MTZ Belarus

Alternator. Senzori na diferencijalu. Osiguraci. Sat. Sve. Ruska elektronika je to.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Dali je iko pokusao da uveze polovan MTZ iz Rusije,Ukrajine,Belorusije ili je cuo da je neko to radio i dali ima sanse i isplativosti da se tako nesto odradi?
 
Alternator sam odneo danas kom majstora kaze otisao regler promenio, medjutim isto, svetla za obrtaj kardana svetlucaju brljave a kazaljka povremeno ide do 2000 obrtaja pa padne na 0.
 
Upali svetla ili ventilator. Ako se vrati u normalu menjaj majstora. To je otisao namotaj za obrtaje motora koje dobija s alternatora.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ne znam jel ovo za temu MTZ ili Nikad ovako ili neka prakticna resenja ? :osmeh:
2hrl75j.jpg
 
U ranije vreme tu je išla žica ili kod nemarnih manila. Danas ezice preuzimaju primat kanapa. Idu svugde. Moderator ih i za kulenove.koriste.
 
Drustvo, juce i danas sam nesto orao, i na zalost, naceti srednji nosac kardana prednje vuce je dobio veliki luft, a sa njim su popustila i 2 krsta. Kardan sad dosta trese da necu dalje da vozim, jer ce to samo jos vise da lomi, tako da nastavak oranja tek kada to sredim.
U pitanju je 52 stari tip, gde su kardani teleskopski, a nosac fiksni.
To kuciste nisam rasklapao, tako da nemam pojma kako izgleda unutra i sta mi je sve potrebno za remont. Svaka pomoc u slici i savetu mi je dobrodosla.

Pozdrav
 
Nazad
Vrh