MTZ Belarus

Јел знаш можда тај алуминијумски да није у неком плавом паковању и сребрне боје? Питам зато што сам сређивао главу а мајстор који ми је радио каже ставља само те наводно то је прва уградња код руса.
 
Svetlo sive boje jeste,kod rusa dodje upakovan kako ima padne na pamet ali ne bi trebalo da je prva ugradnja.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
A ne bude uvek tako,ima svakakvih situacija...
Jednom prilikom ja menjao gurtne od kardana i da se ubiješ nisam mogao da vratim nazad,došao majstor i za par sekundi legne gde treba...ja pitam šta sam dužan a on kaže za posao ko što vidiš ništa a za znanje 2 hiljade...
Htedoh reći neke sitnice i cake puno znače...
 
Sve zavisi od majstora do majstora tj coveka do coveka.
Evo jedna fora kad vracate kardan tj kompletan reduktor a ne moze te da vratite nazad.
Bilo ko sedne u kraktor,povuce rucicu za gasenje ako ima ili vrati gas kao da gasi traktor i kratko zavregla,za to vreme drugi samo blago gura reduktor i cim se zubi nameste upada bez ikakvih problema.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Kad smo kod kpl izvoda kardana moli bi objašnjenje. Za čega služi ona matiica ,vijak, u gornjem desnom kutu, osigurano nekom nareckanom podloškom. Mtz 952 je u pitanju.
 
Kad smo kod kpl izvoda kardana moli bi objašnjenje. Za čega služi ona matiica ,vijak, u gornjem desnom kutu, osigurano nekom nareckanom podloškom. Mtz 952 je u pitanju.
Pomeranjem te "nareckane podloske" levo ili desno pomerate ekscentar tj stelujete lentu da pridje ili se odalji od dobosa.
Ako smo se dobro razumeli.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Za štelovanje osovine sa bregovima, odnosno zakretanjem te osovine šteluješ kvačilo kardana

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Malo sam neupućen. Meni se dešava kad je da kardan uključen ljevo pored sica a desno na žutoj ručici isključen povremeno cvili, zviždi, brunda a čini mi se da se i sam izvod trese. Tako da kad idem s njive na njivu gasim desno pa opet palim desno gaseći trakator. Bojim se da ode nešto više a nemam znanja i vremena a nemam ni koga pa pomagajte.
 
Malo sam neupućen. Meni se dešava kad je da kardan uključen ljevo pored sica a desno na žutoj ručici isključen povremeno cvili, zviždi, brunda a čini mi se da se i sam izvod trese. Tako da kad idem s njive na njivu gasim desno pa opet palim desno gaseći trakator. Bojim se da ode nešto više a nemam znanja i vremena a nemam ni koga pa pomagajte.
Kardan nema potrebe da gasite ispod sedista vec samo na rucici sa desne strane,sto se cvilenja tice moguce da je zaustavna lenta malo otpustena pa proklizava ili eventulno neki lezaj da je malo stradao.
Uglavnom paljenje i gasenje samo na rucici sa desne strane ne bi smelo da izazove nikakav kvar.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
A jel se ta lenta podešava ako se skine onaj mali poklopac odozada na kućištu između ramena, ispod cilindra h. Ako sam uspio pravilno pitati.
 
Hvala na svim odgovorima i još samo da zaključimo da onu maticu iza one nareckane podloške ne treba dirati.

Hvala i imate p.p.
 
To steluje vucnu lamelu nema svrhe da je dirate da bi nastelovali zaustavnu.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Narucio sam u agropanonci, komplet korpa druk lezaj i lamele 36000 sa pdv-om. A ovde cu uzeti lezaj za zamajac.
Obicne ili sinter lamele?
Kolega verujem da znata ali cisto zbog onih koji ne znaju lezaj u zamajcu uvek uzimajte sto kvalitetniji.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Obicne pune lamele ,a lezaj timken. I moram ovom traktoristi sad pokazati da nekad odvije onaj cep sa strane i malo drukne masti u druk lezaj.
Ima jeftinija varijanta za lamele I skuplja I uzeo sam naravno skuplje.

- - - - - - - - - -

Stigli delovi
Fotografija0409.jpg


Fotografija0411.jpg


Fotografija0412.jpg
 
Pa on tu maže samo hilznu kud ide kućište, ležaj što je dobio u fabrici to ima

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh