MTZ Belarus

Ja sam vec ispred kapije dosao.Ko je radio menjac silja?

Ma neće šilja ni da ga pipne,znaš da ne voli ruse,to samo ja i ti imamo privilegiju,valjda nema srca da nam kaže da neće...
Kad si na kapiji pa što zaboga nisi ušao... ker je pušten s lanca ko i uvek...
 
Da druze kod mene je tako i ja ne mogu da verujem da cu ja ovde na kraju ispasti i lazov jer meni ocigledno niko ne veruje da ja stojim iza svog posla sto bi trebalo da je najnormanija stvar.
Ako sam dobro razumeo kako to kod vas vecine funkcionise vi kupite delove,majstor dodje i sto bi rekao jedan moj prijatelj nabaca te delove kao na mrtvo magare,naplati i ode a vama neka je bog u pomoci.
Ako je tako onda ja negde ozbiljno gresim.
Nisi razumeo... ili bar deo nisi. Niko tebe ne zove lažovom. I sasvim je normalno da stojiš iza svog posla tj posla koji je izašao iz tvoje radionice (ako imaš i radnike koji za tebe rade). Ja stojim iza svog posla i garantujem da ću svaki deo pravilno ugraditi. Ali da garantujem za deo koji se kupio u prodavnici da je dobar i odgovarajući tj da nije feleričan? Ili da garantujem za nešto što mušterija traži da uradim na njegovu ruku (npr varenje osovine i matice) a da ide na moju odgovornost? E to neće da može. Baš kao što ni ti ne garantuješ. Jedina razlika je što ti dobijaš garanciju od prodavca a mi ne. Ni kao mušterija niti kao majstor. Pogotovo kad su mtz delovi u pitanju.
 
Dobro slušamo samo o bofl i lošim delovima za MTZ pa majku mu jel ima neko ko prodaje iole kvalitetnije delove za te traktore? Ajde recite ko gde kupuje jel vredi uzeti u AP ?
 
Nisi razumeo... ili bar deo nisi. Niko tebe ne zove lažovom. I sasvim je normalno da stojiš iza svog posla tj posla koji je izašao iz tvoje radionice (ako imaš i radnike koji za tebe rade). Ja stojim iza svog posla i garantujem da ću svaki deo pravilno ugraditi. Ali da garantujem za deo koji se kupio u prodavnici da je dobar i odgovarajući tj da nije feleričan? Ili da garantujem za nešto što mušterija traži da uradim na njegovu ruku (npr varenje osovine i matice) a da ide na moju odgovornost? E to neće da može. Baš kao što ni ti ne garantuješ. Jedina razlika je što ti dobijaš garanciju od prodavca a mi ne. Ni kao mušterija niti kao majstor. Pogotovo kad su mtz delovi u pitanju.

Druze znam ja da mene niko ovde ne naziva lazovom nego sam rekao da ce na kraju tako ispasti jer ljudi ne veruju da ja teko radim,zato sam ja i rekoa da ne znam kako rade drugi ali evo sad jedan primer,ja ujutru idem da montiram jedan menjac od 82,ja sam skinuo menjac,ja kupio delove,ja sklopio menjac i ja cu ga vratiti na traktor,gazda apsolutno ni za sta nije pravio pitanje niti se mesao,za ruke se podrazumeva da covek ima garanciju ali posto sam ja nabavio i delove ja moram garantujem za njih,ja imam dogovor sa dobavljacem delova da na njih imam garanciju jer drugacije necu da ih kupim tako da i ja mogu da garantujem za njih.
Ja mislim da stvarno ne bi bilo posteno prema tom coveku koji je mani dao toliko poverenje da sutra ne daj boze da se desi nesto mojom ili krivicom delova da ja kazem e znas druze ovo ono i da se pravim lud.
 
Poslednja izmena:
Kod njih je najslabija tacka masinjist

- - - - - - - - - -

Dobro slušamo samo o bofl i lošim delovima za MTZ pa majku mu jel ima neko ko prodaje iole kvalitetnije delove za te traktore? Ajde recite ko gde kupuje jel vredi uzeti u AP ?

nije bas 100% sigurno al najsigurnije ti je kod njih uzeti bilo sta,ume da im se zalomi nekad delova iz komsiluka jer su trenutno ostali bez svog dela na lageru pa uzmu na drugom mestu dok im nestigne od preko ali uglavnom kod njih,mada ima stavki koje se mogu naci istog kvaliteta i proizvodjaca na drugom mestu povoljnije al sto se tice menjaca najsigurnije u AP

- - - - - - - - - -

Druze znam ja da mene niko ovde ne naziva lazovom nego sam rekao da ce na kraju tako ispasti jer ljudi ne veruju da ja teko radim,zato sam ja i rekoa da ne znam kako rade drugi ali evo sad jedan primer,ja ujutru idem da montiram jedan menjac od 82,ja sam skinuo menjac,ja kupio delove,ja sklopio menjac i ja cu ga vratiti na traktor,gazda apsolutno ni za sta nije pravio pitanje niti se mesao,za ruke se podrazumeva da covek ima garanciju ali posto sam ja nabavio i delove ja moram garantujem za njih,ja imam dogovor sa dobavljacem delova da na njih imam garanciju jer drugacije necu da ih kupim tako da i ja mogu da garantujem za njih.
Ja mislim da stvarno ne bi bilo posteno prema tom coveku koji je mani dao toliko poverenje da sutra ne daj boze da se desi nesto mojom ili krivicom delova da ja kazem e znas druze ovo ono i da se pravim lud.

Druze a jel tebi taj dobavljac koji da garanciju i u slucaju kvara menjaca na primer zbog loseg rezervnog dela jel ti plati i ruke tvoje i tvoje vreme koje si potrosio ili dobijes samo drugi deo,posteno reci.....da se nelazemo

- - - - - - - - - -

najbolje ti i cekicem izudaraj po navoju pre nego zavrnes maticu,pa jos kad i namazes i to sve jedva osteceno stegnes ej......ta idi begaj

Dodješ,namestiš,napraviš,popraviš,ja ispečem roštilj,oladim piće,platim šta god da košta i mirna bačka...može?[/QUOTE]

Nedodjem, nenamestim, nenapravim,neopravim.....jer neradim to usluzno i za novce,neznam gde udaram od posla,da si blize dosao bi ti baciti koju sugestiju,mislim da smo ti dosta toga napisali gde treba da obratite paznju pri ugradnji,a evo clan nebojsa100 pise da se tim bavi i daje garanciju na sve tako da iskoristi tu ponudu garancije i sredi si traktor pa da si miran
 
Sve to što si ti napisao, to stoji...i to se podrazumeva,da se tako opravlja i šteluju zazori i sve...al imam osećaj sarkazma u vazduhu,pa ni sam nisam siguran...misleći na ovo čekićanje i mašinjiste i tako to...?
Ako se zezamo na moj račun-prihvatam..
Ako me neko zaje...va-ne prihvatam...
 
Ja sam mojim dobavljacem imam dobar dil,u slucaju neke sitnice dobijem deo i pare eventualno za put a u slucaju ne daj boze neceg veceg problema a da je do dela greska snosio bi sve troskove bez ikakvih problema,jer vec sam gore napisao da hvala bogu posla imam tako da pristojnu kolicinu delova trosim e sad ako je njemu u interesu da zbog jedne radilice ili par zupcanika izgubi takvu musteriju onda nema problema,a i iskren da vam budem imam i dobar lager delova od istog dobavljaca koji placam posle ugradnje delova tako da sam ostavio minimalno mesta za neki nekorektan odnos ali hvala bogu za sad nismo imali problema i saradjujemo deset godina sigurno.
 
Sve to što si ti napisao, to stoji...i to se podrazumeva,da se tako opravlja i šteluju zazori i sve...al imam osećaj sarkazma u vazduhu,pa ni sam nisam siguran...misleći na ovo čekićanje i mašinjiste i tako to...?
Ako se zezamo na moj račun-prihvatam..
Ako me neko zaje...va-ne prihvatam...

Sto se tice masinjist to je odgovoreno clanu Stizanin koji je pitao sta prvo crkava na 1025 i 1221
 
Dihtung glave na 82-i.Nešo koliko može da košta ta parada.

E to zavisi od vise stvari,dal bi se radilo sve po pravilu i propisu ili ne tako da cena tog posla moze dosta da varira,dacu vam samo primer dihtung glave imate dihtung vec od 700 din obican i nikakav,ima silikonski od petnestak eura ima aluminijumski od 35 eura pa do bakarnog od 50 eura,tacna cena moze da se kaze u dinar ali tak kada bi se dogovorili ata bi ste hteli.
 
Skoro sam ubeđen da ovaj put će ići lepak za šrafove i zardjali ekser....samo još ta kombinacija nije bila..

- - - - - - - - - -

Baš mislim da sam sa superbaćom pričao o tome..

Pricas o sarkazmu u vazduhu,pogledaj sta si napisao......potrosio sam pola tastature da napisem na koje sve sitnice treba obratiti paznju i sta je sve bitno i ti na kraju napises za lepak i zardjali ekser,pa ako ces tako s ekserom onda lepo i izudaraj malo po navoju,to ti je jos jedna stavka koja moze da odlozi kompletno odvrtanje matice,ostecen navoj plus lepak je jace nego var:cvetic:
 
Ma dajte ljudi,prosto je nemoguće da su svi delovi za Belarusa loši.Ako treba idite u komšiluk po delove,kazu da su tamo dobri.
 
Zdravo kolege... da li je neko imao problem ili ako zna sta moze biti,komsiji 820 pre mesec dana poceo tesko da ide menjac u 2 stepen,tj brzohodni polozaj,i pre par dana vise ne moze nikako u brzohodne,rucica kao da udara u zid,izsalta se iz sporohodnih lako,sve ostale brzine idu na "klik" ali brzohodni polozaj kao da ne postoji...

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
Ma dajte ljudi,prosto je nemoguće da su svi delovi za Belarusa loši.Ako treba idite u komšiluk po delove,kazu da su tamo dobri.

Nisu svi delovi losi,daleko od toga da su svi dobri ali moze da se kupi kvalitetan deo nego vecina ljudi gleda da prodje sto jeftinije (cast izuzecima) pa kad nagrabusi bude dzavo kriv a ima naravno i situacije gde ljudi ne zale para ali im strucno podvale lose delove.

- - - - - - - - - -

Zdravo kolege... da li je neko imao problem ili ako zna sta moze biti,komsiji 820 pre mesec dana poceo tesko da ide menjac u 2 stepen,tj brzohodni polozaj,i pre par dana vise ne moze nikako u brzohodne,rucica kao da udara u zid,izsalta se iz sporohodnih lako,sve ostale brzine idu na "klik" ali brzohodni polozaj kao da ne postoji...

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока

Moze biti dosta toga uzrok,neka blaza varijanta da je birac u nekom problemu,moze biti i da sto sta dole u menjacu nije dobro,npr ja sam prosle jeseni imao slucaj da traktor nije hteo u spore iz razloga sto je suplja osovina pukla na pola po duzini i nije dozvoljavala zupcaniku da ide po njoj tako da dok se ne vidi mislim da niko ne moze sa 100% sigurnosti da kaze sta je,moze da ima srece i pogodi.
 
Zdravo kolege... da li je neko imao problem ili ako zna sta moze biti,komsiji 820 pre mesec dana poceo tesko da ide menjac u 2 stepen,tj brzohodni polozaj,i pre par dana vise ne moze nikako u brzohodne,rucica kao da udara u zid,izsalta se iz sporohodnih lako,sve ostale brzine idu na "klik" ali brzohodni polozaj kao da ne postoji...

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
Ja sam imao proletos taj problem. Na biracu brzina se ostetila sipka koja ubacuje spore/brzi hod, reseno za 5 minuta brusilicom. Teze sve rasklopiti, i sklopiti nego popraviti... ako nije to, onda suplja osovina.
 
Mislite na onu sipku koja je na sredini menjaca i pomera dole klizace ili kako se vec zovu,vidi se gore kroz sraf za sipanje ulja? Gore na osovini biraca se steze kao selna...

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
Problem ti je u viljuskama malo su se zajele kao i gusani nosac pa su potonule i kuglica koja inace drzi da neispada iz brzina upadne malo dublje nego sto bi trebalo u kanal viljuske i onda kad hoces da vratis nazad kuglica nemoze da se savlada i vrati i drzi viljusku zakljucanom,eventualno mozda je i kuglica pohabana pa nije glatka i zapinje,probaj jednom rukom da guras rucicu u brzi hod a drugom malko vecim cekicem udari po palici u donjem delu stapa i ima da preleti u brzi hod,nemoras jako da udaris,to ti je za prvu ruku da neostane u sporom hodu,viljuske napolje i ako nisu potrosene gde upadaju u zupcanike a fali ti manija u dzepu mozes za nuzdu da navaris malo kanal na toj viljuski,prvo izmeri dubinu rupe pre varenja pa malo navaris i ako preteras brusilicom doradis kanal kao i ivice oko kanala na viljuski koje je kuglica godinama usekla
 
Sam svoj majstor
i6jy2d.jpg


25i7k9s.jpg


b9bocx.jpg


dnle1l.jpg
 
Nazad
Vrh