MTZ Belarus

Sad nemam vremena da cackam zice sam pogledao sve je na svom mestu regler nisam moracu da vidim jer i obrtomer zeza stalno igra to jest ide do kraja pa pada i sve tako,a o mehanickim satovima sam razmisljao ako ne resim nista sa ovim stavljam mehanicke 100%
 
Posle 100 lanaca tanjiranja i jedno 40 lanaca jako teskog oranja dosuto 4 litre ulja davaput po 2 sad ima isto na meracu kao i pre ti poslova ,rec je o 952 rusu sa nekih 400 sati i da napomenem ulje je bizon 15 /40 ,sad me zanima dal je to uobicajeno da se dospe uje.Mada jednom na autu sam sipo bizon i trosio mi malo ,kad sam menjo sipo sam drugo ulje nesto na x mu je ime zaboravio sam tacno ime ,nema ni veze, tog nije ni kap trosio.Sad me zanima dal svi pomalo dosipaju ili je rec o ulju A mozda je i nesto trece.
 
Sad nemam vremena da cackam zice sam pogledao sve je na svom mestu regler nisam moracu da vidim jer i obrtomer zeza stalno igra to jest ide do kraja pa pada i sve tako,a o mehanickim satovima sam razmisljao ako ne resim nista sa ovim stavljam mehanicke 100%

Ista stvar je bila i kod mene na obrtomeru, regler je bio problem!
 
Posle 100 lanaca tanjiranja i jedno 40 lanaca jako teskog oranja dosuto 4 litre ulja davaput po 2 sad ima isto na meracu kao i pre ti poslova ,rec je o 952 rusu sa nekih 400 sati i da napomenem ulje je bizon 15 /40 ,sad me zanima dal je to uobicajeno da se dospe uje.Mada jednom na autu sam sipo bizon i trosio mi malo ,kad sam menjo sipo sam drugo ulje nesto na x mu je ime zaboravio sam tacno ime ,nema ni veze, tog nije ni kap trosio.Sad me zanima dal svi pomalo dosipaju ili je rec o ulju A mozda je i nesto trece.

Ja od zamene do zamene ( menjam na 100-120 radnih sati) ne dolijem ni gram ulja... Koliko naspem toliko i ispustim... rec je o ulju Galax 15-40 superlong....
 
Onda ti Ciro ne valja sistem za ubrizgavanje goriva, ili je neki drugi proble (sto je manje verovatno), jer ne postoji ni jedan motor koji ne trosi ulje. Potrosnja ulja ide naspram potrosnje goriva i vec je o tome bilo reci u temi o uljima gde je jedan koristan clan ovog foruma sve to objasnio i pojasnio.
 
Mene majstor savetuje da u ruju uspem Modričino Optima Long Life sae20w-60 a meni se to ne sviđa jel je motor u dobrom stanju ova ulja su za motore koji su na izdisaju.
 
Ako je motor dobar mislim da nema potrebe ići na gušće ulje. Pogotovo sad preko zime jer može uticati na otežano paljenje kad upekne minus.
Ne on kaže da sipam to ulje s proleća ,pa koristim traktor preko leta ,celu jesen, i da do zime završim sa poslovima i na proleće ispustim i sipam opet.
 
sve to u rusa moze samo sto modricina ulja imaju previse kopija i prema tome kvalitet je upitan. drugar mi sipa Optimu Maksimu 15w40 i nema problema ali letos u radnji kupi dve kante po 10L i kad ih otvorismo na jednoj originalnoj je folija ispod cepa a druga nema. u istoj prodavnici uzeto pa sad vidi postenje od samog prodavca. 15w40 je univerzalno ulje za leto i zimu i koristi se do 40 stepeni spoljne temperature sto kod nas vecinom i neide vise. ali moze se ubaciti i 20w50 ako je vec motor u godinama i radi teske poslove preko leta. bitniji je kvalitet ulja nego gradacija takoreci.
 
Pozdrav kolege,imam pitanje u vezi mtz1221 da li se nekom greje prilikom oranja i da li je neko uspeo da resi taj problem i kazaljka od temperature samo sto nestoji na 100 stepeni .
 
Ja sam skoro imao taj problem na 1025.Bio prljav hladnjak.Ne znam kako je na 1221,da li ima hladnjak ulja ispred hladnjaka vode.Ako ima,skini ga i operi oba.To moze da bude jedan od razloga,a vrati se dve -tri stranice unazad,pa mozes procitati jos o ovom problemu :ppozdrav:
 
Pozdrav drugari... Zanimaju me vasa misljenja o mtz-80 i 82 posto planiram da se pojacam sa jednim.. :osmeh: kakvi su oko odrzavanja,potrosnje i jel je imao neko neka iskustva sa koristenjem ovih masina u sumi? Hvala vam puno unapred...
 
Pozdrav drugari... Zanimaju me vasa misljenja o mtz-80 i 82 posto planiram da se pojacam sa jednim.. :osmeh: kakvi su oko odrzavanja,potrosnje i jel je imao neko neka iskustva sa koristenjem ovih masina u sumi? Hvala vam puno unapred...
Udji prvo u temu ruski traktori ,pa onda udji mtz ,imas tamo nekih uporedjivanja.
 
Pozdrav kolege,imam pitanje u vezi mtz1221 da li se nekom greje prilikom oranja i da li je neko uspeo da resi taj problem i kazaljka od temperature samo sto nestoji na 100 stepeni .
Koji plug 3 ili 4 brazde? U optimalnim uslovima i pri optimalnoj brzini ,naravno uz čist filter i hladnjak ne bi trebalo da se greje ako nastavi da se greje smanji brzinu ,rus je to nije avion. Posle ječma kada sam orao pa već predveče kada se napuni prašine a napolju 35 u plusu itekako je krenuo ka crvenom.
 
Jesu li nekom pucale gumice na regulatoru hidraulike,pojacivacu,malom razvodniku ili kako ga vec neko naziva...? kada dajem komandu za podizanje poluga nece da dize,a kada rukom povucem ruckicu od finog hidraulika on dize...znaci nesto zeza na desnoj strani regulatora,zna li neko sta je u pitanju...hvala unapred...
 
Onda ti Ciro ne valja sistem za ubrizgavanje goriva, ili je neki drugi proble (sto je manje verovatno), jer ne postoji ni jedan motor koji ne trosi ulje. Potrosnja ulja ide naspram potrosnje goriva i vec je o tome bilo reci u temi o uljima gde je jedan koristan clan ovog foruma sve to objasnio i pojasnio.
Bas tako. Ne moze da motor ne trosi ni kap ulja. Motor ako je vec dobar mora bar malo ulja da potrosi, nekad je to zanemarljivo i neprimetno, a nekad su to kolicine od nekoliko litara.
Ja od kad sam sa tatom poceo da radim oko traktora i ostalih masina, uek smo sipali Modricu, Inu, Fam i Galax, sva gradacije SAE 30 ili 15w 40, no kako su muljanja sa mazivima cesta, sad se to svelo na Galax kojem za sada nisam nasao zamerku naspram ulozenog i dobijenog:osmeh:
 
Pa ako od zamene do zamene ne mora da se doliva ulje,onda se kaze da motor ne trosi ulje.Naravno da mora da potrosi nesto,ali je to kod nekih masina stvarno minimu,minimuma.I jos da pohvalim Galax ulja i Modrica,njih izgleda niko ne mulja,a i cene su povoljne.
 
Juče u brazdi samo se ugasio,bez trokiranja.Odvrnem gore šraf kod naftnog filtera i vidim da ima goriva u sistemu,malo ga nadrukam na ac pumpu i upalim ga ali posle izvesnog vremena opet isto i gasi se.Sumnjam na PVP da zablokira jel da je ac pumpa ne bih ga mogao nikako upaliti,šta mislite šta je uzrok?
 
Nazad
Vrh