MTZ Belarus

Kako traziti onu budzu sto se stavi na kraj kardana da ne zaustavi naglo masinu ?
Kad kucam kardan sa lamelom izbaci kardane sa lamelom od preopterecenjem, a meni treba kao bicikli glava.
 
Dobricanin kazi ti drugaru da ode kod nekog ko ima takav traktor i neka se provoza malo po mogucstvu i na njivi dik radi nesto ,tako ce videti jer to sto on ocekuje od traktora,meni odgovara 1021 nekim kolegama ne i dobro je sto ima toliko razlicitih modela pa svako moze da uzme ono sto mu odgovara:ppozdrav:
 
Moj glas ide za 1021.3,provereno bolji,kod nas ima i 1025.3 i 1021.3.
1025 ne moze da krene sa 2 pune prikolice,a nije bas dobro mlatiti taj reduktor stalno,a taj menjac nije jeftin za popravku. 1021 ima mnogo bolji izbor za tu snagu motora,a i ima zadnji most kao 1221,sto je prednost kod teskih prikljucaka

- - - - - - - - - -

I ja planiram da uzmem traktor od 100-120ks i drugar iz AP mi savetuje 1021.3,kaze najmanje reklamacija,a menjac mnogo jednostavniji i jeftiniji za opravku
 
Kako traziti onu budzu sto se stavi na kraj kardana da ne zaustavi naglo masinu ?
Kad kucam kardan sa lamelom izbaci kardane sa lamelom od preopterecenjem, a meni treba kao bicikli glava.

Vec ssmo ti nas par rekli kada iskljucujes probaj polako sigurno ima slobodnog hoda bez kocenja.Pomeris malo rucicu i tu je zadrzis dok ne stane kardan
 
"Vec ssmo ti nas par rekli kada iskljucujes probaj polako sigurno ima slobodnog hoda bez kocenja.Pomeris malo rucicu i tu je zadrzis dok ne stane kardan"
Da vidim da li sam ukapirao: ručica kod prozora je u pitanju i da se ne gurne odjednom na isklj već u taj neki međupoložaj da tako kažem pa kad stane kardan onda isključiti skroz. A ono što je sale pisao za ručicu ispod sedišta tj kod leve noge da se tu isključi pa onda ova do stakla prebaci na isključeno. To je druga varijanta. Pitanje je šta je sta: ja sam razumeo da se ispod sedišta isključuje i uključuje a ovo pored stakla je da tako kažem kvačilo (da li je to ista ručica kao na torpedu 75 ili 90 koja stoji sa leve strane volana? Ako jeste onda mi je sve jasno). Ne zamerite, tek sam kupio belarusa a pre toga ga nisam ni vozio. Hoću da utvrdim da budem siguran šta je šta.
 
Lepo ti ja rekoh.Ja koristim na rotacionu i kempericu.
Ti kad rece sa lamelom mislio sam na bas one sa lamelom gde ona sluzi od preopterecenja kao na djubretari,presi...

- - - - - - - - - -

Tako je Jjovo sve si razumeo.
Berac gasim postepeno, aliii meni problem tek dolazi u prskanju posto kardanom gasim na uvratinama nije mi pristupacan regulator prskalice, a elektro nemam...tako da ovo stavim i ne boli glava.
 
Znaci, dobro sam razumeo.
Drugo pitanje: na koji način ograničiti dizanje a da ne ispadne kardan ( pitanje je hipoteticko jer bi najbolje bilo montirati kardan dovoljno dugačak da ne ispadne kad se digne skroz)?
 
Hehe. Pitanje je da li postoji način da se ograniči visina dizanja. Svakako ću setvu, veštak i prskanje raditi torpedom, bar za početak.
 
Ti kad rece sa lamelom mislio sam na bas one sa lamelom gde ona sluzi od preopterecenja kao na djubretari,presi...

- - - - - - - - - -

Tako je Jjovo sve si razumeo.
Berac gasim postepeno, aliii meni problem tek dolazi u prskanju posto kardanom gasim na uvratinama nije mi pristupacan regulator prskalice, a elektro nemam...tako da ovo stavim i ne boli glava.

Presa ima svoju lamelu.Taj kardan što si ti poručio i služi da ako nešto krene po zlu da proklizi a na kosačici polako smanjuje broj obrtaja.Nije loša ni ona sa šrafom.To ima na berkov kardan ispred svih sklopki.
 
Nazad
Vrh