MTZ Belarus

Znam i za to i prskao sam WD,ali nije zaribalo...jer lako se ukljuci ali da se iskljuci nikako...
Uvek se lako ukljuci. Probaj iz kabine nuz sipku kanticom da sipnes nekoliko kapi ulja. To ce podmazati kuglicu i oprugu koje su suve i korodirane i kad zabrave sipku javljaju se upravo takvi simptomi kakve si naveo: lako se ukljuci a iskljuciti se ne moze. Pomoglo bi prskanje wd sprejom kao sto je napisao Kiraj ali ODOZGO. Probaj ne moze da skodi a pomoci ce ti sigurno.
 
Proizvodjac kaze isto koje sipas i u motor , samo kupis kantu vise:haha:.

Tako je jedan shvatio,pa radi ovako:kada menja ulje u motoru,tada sipa novo u karter,a ovo staro pola u hidrauliku,a pola u prednji trap...i kaze tako vec 20 godina...I sto je najgore(najbolje)radi mu traktor sasvim ok.
 
Zavuci flašicu WD spreja iza šipke i sa zadnje strane naprskaj tu budžu koja je sa prednje strane zaštićena nekom gumom. Kad tako prskam meni ide lako ručica, mada da budem iskren nemam pojma sa koje je strane ta kuglica (prskao sam sa svih strana ali ovako mi se pokazalo najbolje).
 
Sipajte sta imate lol,samo da je novo ulje,nemojte bas preradjeno :p.Sipao sam od sae 30 do 90,nista mu ne fali.
 
Ja takodje sipam comma ulje u motor i prezadovoljan sam.Traktor je 1021.3

- - - - - - - - - -

Ako budu davali povracaj,bice na traktore iz EU,kao sto je bilo 2010 god. Posto su to njihovi fondovi,a ujedno da uteraju istocnom trzistu.​





2010. je bilo povracaja i za mtz i za imt.
 
2010. je bilo za sve traktore povracaj. Znam da su ljudi dobili za yto 454 i za mtz 892rm, kao i za NH, Deutz.
 
2010 je biili bodovanje ,bodove su nosili: Stručna sprema u poljoprivredi,broj ha,broj članova domažinstva i godine nosioca PG-a(možda još nešto nemogu da se setim).
NA jel ima negde napismeno ta uredba ili je još rekla -kazala?
YTO 454 je imao problem kod pokraine zbog snage od pa su na mišiće uvažili i dali kredite i za njih (valjda je bilo za vožarstvo do 40 ks).
Ja sam danas bio u res trejdu i raspitao se za JD5045 da li spada u voćarski ili ne.Za sada nije kategorizovan ali se nadaju da će izboksovati da bude voćarac.
Ako bude uredba za povraćaj odma pazarim jedan da zameni zetora 4511.Inače sam se prijatno iznenadio kako podiže i igra se sa sejalicom sfogia od tone.
 
Lose je sto su ogranicili do 40ks. To je bas slabo. Barem 60ks i da naprave nesto tipa da trap bude uzi od xy cm ili sta vec.
 
Nazad
Vrh