modifikovao,na Rusu kad je sve ispravno on na ler gasu kipuje sta hoces,2 zmajevke pune robe,igra se sa njima,ako fabricki moze da izgura bez popravki po 4-5 k rs,kad se nesto od tih razvodnika,hidro pojacivaca ,itd ,pokvari,kupi se novo i teraj.Ti radni sati za neke ozbiljnije kvarove nisu puno,ne za traktor njegove cene.
 
Jesi kupovao nekad zamenski razvodnik recimo i koliko ti je trajao?
Za staru 82ku recimo nema da se kupi nov hidro pojacivac..
 
Stavio bih hidraulicni volan na 82ku...e sad pitanje,da li da se zavitlavam i dajem vise novaca da bude original kao na novijima,ili da orbitrol nakacim na stub volana i ustedim koji dinar? Kako se pokazala ova druga opcija?
Klip bih nakacio na plocu koja bi bila pricvrscena za prednji most sa cugovima...jel to ok?

- - - - - - - - - -

I da,ako orbitrol stavim na stub,gde idu creva za ulje?
 
Stavio bih hidraulicni volan na 82ku...e sad pitanje,da li da se zavitlavam i dajem vise novaca da bude original kao na novijima,ili da orbitrol nakacim na stub volana i ustedim koji dinar? Kako se pokazala ova druga opcija?
Klip bih nakacio na plocu koja bi bila pricvrscena za prednji most sa cugovima...jel to ok?

- - - - - - - - - -

I da,ako orbitrol stavim na stub,gde idu creva za ulje?
Imas slike par ljudi sa foruma koji su radili,pa i moje slike su tu...pogledas,rasudis sta valja...
 
De ima da se kupi prigusnica kipe za MTZ ?
Potrebna mi je za berac, kad stisnem rucicu za spustanje bunkera otrese ga kao list.

Mozes ti i manje povlaciti tu rucku...

Inace, prigusnicu u vidu neke sajbice s malom rupom stavi negdje u crijevo od kipe na beracu. Kipanje beraca ce biti neznatno sporije ali spustanje ce biti osjetno blaze.
 
prigusnica.jpg
[/IMG]Ovako sam ja rešio naglo padanje oruđa na zemlju težeg pluga,itd ali isto tako kad su lakša oruđa u pitanju ima ceo protok ulja brzo spušta brzo diže nema dangube na uvratinama...
 
Bobo vidi se da nisi radio sa MTZ masinom, ni blizu IMT-a kipovanje.
Grunt dao si konkretan savet ali bih da prodjem jednostavnije citaj jeftinije od te kocke.

Interesuje me koliko mm treba da bude ta rupa siroka u prigusnici i da li ide u vidu reducira ili moze i kao neki "metalni novcic" na kom se probusi rupa i ubaci se u muski dzek.
 
Bobo vidi se da nisi radio sa MTZ masinom, ni blizu IMT-a kipovanje.
Grunt dao si konkretan savet ali bih da prodjem jednostavnije citaj jeftinije od te kocke.

Interesuje me koliko mm treba da bude ta rupa siroka u prigusnici i da li ide u vidu reducira ili moze i kao neki "metalni novcic" na kom se probusi rupa i ubaci se u muski dzek.
2,5 do 3 mm radi posao.
 
Nazad
Vrh