MTZ Belarus

Pitanje jedno
Na 1025 mi se dešava ako se dugo zadržim na uvratinama( kad se okrećem, napred nazad više puta...) kad se vratim u radni zahvat počne lamela da kliza i neće da krene. Kad ne držim traktor na kvačilu dugo i moguce je okretanje odraditi iz jednog manevra nema nikakvih problema i normalno vuče. To se dešava u težim poslovima oranje/tanjiranje.
Jel to znak da je lamela na kraju i treba da se menja ili postoji još nešto što bi moglo da zeza? Podešavao sam pedalu kvačilo kako se opisano u nekim radioničkim uputstvima.
Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Traktor je uzet iz Agropanonke, oni su radili staro za novo...
Urađeni svi servisi, gume skoro nove...
Prethodni vlasnik je iz Novog Miloševa
 
Pitanje jedno
Na 1025 mi se dešava ako se dugo zadržim na uvratinama( kad se okrećem, napred nazad više puta...) kad se vratim u radni zahvat počne lamela da kliza i neće da krene. Kad ne držim traktor na kvačilu dugo i moguce je okretanje odraditi iz jednog manevra nema nikakvih problema i normalno vuče. To se dešava u težim poslovima oranje/tanjiranje.
Jel to znak da je lamela na kraju i treba da se menja ili postoji još nešto što bi moglo da zeza? Podešavao sam pedalu kvačilo kako se opisano u nekim radioničkim uputstvima.
Pozdrav

Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije to lamela...otisao ti je lezaj u zamajcu 99% otvaraj dok nije slizao spojnicku.
 
Pitanje jedno
Na 1025 mi se dešava ako se dugo zadržim na uvratinama( kad se okrećem, napred nazad više puta...) kad se vratim u radni zahvat počne lamela da kliza i neće da krene. Kad ne držim traktor na kvačilu dugo i moguce je okretanje odraditi iz jednog manevra nema nikakvih problema i normalno vuče. To se dešava u težim poslovima oranje/tanjiranje.
Jel to znak da je lamela na kraju i treba da se menja ili postoji još nešto što bi moglo da zeza? Podešavao sam pedalu kvačilo kako se opisano u nekim radioničkim uputstvima.
Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kolega prvo i osnovno namestite prazan hod na pedali,jedno 30 mm bi bilo dovoljno.
Ako se nista ne poboljsa onda otvorite poklopcic sa donje strane srednjeg kucista,videcete kompletno kvacilo,videcete stanje lamela,neka neko u kabini stisne kvacilo a vi vidite dal korpa odvaja obe lamele istovremeno i dal ih tako i vraca.
Moguce da treba samo nastelovati korpu ako je rastelovana.
A postoji mogucnost i da su pri kraju lamele sto isto mozete videti kad otvorite poklopcic.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Kako znati ako su pri kraju ?.Mozda glupo pitanje,ali ja pojma nemam zaista,jel se gleda debljina lamele,meri sublerom ili ?.Kod mene na 82-ci dosta visoko hvata kad se pusta kvacilo,kontam da je mozda pri kraju ili je moguce da se nesto rastelovalo,ima 3500rs svega.Ali slobodan hod pedale je tu oko 3-4cm,mislim to je ono sto mozes jednim prstom pritisnuti,pedalu kvacila.
 
Kako znati ako su pri kraju ?.Mozda glupo pitanje,ali ja pojma nemam zaista,jel se gleda debljina lamele,meri sublerom ili ?.Kod mene na 82-ci dosta visoko hvata kad se pusta kvacilo,kontam da je mozda pri kraju ili je moguce da se nesto rastelovalo,ima 3500rs svega.Ali slobodan hod pedale je tu oko 3-4cm,mislim to je ono sto mozes jednim prstom pritisnuti,pedalu kvacila.
Ako ste nekad videli novu lamelu od rusa tj koliko je debela bice vam sve jasno kad je vidite golim okom,ne treba ni subler jer lamele na 1025 vuku i na nitnama.
Ako je pala ispod 8mm postoji mogucnost da kliza.
Ili ako je nekad neko zapalio onda moze da ima i mesa a opet da proklizava.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Ти си супер прошао ови по огласима траже 15-16000е....Јел си ти то пробао тј мало повершифт и рели по полигону тамо у АП?
 
Ти си супер прошао ови по огласима траже 15-16000е....Јел си ти то пробао тј мало повершифт и рели по полигону тамо у АП?

Taktor je probam malo na spitubu Kaću sa plugom, tj dan pred spit... U svakom slučaju, uvek sam spreman da dodam koju stotinu pa i hiljadu evradi, i sve što nevalja ds sredim...
 
Само кад су гуме добре ово остало је мачији кашаљ видео сам тај трактор тамо док су га сређивали,узимао неке делове па реко да видим шта имате на каналу:osmeh:
 
Kolege nemoj bas da se zavaravate sto se odrzavanja tice tj cena,nije 1025 bas jeftin kao recimo 820 pa da samo gume uzimate u obzir prilikom kupovine.
I da kolega cestitam odabrali ste dobar model i da vas dobro sluzi.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Čisto sumnjam da je remontovan,traktor izgleda jako lepo na oko,lep zvuk ima,ništa ne tandara za skoro 6000 rh koliko ima.AP je traktor uzela u kombinaciji staro za novo i ne verujem da su ga platili više od 11000.Po meni su ga samo predihtovali i ofarbali i ako ne bude nekih nepredvidjenih kvarova u njega treba uložiti 100 evra(kiutija za alat:haha:,sajla za volan i leva brava) i što bi uvaženi član Grunt rekao SAMO VATRA.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh