MTZ Belarus

Peres kabinu iznutra sa vodom ?,novi tip kabine ?.

I ja bar jednom godišnje ooerem kabinu unutra sa peračem... akcenat dam na pod i blatobrane, a po tabli ne tučem,moja puška ima štelovanje mlaza,namestim lepezu na najšire i samo preletim izdalje .. ja ga hebem,ako crkne nek crkne,kako ovi što nemaju kabinu pa kisnu stalno...
A ni spolja ne valja preterivati sa pranjem,al šta ću kad usvinje
 
nisi uzeo dobro crijevo i meni kad sam uzimao u novom sadu su flisovala sad sam uzeo 2 puta u mađi i malo je manji promjer dok moram staviti u vrelu vodu da ga navučem i onda skoro da šelna ni ne treba .iz mađe su kao što su došla na traktoru kad sam ga kupio novog

Kupio sam u "Lazaru" ta creva. Trebalo bi da su po originalnim merama. A moguće da nisu...
 
Kolege sto se tice creva i curenja na njima,odete kod bilo kog hidraulicara koji pravi creva i uzmete kvalitetno crevo milimetar dva manjeg precnika da bi se sto teze nabacilo i stegnite onim ruskim selnama sto su isle uz traktor jer ove trakaste obicno nisu dovoljno jake i resen problem.
 
@NA banalan primer ali imao sam sličnu situaciju na prošlom rusu da mi nakon pranja nije dobijao struju na tablu i bravu paljenja. Kod mene sa akumulatora ide plus direktno na anlaser pa odatle dalje napaja osigurace itd, i tu mi je gubio kontakt, a zašto nemam pojma jer logički kad je vlažno on treba bolje da provodi. Sve to skinuo očistio žičanom četkom i šmirglom i vratio kako je bilo. Prodat je a više nije bilo takvih problema. Opet kažem kod mene takva situacija bila, nemora da znači da je to ali nije loše proveriti.
 
Pretpostavljam da izvadite bar gumu i sundjere na patosu sto su u kabini,pa to se natopi vodom inace ,a prasine ispod kolko hoces,stvori se blato.Svejedno,nije njegova kabina za pranje po meni,tj nije ni jedna kabina koja ima tapacirunge unutra,gomile sundjera ,sve to upija vodu,zavuce se voda na 99 mesta.Drugo su traktori koji u kabini nemaju nista od tapacirunga,jedino sediste,to se pere.
XD
 
Kabinu na rusu ne perem iznutra, jednom godisnje usisam kabinu sa usisivacem za pepeo, fino pokupi i ispod patosnica, oko pedale gasa. A preko godine otvorim sve skroz i izduvam kompresorom.
 
Ни ја никад не перем кабину издувам компресором а често подигнем патоснице и ону изолацију па све то добро издувам и нема једа....То ако се пере нема шансе да се осуши.
 
Kaze mi jedan prodavac da postoji deo koji se stavi na izvod kardana na rusu i spoji se na kardan bilo koje prikljucne masine a sluzi da pri gasenju ima funkciju da ne zakoci odmah.Nesto kao lamelni kardan ali bolje jer je uvek na traktoru.Ima li neko to da vidim o cemu se radi?
 
Mislis na ovo
38d7fd9572e3dc7b298c4f590c99f97e.jpg
 
Nazad
Vrh