MTZ Belarus

Na koliko mm se steluje korpa kvacila na mtz 820?

- - - - - - - - - -

Tj.koliko od lezaja do pipka treba da bude razmak u mm
 
Na 1221 je manji hladnjak nego na 1221.3 i zbog toga hoce da se greje kad je toplo vreme.

Da li su izmenjivi jer sam nasao u Ruskom web shopu da prodaju veci hladnjak za 1221, da li ovaj od 1221.3 moze da ide na obicni 1221. Rusi rjesavaju problem grijanja montiranjem ventilatora od nive naprijed koji radi na struju, nasao na netu ili zamjenom tog veceg hladnjaka.
 
Rekli su mi iz Agropanonke,da su ukazali na problem ovima iz fabrike,posto se mnogo ljudi zali. Poslali su im hladnjak koji je veci za 30 % i drugu haubu,posto u ovo ne moze da stane. Ugradili su jednom coveku i sad cekaju rezultate,kako ce se pokazati,nece jos da prodaju,dok ne provere.

- - - - - - - - - -

Ja sam na moj,cim sam ga kupio odmah skinuo termostate od 87 i stavio oba na 70 C. Mnogo mu znaci,ali i velika mana su one krupne rupe na masci,tu uvuce sve i svasta i onda pocne da penje temperaturu.
 
Svaka cast na dijagnostici. Menjao sam lezajeve u tom medju osloncu i zamenuo sam mesta sarafima. Ni u ludilu nisam mogao pomisliti da je napravljena takva konstrukcijska greska i da saraf moze da zaglavi zamajac.
Ovo je za verovali ili ne.
 
Eee zbog tih srafova, davnih dana, mi rastavili skoro ceo motor.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ima li neko ideju sta se moglo desiti sa motorom da nema sanse da se pomeri na zamajcu. Samo sam ga upalio, premestio traktor i ugasio ga. Sutra dan kad sam hteo da ga upalim ni da mrdne. Nema sanse da se pomeri zamajac. Nista se nije culo ni da je lupnulo, kucnulo, udarilo, sve najnormalnije.

:bravo::bravo:........samo sam ga upalio i premestio,bravo paorento.......al sreca tvoja pa je neko vec platio skolu i za tebe
 
@milovan vrsac, ovaj sto sam gledao nije kao na 1221.3 koji je siri vec je ovaj istih dimenzija ali je dublji, na crtezu debljina gdje je sace debljine poprecno 82mm za standarni , verija za 1221.3 96mm a ovaj je cak 116mm , koliko sam ja shvatio ima 5 redova cjevcica a ovaj standardni ima 4, i ima vecu snagu u kw toplote koje moze da odnese i normalno tezi je od standardnog.
 
Pa gde ima taj da se kupi? To bilo super da ne mora da se menja hauba,mada bi to fabrika odradila,a ne da prepravlja masku i haubu.
 
Nasao na jednom Ruskom sajtu , gledao u Madjarskoj tamo imaju samo standardne, izgleda nije original MTZ nego oni nesto prave, isto napravljen od bakra kao i original, zato sam i pitao da li tu ima neka zamjena.
 
Ljdii imam onaj mali brzi anlaser i nikako nisam zadovoljan,greje se smrducka,i jednostavno mi se ne svidja.Sta mislite dali da kupujem nov taj bryzi ili da kupim original njegov koja je njegova snaga tj oznaka traktor je 2000god.I jos nesto dali na te anlasere oriinal mogu da se ubace rotori od 9v?Kao sto je radi na Tam kamionima,123-ama itd?
 
Pa najbolje da sacekamo da vidimo,sta ce agropanonka da uradi.

Evo recimo u googlu mozes naci dosta toga , recimo ovaj je jos veci. U opisu kaze velicina standardnog radijatora za 1221 ali je puno dublji i treba 11 lopatica propeler.
Evo linka za ovaj najveci/najdublji. Poslije vidio da nije identican treba neka promjena.
http://tecross.ru/goods_info/?brand=MTZ&number=13211301015А

A evo link ovaj je dublji od standardnog i po dimenzijama treba da se ugradjuje bez prepravki. Jedino ako nisu pogrjesili sa dimenzijama.
http://radiatorspb.com/magazin/product/radiator-ohlazhdeniya-mtz-1221-1212

A ovo je standardni za 1221.
http://radiatorspb.com/magazin/product/radiator-ohlazhdeniya-mtz-1221-d-260-2



 
Ljdii imam onaj mali brzi anlaser i nikako nisam zadovoljan,greje se smrducka,i jednostavno mi se ne svidja.Sta mislite dali da kupujem nov taj bryzi ili da kupim original njegov koja je njegova snaga tj oznaka traktor je 2000god.I jos nesto dali na te anlasere oriinal mogu da se ubace rotori od 9v?Kao sto je radi na Tam kamionima,123-ama itd?
Proteklih nedelja sam imao baš problema sa mojim rusom, i na kraju smo i rešavali i problem anlasera. Kada je traktor kod mene došao, imao je nov brzi anlaser. I palio je kao i svaki drugi, bilo je dužih verglanja, menjanja akumulatora u tih 4 godina. Sada nije hteo da upali kako treba, iako smo punili akumulatore, on identično vrti, struja dobra. Skinemo anlaser, on unutra crne prađšine, četkice olizane, ali i rotor, žica jedna otkinuta, luft na dekli, nosač običan plek. Nema opravke. Jurio sam razne kombinacije, ali nedelja bila. Kupim Iskra remontovan skroz, pod garancijom. E sad vidim šta znači 24 v. Hoće da otkine traktor. Na pola ključa pali. Prethodni brzi, ito 24 v, pa to je ništa. Tako nikada brzi nije dobro verglao.
Tako da je moj savet, ne brzi. Ima na oglasima u Bačkoj Topoli ruski orginalni anlaser, ako nije prodat, nije preskup, a bele boje, neko je komentarisao da su ti dobri. Ja sam hteo taj, ali nedostupni su bili, a ovo mi je bilo u Pančevu, i ja zadovoljan, sa radom, a i cenom.
 
Evo recimo u googlu mozes naci dosta toga , recimo ovaj je jos veci. U opisu kaze velicina standardnog radijatora za 1221 ali je puno dublji i treba 11 lopatica propeler.
Evo linka za ovaj najveci/najdublji. Poslije vidio da nije identican treba neka promjena.
http://tecross.ru/goods_info/?brand=MTZ&number=13211301015А

A evo link ovaj je dublji od standardnog i po dimenzijama treba da se ugradjuje bez prepravki. Jedino ako nisu pogrjesili sa dimenzijama.
http://radiatorspb.com/magazin/product/radiator-ohlazhdeniya-mtz-1221-1212

A ovo je standardni za 1221.
http://radiatorspb.com/magazin/product/radiator-ohlazhdeniya-mtz-1221-d-260-2




hladnjak sa zadnjek linka se ugradjivao u prve serije 1221 i taj hladnjak je istih dimenzija kao i na 820 samo sto ima drugacija korita jer su creva veceg precnika,kasnije su vec ubacivali hladnjake kao sa drugog linka koji ima jedan red saca vise,umesto 4 ima 5,al dzaba kad ni to nemoze da oladi taj motor pa cak i u kombinaciji sa 11 pera ventilatorom,tu jedino moze da pomogne od 1221.3 al to povlaci za sobom prepravku ili zamenu haube od 1221.3, a to kad se stavi na papir zajedno sa hladnjakom bolje se obesiti.......
 
Ako pogledas sa tog linka ima u katalogu i ostali hladnjaci i imaju dimenzije vidjeces da je sace isto na tom prvom 1221, 1025 i 82(0) , ali kako je hladnjak iz vise djelova, onda za svaki model ostali djelovi koji se sarafaju na sace su drugaciji , 1221 ima 55mm ulaz i izlaz 1025 ima mislim 48mm po sjecanju.
 
Nazad
Vrh