MTZ Belarus

jel hoce ako zacepi vazdusni filter da povuce vazduh u gorivo(u creva, filter)? danas ga ugasim i posle nikako da upali, vergla al nema dima i nece da sastavi...probao sam i luftirati na filteru i dzabe

a video sam da je ona mreza u filteru bas prljava, skroz gornja od ulja nekog, ne znam odakle mu tu ulje
 
ide gorivo, ide iz prvog filtera dalje, sad dalje sta ja da skidam sta ne ja se tu slabo u rusa razumem
ne radi mu ona drukalica, moram onu gumicu zameniti...
probao ga fergom povuci da upali, ferga jadan dusu ispustio
 
Poslednja izmena:
Skini grubi gilter on ti je sa desne strane gde je i uljni,tu hoće da bude svašta,tu ima i diht. guma koja hoće da propadne pa vuče vazduh,14ključ pa gore od naftnog odvrni šraf drukaj ac pumpu dok ne podje nafta.
 
to je taj sa desne strane sto ide iz rezervoara na njega pa dalje, skidao sam njega i dobija gorivo a i salje koliko sam primetio, sad dal vuce vazduh na njemu ne znam (nisam ga rastavljao), sutra cu otici kupiti onu mrezu za vazdusni filter, i sad ne znam jel se menja na tom od goriva na oba filtera, ulosci il sta ima
 
to je taj sa desne strane sto ide iz rezervoara na njega pa dalje, skidao sam njega i dobija gorivo a i salje koliko sam primetio, sad dal vuce vazduh na njemu ne znam, sutra cu otici kupiti onu mrezu za vazdusni filter, i sad ne znam jel se menja na tom od goriva na oba filtera, ulosci il sta ima

Na tom filteru koji je prvi do rezervoara ide plastični uložak (filter) izgleda kao kupa,na vrhu ima navoj koji se uvrne u poklopac filtera gledano od dole.A onaj drugi u njega idu dva papirna filtera,kad to sve zameniš,moraš drukalicom navući gorivo,a vazduh puštaš na onaj gornji šraf na poklopcu kućišta gde idu dva papirna filtera,kad na tom šrafu prestane ići vazduh a počne da teče čisto gorivo,onda si izluftirao sistem i traktor ako je sve drugo u redu,treba da pali bez problema.
 
Zahvaljujem na odgovorima, sutra cu kupiti to sve sto treba pa zameniti, valjda ce raditi, taman sam isao berac malo probati da se uhodam sa njim, nego me cudi nit mi se gusio nit gasio, nista, nego ga ja ugasim ispred kuce i nikako ga upaliti pa bog
 
Možda ti je i AC pumpa riknjaus.Kad to sve uradiš probaj izluftirati creva i rezervoare ,zavrneš slavinu na jednom pa skineš holender crevo što ide iz desnog rezervoara u taj grubi i duvaš vazduh ustima,mora se čuti u rezevoaru brboćanje,onda odvrneš tu pa zavrneš drugu slavinu i ponoviš postupak sa ustima.Ako ne upali ili ti brljavi, skini AC pumpu pa zagnjuri slobodno u vodu i drukaj ako pljucka ne valja treba da šiklja vodu kad je drukaš.Proveri i nepovratni ventil onaj sa oprugom i kuglicom,kad je on neispravan teško pali.
 
ac pumpa ne druka uopste, ide slobodno ona drukalica gore dole ne radi nista, jel vredi menjati onu gumicu unutra sto ima ili jednostavno celu ac pumpu?
 
Ma sam napravi gumicu za to,skines staru ako je ista ostalo od nje i napravis nesto sto ce odgovarati samo da radi posao.Ne zaboravi imas sraf na pvp pumpi za luftiranje vazduha,nije rus fin po tom pitanju inace,upalice cak i ako nisi dobro izluftirao,za razilku od imt-a npr ,malo vazduha i gotov je.
 
gumica je citava al ne pravi nikakav pritisak, ne vuce gorivo kad se druka, znam da ima sraf na pvp pumpi, al svi mi kazu da se luftira na srafu na filteru gore, kljuc 17
 
a videcu da je zamenim, da se ne igram s gumicom...da ne davim vise temu, hvala vam svima na odgovorima, evo jedne slike ruje iz danasnje borbe
99737b69f99ecce2916bac7169922d6d.jpg
 
Nzm ja kako to tako,vazduh ako povuce bice ga i u pumpi,sta mi vredi do filtera da lepo dovucem gorivo i posle verglam pola sata da navuce to isto do pumpe.Na pumpi kad mu das gorivo on mora upaliti nakon 2-3 sekunde,to mu je krajna tacka tu mora biti goriva ,ne samo do filtera.Uvek kad mi na nekoj masini vrati gorivo,ili povuce vazduh,liftiranje nebitno odakle krene,ali uvek zavrsi i na samoj pumpi ili tu i jedino bude,svaka pumpa ima sraf za taj posao,kolko ja znam.
 
i meni je bilo jasno da se luftira na pvp pumpi, al reko mozda je kod rusa drugacije, ko ce mu znati, pola stvari sto ima pojma nemam za sta su..
Imam jos jedno pitanje, da li je i kod vas ovakav merac ulja hidraulike? i da li treba ulja da bude skroz do njega, kod mene je negde na pola tog rezervoara nema problema al ako treba da dospem jos, i koje ulje ide?
I da li neko zna zasto u nekim mestima volan hoce da steka? dodje do jednog dela i onda ga malo teze okrenuti al osim toga ide lako
d0c82d39fcb27fff5a0b3621a05f0506.jpg
 
Jeste to je merac, i trebalo bi makar da dotakne ulje. A jel si resio naftu? Jel upalio? A volan je normalno da zeza, retki su koji fino rade, mada sam voziojednog koji radi laganokao na imt 549. Kad ti pocne mnogo zezati ubacis orbitrol i resis problem.
 
nisam resavao sad nista, sutra kad odem do sombora posto nigde kod nas nema delova za rusa, pokupujem te filtere i ac pumpu il drukalicu, pa cu sve promeniti izluftirati i ja mislim da ce upaliti, nije pravio pre toga probleme, al on cim ne dimi dok vergla nema goriva..

Jel ovaj bez prednje vuce jel ima veći ajnšlag od onih s prednjom vučom?
fabricki je bez prednje vuce, ima mnogo veci ajnslag od rusa sa prednjom, ja sam se zacudio kad sam prvi put seo u ovog posle klasicnih 82ki
 
Ovo u vezi volana sam hteo da napišem da je možda pumpa slaba a sad vidim da nije hidro volan. A u vezi anslaga ... nije tema ali što je torpedo 75 bez pv okretan, kao 539 samo što je hidro volan pa je još bolje.
 
Nazad
Vrh