MTZ Belarus

kod mene na 82.1 je dizao extra dok je bio nov i skoro nista nije upustao hidraulik,e sad kad ima 5000 sati,poceo je sa punom prskalicom da pravi problem,nece da je digne do kraja i ako zakljucam hidraulik,ne mogu da otkljucam,dok ne ispraznim prskalicu. mislio sam da je oslabila pumpa,ali mi je bio jedan majstor koji samo ruse radi,prestelovao mi je poluge u kabini i one dve kod rezervoara i sad opet radi kao kad je bio nov.
 
Za čega služe ostale dve poluge sa desne strane volana,mislim na one bliže vratima?
 
kod mene na 82.1 je dizao extra dok je bio nov i skoro nista nije upustao hidraulik,e sad kad ima 5000 sati,poceo je sa punom prskalicom da pravi problem,nece da je digne do kraja i ako zakljucam hidraulik,ne mogu da otkljucam,dok ne ispraznim prskalicu. mislio sam da je oslabila pumpa,ali mi je bio jedan majstor koji samo ruse radi,prestelovao mi je poluge u kabini i one dve kod rezervoara i sad opet radi kao kad je bio nov.
Kako ih je dostelovao jel postoje neke mere ili od oka?
 
Pa imas nazad 3 izvoda i napred 2,pa zavisi sta kacis, prednje su ti za kasiku,vile,itd.

Pitam iz razloga ako izbaciš pojačivač i prespojiš kao što je kolega Milan uradio onda ide prisilno prego poluga ,komanda ručica kod sedišta više nema funkciju a kako je stanje sa kipom i ostalim izvodima koje su išle preko tih istih ručki ?
 
Od oka je stelovao,ja sam bio na njivi,prskao i on je dosao na njivu dok je traktor bio vruc i puna prskalica. Prvo je stelovao rucku u kabini pored sedista,gde dizes hidraulik,tu je brezon i matica za 13 kljuc. Kad je to uradio,onda je malo bilo bolje,ali nije bio zadovoljan,pa je onda stelovao ona dva brezona iza traktora kod rezervora. Ja sam bio u kabini i probao i kad smo postigli da je digne zkroz gore i to na ler gasu,onda je majstor bio zadovoljan. On kaze da se tu istrosi neki ventil i onda mora vise da se zategnu brezoni(poluge)
 
Kipa ostaje gde je i bila,sa njom nemas nikakvog dodira,a prespajanjem kao kod mene ces izgubiti jedan par prikljucaka (izvoda) prednjih... Ja sad nemam prednje prikljucke na levoj strani traktira jer sam tu nakacio creva...imam sad na polugama podizanje,prisilno spustanje i plivajuci hod... Javite samo jeste li resili problem dotezanja polugica ili ce te ipak izbacivati pojacivac...
 
Pitam iz razloga ako izbaciš pojačivač i prespojiš kao što je kolega Milan uradio onda ide prisilno prego poluga ,komanda ručica kod sedišta više nema funkciju a kako je stanje sa kipom i ostalim izvodima koje su išle preko tih istih ručki ?

Stvarno ne znam,to nisam radio,ali pretpostavljam da kad izbacis pojacivac da ta creva se spajaju sa jednom od 3 rucke,a one 2 ti ostaju za kipovanje itd.
 
Od oka je stelovao,ja sam bio na njivi,prskao i on je dosao na njivu dok je traktor bio vruc i puna prskalica. Prvo je stelovao rucku u kabini pored sedista,gde dizes hidraulik,tu je brezon i matica za 13 kljuc. Kad je to uradio,onda je malo bilo bolje,ali nije bio zadovoljan,pa je onda stelovao ona dva brezona iza traktora kod rezervora. Ja sam bio u kabini i probao i kad smo postigli da je digne zkroz gore i to na ler gasu,onda je majstor bio zadovoljan. On kaze da se tu istrosi neki ventil i onda mora vise da se zategnu brezoni(poluge)


I ja sam to probao ali kod mene nije uspelo... Dotezao malo po malo i tako sve do kraja i nista... Ulje je kruzilo pojacivacu i nije islo u klip vec ponovo nazad u rezervoar ulja...
 
Na grbavom je to sto me muci... I gde mu dodje taj odusak? Nisam vozio audi jaje,ćale moj ima audi b4... Sad sam trenutno na passatu b5.5... A sto to pitas?
 
Ali ulje pokazuje skroz do felne na onoj bunde i,fakticki do brezona na koje se srafi felna,znaci skroz ovamo na kraju uz felnu pusti 5-6 kapljica na dan i slije niz felnu... Ne bih rekao da su u pitanju gumice na hilznama...
 
Na grbavom je to sto me muci... I gde mu dodje taj odusak? Nisam vozio audi jaje,ćale moj ima audi b4... Sad sam trenutno na passatu b5.5... A sto to pitas?
kupio sa pre par godina motor za imt 565 od coveka iz mesta kad dolazim iz pravca Bg pre ljiga se skrene levo,imao je sivog je Audija,a koliko se secam tada je bas kupio sinu auto,mislim da je bio crni Bmw,ali nisam siguran davno je bilo.
 
Nazad
Vrh