MTZ Belarus

Pre godinu dana je prodat u obliznjem selu 820 2002 godiste koji nigde nije ozuljan,1800rh,kao nov,fabricko stanje,prvi vlasnik za 10 000...kupio vlasnik 105 nov.za tako nesto vredi...ali za ove iz oglasa...pola njih je jako sumljivo ili jako precenjeno.
 
Kako vam i kad gasi blokadu onaj davac na 1221.3?Ukljucim blokadu,sija lampica.Ja motam levo desno i nece da ugasi lampicu.Mora li biti u pokretu?
 
Cene rusa su jake jel su rage koje rade posao i to je ta priča nema šminke samo dobra kičma a može i bez nje,malo delova ključeva u kabinu slanine luka i piči.Odrađuju oni dobar posao sa minimum ulaganja zato se toliko i trguje njima po oglasima.
 
Kako vam i kad gasi blokadu onaj davac na 1221.3?Ukljucim blokadu,sija lampica.Ja motam levo desno i nece da ugasi lampicu.Mora li biti u pokretu?

Trebalo bi kad pritisnes kocnicu , da pali lampicu od prednje vuce. Ovo za blokadu ne znam za lampicu jer meni ne iskljucuje kad motam a lampica stalno svijetli (neko prckao po instalaciji prije, a sensor radi kako treba) , ali to se osjeti da ti zadnja blokada ne iskljucuje kad skreces , drugo mora biti strahovito klizavo da ti treba zadnja blokada u oranju.
 
Kako vam i kad gasi blokadu onaj davac na 1221.3?Ukljucim blokadu,sija lampica.Ja motam levo desno i nece da ugasi lampicu.Mora li biti u pokretu?
Kad traktor krene a točkovi su zakrenuti u stranu , mora da ti se ugasi (tojest isključi)i blokada i prednja vuča ako je uklučena na automacki. Kakva su ti prva iskustva sa 1221/3 ? :osmeh:
 
Grabik spominjao si havariju gde je malo izgreban zupcanik od cetvrte...sta se desilo?

Nesto slicno kao kod coci64, bolcna u kolijevci prednjeg trapa , traktor nije bio u mom vlasnistvu onda, osla ona osovina u mjenjacu od prednje vuce, jos kojesta , vani dobio cak i karter, vlasnik ga koristio dok se to desavalo , a i poslije opravke opiljci nisu 100% izbaceni, a kod transporta u 4 brzini, vratila se vrte najvecom brzinom , pa pretpostavljam podizao opiljke sa dna a taj je ukopcan pa malo opiljci polirali zupcanik, ja jos izbacio dosta opiljaka iz mjenjaca a i grubi filteri bili puni.
 
Kad traktor krene a točkovi su zakrenuti u stranu , mora da ti se ugasi (tojest isključi)i blokada i prednja vuča ako je uklučena na automacki. Kakva su ti prva iskustva sa 1221/3 ? :osmeh:
Pa nisam nista jos radio sa njim.Posle YTO 904 deluje kao opasna mrcina.
Jel automacki ukljuceno kad je stisnuto dugme na gore?
 
Pa nisam nista jos radio sa njim.Posle YTO 904 deluje kao opasna mrcina.
Jel automacki ukljuceno kad je stisnuto dugme na gore?

automatski gore,sredina nista(iskluceno) a dole prinudno
treba pogledati davac na levom tocku koji iskljucuje blokadu pri namotavanju volana,obicno krepa zbog preteranog podmazivanja prednjeg mosta,kad se podmazuje maksimalno tri put stisnuti mazalicu,na desnom mozes kako hoces

- - - - - - - - - -

Kad traktor krene a točkovi su zakrenuti u stranu , mora da ti se ugasi (tojest isključi)i blokada i prednja vuča ako je uklučena na automacki. Kakva su ti prva iskustva sa 1221/3 ? :osmeh:

Prednja vuca nema nikakve veze sa zakretanjem tockova,prednja vuca na gore stisnuto je automatski sto znaci pri proklizavanju zadnjih ukljucuje se prednja,u sredini je iskljuceno a dole stisnuto je ukljuceno non stop
 
Pa nisam nista jos radio sa njim.Posle YTO 904 deluje kao opasna mrcina.
Jel automacki ukljuceno kad je stisnuto dugme na gore?
Kao što je danger napisao !

- - - - - - - - - -



danger

Prednja vuca nema nikakve veze sa zakretanjem tockova,prednja vuca na gore stisnuto je automatski sto znaci pri proklizavanju zadnjih ukljucuje se prednja,u sredini je iskljuceno a dole stisnuto je ukljuceno non stop[/QUOTE]

Meni kad je prednja vuča uklučena na automacki ponekad ostane prednja vuča uklučena i kad neproklizava ali čim namotam u stranu odmah se isključi kao i blokada.
Koliko često podmazuješ prednji most ?
 
Stavio danas novi davac.Stisnem dugme blokade na dole i lampica gori.Namotam tockove i ona se ne ugasi.
 
Kao što je danger napisao !

- - - - - - - - - -

tri puta godisnje,u prolece pred spremiranje,pa uleto pred tanjiranje suncokreta i pred oranje,al sto se tice levog tocka donja mazalica mora umereno,mnogi su nabijali masti dok mast nije izbila plasticni deo davaca sa zicama,ostale mazalice mozes kako hoces

danger

Prednja vuca nema nikakve veze sa zakretanjem tockova,prednja vuca na gore stisnuto je automatski sto znaci pri proklizavanju zadnjih ukljucuje se prednja,u sredini je iskljuceno a dole stisnuto je ukljuceno non stop

Meni kad je prednja vuča uklučena na automacki ponekad ostane prednja vuča uklučena i kad neproklizava ali čim namotam u stranu odmah se isključi kao i blokada.
Koliko često podmazuješ prednji most ?[/QUOTE]

- - - - - - - - - -

Stavio danas novi davac.Stisnem dugme blokade na dole i lampica gori.Namotam tockove i ona se ne ugasi.

jesi sve dobro napisao u ovom postu
 
E sad mi je jasno.Kad je ukljuceno na gore tj na automatski onda ce se ugasiti prilikom motanja tockova.
 
i u postu 21974 sam ti napisao al nisi gledao,ako je prekidac originalan dole kad stisnes to je prinudna blokada i cim skines prst sa prekidaca mora da se vrati u srednji(iskljucen) polozaj,samo kad je gore stisnut to je automatski gde se iskljucuje pri motanju volana
 
Nazad
Vrh