MTZ Belarus

Plati montazu,to ce te najjeftinije izaci.Goran staklo su uhodani,video sam kako postavljaju soferku na rusa.Oni to urade za 10 minuta.Ja bi to radio 3 sata i verovatno bi je kvrcnuo u medjuvremenu.
 
Uz pomoć kanapa se relativno brzo stavlja,samo ako radiš sam skineš okvir pa radiš dole ,tako sam montirao zadnje na torpedu.
 
Ovde je problem sto je radio i pritisak lagano poceo da pada po malo. Znaci ili se lezaj rasklimao za 2rc ili je cev pukla...

Ja sam imao isti problem,menjali smo pumpu,i onaj njen usis kao pecurka,i to nije odgovaralo za moj karter,stajalo suvise blizu pa nije dobro pumpa povlačila ulje,zamenom tog filtera i cevi resen je i problem malog pritiska kad je hladan...
U svakom slucaju platio si majstora pa nek ti namesti do kraja kako valja...ako nisi radio sam?
 
Vidi i ta cev je nova turena, mozda je je** duzina.
Ide vikend, bice zanimacije. :osmeh:

- - - - - - - - - -

P.S. Sad sam se setio kad motor radi i izvadi se vizir za merenje nivoa ulja napolje izlazi ulje, ali ne da bucka nego kao izvor onako curi. To je pogledano kad je motor bio na 3 bara.
 
Neko mi reče,mada ne mora da znači da je u pravu, da je kod rusa to normalno...zbog polozaja radilice valjda i otvora za merač tako nešto...
 
Kolege dali je neko od vas ugradivao na Belarus traktor izlas dvokružni sistem kočenja ? Ja planiram da ugradim ali treba mi tako napraviti da i jednokružni sistem ostane.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi,

Skoro sam kupio MTZ 1025 2011god. Nikada do sada nisam imao kontakta sa rusima pa imam par pitanja ako je neko voljan da pomegne:osmeh:

1. Pritisank ulja u menjaču - Stoji mi na 8 bara, sam početak zelenog polja. Isto je kad je hladan i posle celog dana tanjiranja. Ulje sam zamenio , oprao i očistio oba filtera(pre zamene je bio isti pritisak). Da li postoji negde da se šteluje taj pritisak ili je to ok?

2. Pritisak ulja u motoru - ceo dan drzi lepo na tri bara u radu. jedino kad se zagreje na leru je pritisak malo preko 1 bar . Sipano i.g.a.t ulje. i ranije sa sipao to ulje u druge mašine, i nisam primetio da je bilo nekih problema. Video sam na forumu da je još neko imao sličan problem, ali nije se javio da li je nešto poboljšalo posle promene marke ulja. Koliki je vama pritisak ulja na leru kad je zagrejan traktor? I koliki je broj obrtaja ler gasa? nešto mi se čini da bi ga kod mene malo trebalo povećati....

3. Hidraulika - na koju rupu kačite topling kad vučete plug? Kako se upravlja podizanjem/dubinom rada? Da li treba da stavim onu ručicu u položaj regulacije sile ili u položaj regulacije pozicije, I ili III ? Vidim da i ispod kabine postoji ona mala ručica za uključivanje/isključivanje tih korekcija u kom položaju treba da stoji?

Puno pitanja za početak....

Pozdrav
 
Prvi put cujem da rus ima pritisak u menjacu... to verovatno mislisna pritisak u vazdusnom sistemu? Koji si trektor pre njega imao?
 
Prve 2 stavke su sasvim u redu. Sve tako mora biti. Sto se ticr 3-ce stavke samo cu reci da topling kaci u gornju rupu. Ali obavezno klin koji nosi vucu se mora vracati nazad. Ako nemas tocak ori na regulaciju sile vuce. A ako imas nista nediraj. Samo osloni plug na topling. Znaci topling mora biti malo vise razvucen da se piramida pluga oslanja na traktor.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
1025 ima pritisak u menjacu. za paljenje prednje vuce.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh