MTZ Belarus

Moze li mala pomoc od kollega forumasa u vezi sistema za vazdusno kocenje. Imam problem kada zakacim zmaj prikolicu. Kocnice nece da se vrate ostane prikolica zakocena ili pak treba neki duzi vremenski interval tipa 20s da se prikolica otkoci. Kada tu istu prrikolicu zakacim za Imta kocnice rade savrseno. Sto me dovodi u suumlju da kompresoor na mtz ne pravi dovoljan pritisak u sistemu. Proveravao sam, nema curenja, cak i ventil na boci ispusti vazduh kada je pritisak jak, ali i to cinimi se da traje dugo, tj treba dugo vremena da kompresor naduva vazduh. Sta ciniti?
 
Moze li mala pomoc od kollega forumasa u vezi sistema za vazdusno kocenje. Imam problem kada zakacim zmaj prikolicu. Kocnice nece da se vrate ostane prikolica zakocena ili pak treba neki duzi vremenski interval tipa 20s da se prikolica otkoci. Kada tu istu prrikolicu zakacim za Imta kocnice rade savrseno. Sto me dovodi u suumlju da kompresoor na mtz ne pravi dovoljan pritisak u sistemu. Proveravao sam, nema curenja, cak i ventil na boci ispusti vazduh kada je pritisak jak, ali i to cinimi se da traje dugo, tj treba dugo vremena da kompresor naduva vazduh. Sta ciniti?
Sam si izneo problem i rešenje problema ,kompresor sa traktora slabo vrši dopunu sistema imaš li kontrolni sat za bocu na traktoru i proveri kakav je protok kroz brzu spojku kada je prikolica raskačena kako prekida napajanje i kako nastavlja da dopunjuje kad odnosno kada pritiskaš pedalu kočnice.
 
ZAsto mislis da je fora???

Nikad se ne bi nadvlacio na snegu ni sa slabijim traktorem koji ima lance na tockovima!!!!!!
 
Lanci deluju bezazleno ali zato kad zgrabe ne pustaju... NAdvuko bi i jaci traktor po mom misljenju sa lancima... A Belarus koliko se moze videti i nema bas neke gume...
 
Možda malo teško pitanje ali ajde da pitam,da li neko zna debljinu obloge za lamelu koja ide na MTZ 52, pošto je moja istrošena pa ne mogu da izmerim.
 
Pretpostavljam da to pitas jer bi da nalepis novu ferodu? mislim da ti je jeftinije kupiti novu lamelu ceo set ja 4-5 hiljada,samo lamela oko 3 a duze ce ti trajati,,..
 
Ako ti pomaže za motor 245.5 (MTZ 952, 892) u uputstvu kaže da obloge debljine ispod 6mm su za menjenje a nominalna debljina iznosi 9,65-10,35mm.
 
evo originalna za 52 kad se malo subler stegne ispadne malko jace od 9.5mm
malo je mutnija slika
o5thee.jpg
 
Nije dihtung glave probio nije vodena pumpa,nije hladnjak ali uspeo sam da otkrijem gde je misteriozno voda nestajala iz sistema.:bravo: U pitanju je mala šelnica na crevu koje ide u kabinu tu je curkala skoro neprimetno u vožnji kad se zagreje voda curilo je više zato sam gubio vodu više na putu i radu . Teško je bilo primetiti kad traktor stoji.Drugar i ja smo mozgali gledali i na kraju uspeli da odgonetnemo šta je problem.
 
evo vec dva cana imam lufta izmedju poslova pa sam sve traktore raskupusao,konkretno sa tog rusa hladnjak je odnesen kod majstora da ga ispere u nekoj kiselini,pumpu sam remontovao(mada jebila ispravna) cekam da mi kuriri donesu termostat i propeler plasticni sto ide na turbo motore sa 6 pera,trebalo bi da bude gotov sutra pa cemo da vidimo..javljam rezultate..samo da ne bude iz x u x..
 
Ako nekom treba Belarus 52 u ne bas dobrom stanju prodaje se kod mene u okolini za 1000e (mozda moze i malo nize)...

E sad neznam koliko takav traktor zaista vredi,SVE gume moraju da se menjaju skoro ODMAH,prednja vuca neradi i nema kardane,limarija je kompletna ali treba da se farba,hidrolika ispravna,menjac dobar (bar tako gazda kaze) ali mi motor sumnjiv dosta je zamazan,akumulator gotovo da nema (star 100god)....

To vredi samo na KILO ili gresim... Moze li gazda da ocekuje 1000e ili dzabe se raduje???
 
Kilo gvozdje je 19 dinara, a 21dinar ako das racun da ti uplate, e sada kilaza puta cena=? a Neka proba u delove da ga proda to bi mu bilo najpametnije, jer tesko ce naci nekog ko je sakupljac starih traktora... Ja bih sve to u delove vece pare moze da dobije nego da ga da izcela :)
 
Nazad
Vrh