MTZ Belarus

Ne znam, odakle vam te priče "što veći broj obrtaja, to bolje"? Svako malo, pa se ova tema ponavlja...
Da li ima dovoljan pritisak ulja u motoru? Ako ima, onda ima podmazivanje bio on na 1400 ili 2200 o/min.
Da li ima ispravan termostat? Ako ima, ne možeš ga bolje rashladiti na većem broju obrtaja ispod temperature na kojoj termostat otvara, pa da j..e majku.
Da li ima turbinu? Ako ima, pre će turbina stradati na većem broju obrtaja nego na manjem, a i pre će sagoreti, jer nafta ne stigne da sagori u cilindru, već sagoreva i u izduvnoj grani.

Bitno je da motor ne čađavi, da ne mumla, da mu ne pada broj obrtaja čim naiđe na malo veće opterećenje, znači naći idealnu brzinu pri kojoj motor radi mirno, a broj obrtaja se bira prema obrtnom momentu motora.
Ako je motor deklarisan da pri 1400 o/min daje najveći obrtni moment, nema potrebe ga šuriti do panja. U redu 1600, 1800, ali stvarno nema potrebe za 2200 o/min.
Aman ljudi, gorivo je skupo, zašto ga trošite bez potrebe?! Makar Belarus ima veliki izbor brzina, lako je prilagoditi brzinu prema opterećenju.
:ppozdrav:
 
2000 obrtaja za 820 plafon sve preko ubijanje mašine i bespotrebna potrošnja, treba malo imati osećaja i sluha ali no.
 
Rus sve peva kada upreš pedalu gasa u patos a još kada gurneš polugu ručnog gasa napred...imam osećaj da sam dao gas kao u avionu da poleće...Prelep zvuk i osećaj,a vi se bojite da stisnete gas,pih...
 
Koliko vam ide 82-jka na punom gasu,kod mene je 29,5km/h (2000 obrtaja) a čujem da 920 i 892 idu kao tajfun 40km/h
 
Otisla turbina na 1221, poceo odjednom da trosi ulje, zvao par njih Ruska oko 30000, Ceska oko 60000 dinara, kod mene je Ceska, svi mi preporucuju Cesku... navodno je bolja, nemaju reklamacije na nju, ako uzmem Rusku mora neka podloska ili platna da se stavi zato sto ne pase saf na saf, u Agropanonci 38000 dinara Ruska, drugu nemaju( poprilicno neljubazni, da ne kazem nekulturni)... Zvao za remont kazu da se ne ispalti i tako, Ruska tehnika je cudo, mislim da ce dobiti cesku...
Vidi kod Rusa u Novome Sadu na najlonu ja sam tamo 7-cu turbinu za 1221 platio novu sa garancijom 160evra i to prvo je krenulo sa 220e preko telefona pa kad sam dosao na najlon pala cena na 160e!
 
Pa jel nije da 4zec ili 6 kornjaca skoro isto. Malo brza je 6 kornjaca ali sporija od 5 zec

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
koliko sam ja skontao koriscenjem reduktora se svaka brzina umanjuje za 22% .i svaka usporena je za nijansu sporija od prethodne brze (recimo 8 spora je malo sporija od 7 ubrzane ili ti redovne ) i sve su tako sem devete. :osmeh:
 
Jel i ja spadam u te? ;)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ne kaki da i ti voziš na 1400 ob???
Evo jedna danasnja fotka pa vi prosudite koliko je ovo brzo kada ruski sat pokazuje:
cdd8bcbe00ec89ee70ab27d0e91be921.jpg
 
Danas je baš duvalo,nisam siguran da li je bilo pola od ovoga spolja.A unutra kroz staklo lepo greje.
 
Počeo da mi brljavi pokazivač temperature na 1221 ,čas je na zelenom čas ode u žuto .Da li može da se menja ta sonda ili šta već?

Ja sam ovakvu stavio https://www.ebay.com/itm/KUS-Water-...dbd66018:g:4XoAAOSwIk9ahFEA:rk:2:pf:0&vxp=mtr

Ali stavio sam i njihov sat , a drugu sam stavio bez temperaturnog alarma i spojio na original sat. Moracu da pogledam koju tocno ne znam napamet. Isto od ovog proizvodjaca KUS , ima kvalitetnu robu nije neko smece.
 
Nazad
Vrh