MTZ Belarus

Proletos sam pisao kako mi traktor trosi manje od 2.5L po jutru sa spremacem od 5m. A ustvari nije mogao da savlada dizne,i bas je malo snage imao,dima nikad nije bilo,cak ni kad se zalece
 
Sad ce te videti dal ima razlike .
1221 ima svojih nedostataka ali snaga ne bi smela da bude medju njima,nje mora da ima.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Zasto 892 i 952 imaju samo 1800 ob/min motora?Sta bi sa njima bilo kada bi imali 2200 ob/min kao npr 820 ili 82,1?
 
Ako sam dobro pohvatao na 892 i 952 je radilica bez tegova i zbog toga se vrti samo do 1800. Na 820 i 82.1 je radilica sa tegovima i zbog toga te radilice mogu da se vrte do 2200 o/min. E sad, da li su te radilice za 892 drugačije od radilica za 820, tj da li je razlika samo ima/nema tegova, ili su radilice za 892/952 jače, deblje, drugog oblika, bolji materijal... ili kako već? I koja je onda razlika u odnosu na radilicu iz 1025? Da li je to ista radilica kao u 892 samo sa dodatim tegovima, ili je i ta za 1025 (da sad zanemarim tegove) jača, deblja, drugačijeg oblika, bolji materijal... od ove za 892?
 
Treba da suzavam trap na 82-ci, ako ostavim klip u istom polozaju a suzim trap, dobijam manji ajnslag, tako?
 
Pre par dana mi jedan mehanicar kaze da je dobra stvar ugaditi hladnjak motornog ulja na 892. Kod nas je dosta ljudi imalo problema sa pregrevanjem modela 892 pa su stavljali propeler sa 12 lopatica na hladnjak. Ovaj majstor tvrdi da bi hladnjak motornog ulja bolje resio taj problem.
Sta na ovo kazu kolege sa foruma? Znam da ovde ima ljudi koji odlicno poznaju materiju pa me interesuje sta kazu na to?
 
Zar 892 nema hladnjak ulja?
82ka i 820 imaju...
Ima svakako da se kupi sve za ugradnju,ja kad sam kupio 820,polovan, nije imao hladnjak,pa sam ga namestio i nisam primetio nikakvu razliku...
Sad je opet skinut,tri puta mi pucalo malo crevo što spaja cevi i sva tri puta je za koji sekund ostao bez ulja u motoru,ovako mi sigurnije
 
Pre par dana mi jedan mehanicar kaze da je dobra stvar ugaditi hladnjak motornog ulja na 892. Kod nas je dosta ljudi imalo problema sa pregrevanjem modela 892 pa su stavljali propeler sa 12 lopatica na hladnjak. Ovaj majstor tvrdi da bi hladnjak motornog ulja bolje resio taj problem.
Sta na ovo kazu kolege sa foruma? Znam da ovde ima ljudi koji odlicno poznaju materiju pa me interesuje sta kazu na to?
Jednom počne 82 da mi se greje, nema sta nisam gledao, na kraju na hladnjaku ulja ima jedna kao pečurkica na onom crevu u pečurki sito i tu ušla pucvala i začepila protok ulja kroz hladnjak
Očistio sam i super bilo

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh