MTZ Belarus

Ako je i istina da li treba žuriti? Pa u okruženju subvencije za traktore su do 50%.
Da li će imati pravo svi da kupe novi traktor,neverujem.
Biće verovatno smiscalica tipa mlađi od 40 god,oni koji imaju više od 50 ha ..itd.
Srbija ima sa Belorusijom bezcarinski ugovor(bar bi trebalo,nisam 100% siguran) tako da agropanonka ima veliki prostor za manipulaciju cenam samo se nemojte nadati da će se odreći dobrog profita u korist nas paora.
 
Sad sam se cuo sa agropanonkom i rekli su mi da ce u cetvrtak biti na vladi ovaj deo oko povracaja za traktore a sto se njih tice novina je ta da je garancija 2 godine za traktore kupljene u periodu od 15.02-31.05.2010 god. dosad je bila 6 meseci ili 1000 r.c. :cao:
 
ima caka,,,,nacuo sam nesto danas mada nije 100% sigurno.....ko god ima bilo koji kredit na sebi, kratkorocni ili dugorocni.....vazi i za onaj poljoprivredni....ono sto daju 200 000-300 000, bilo kakav....nema uslove da ostvari pravo na tih 30 % i za njega to ne vazi..........
 
gregorije83 je napisao(la):
ima caka,,,,nacuo sam nesto danas mada nije 100% sigurno.....ko god ima bilo koji kredit na sebi, kratkorocni ili dugorocni.....vazi i za onaj poljoprivredni....ono sto daju 200 000-300 000, bilo kakav....nema uslove da ostvari pravo na tih 30 % i za njega to ne vazi..........
jel to vazi samo za kredite od ministarstva, ili i od banaka?
 
2q9m2v8.jpg

sutra idem poslovno pa cu jos da se raspitam,ako je ovako pada 1221
 
danger je napisao(la):
@rale 83
sto si pisao u temi elektroinstalcije o sajli za gasenje,to je dekompresor na 82,sluzi za palenje a ne gasenje,doduse moze da se ugasi al nije predvidjeno za to,gasis ga na rucnom gasu,a to sluzi za palenje u zimskom vremenu,ugrejes ga, povuces sajlu i drzis,kad se ugreje palis i drzis sajlu dok se motor nezaleti i zatim je pustis motor dobije vazduh i upali ako anlaser dobro vrti i kumulator dobar,a u boci petrolej ili nafta nemoze da plane i eksplodira neboj se,to mu je kao cok ta sajla ili klapna u usisnoj grani
Hvala na informacijama. Misliosam da nema onaj klasicni dekompresor sto podize vetili kao na t25 .
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
mucobieno je napisao(la):
gregorije83 je napisao(la):
ima caka,,,,nacuo sam nesto danas mada nije 100% sigurno.....ko god ima bilo koji kredit na sebi, kratkorocni ili dugorocni.....vazi i za onaj poljoprivredni....ono sto daju 200 000-300 000, bilo kakav....nema uslove da ostvari pravo na tih 30 % i za njega to ne vazi..........
jel to vazi samo za kredite od ministarstva, ili i od banaka?

mislim da je u pitanju bilo kakav kredit...
 
Pa ako je bilo kakav kredit, onda 95% ljudi nece moci da kupi preko toga, opet dolazi ono vreme kad se samo bogati bogate, jedino oni kupuju za kes, a sad ce i po mnogo manjim cenama. ::lose:: ::lose:: ::lose:: :nono: :nono:
 
nsnidza je napisao(la):
Pa ako je bilo kakav kredit, onda 95% ljudi nece moci da kupi preko toga, opet dolazi ono vreme kad se samo bogati bogate, jedino oni kupuju za kes, a sad ce i po mnogo manjim cenama. ::lose:: ::lose:: ::lose:: :nono: :nono:

mocices ti i sada da kupis rusa na kredit ali da ti to bude jedini kradit koji imas....

a sto se tice tih bogatih.....mislim da nema danas "bogatasa" koji nema na sebi bar jedan kredit.....i to ne kredit kakav uzimamo mi....nego verovatno dosta vece cifre.....neznemo verovatno ni da brojimo dotle
 
I ja sam nacuo da dugorocne kredite za kupovinu mehanizacije nece biti odobren onima koji su dugorocne kredite preko min.poljoprivrede vec dobijali :ppozdrav:
 
To za preko ministarstva jos i da poverujem,ali za bilo koji kredit pa to je smesno. Kao prvo banka je ta koja procenjuje mozes li neko da dobije 1 ili 10 kredita,a ne ministarstvo. To nema nikakve logike i to je samo jos jedna u nizu dezinformacija u poljoprivredi. ::lose::
 
Bas je tako prapaore, moze li neko ko zna da nam tacno kaze ko sta i kako moze sa tom uredbom da se bakce, ali neko ko je 100% siguran, jer od ovog nagadjanja ne znam ni ko je sta rekao ni ko je u pravu. :ppozdrav:
 
Bio sam danas u Agropanonci raspitivao se oko povracaja onih 30 %.Uredba jos nije izasla,a kada izadje banke moraju ici na dogovor sa ministarstvom.Neke smicalice ce biti oko toga ko moze da ostvari povracaj i ko nemoze,ali jos se nista ne zna.Ko ostvari povracaj,bice mu vracen kada traktor isplati u celosti.Povracaj racunaju na cenu traktora bez PDV-a.

Evo i cenovnika.

MTZ 82.1 16490 evra
MTZ 820 Standard 17190 evra
MTZ 820 Eurolux 18290 evra
MTZ 820 Ravan most 19990 evra
MTZ 920 Eurolux 19990 evra
MTZ 920 Ravan most 21490 evra
MTZ 892 Eurolux 20990 evra
MTZ 892 Ravan most 21990 evra
MTZ 952 Eurolux 20990 evra
MTZ 952 Ravan most 21990 evra
MTZ 1025 Eurolux 22490 evra
MTZ 1025 Ravan most 24490 evra
MTZ 1021 Monoblok 25490 evra
MTZ 1021.3 Euro 2 interkuler 27490 evra
MTZ 1025.3 Euro 2 interkuler 28490 evra
MTZ 1221 Monoblok 29490 evra
MTZ 1221.3 Euro 2 interkuler 33490 evra
MTZ 1523.3 Euro 2 interkuler 47490 evra

Cene su sa PDV -om i sajamskim popustom koji vazi od 15.02.2010 do 31.05.2010 godine
 
da nebi doslo do svadje i da neobjasnjavamo vise......kao sto sam rekao ce i biti.....e sad sto to nema logike i slicno to je vec druga stvar.....sacekajte neko vreme i videcete.....
 
dali moze neko da mi kaze kakav je rus 1221 (potrosnja,snaga,kabina.....) ako je dobar toliko koliko ga hvale :D idem da doteram pa da :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh