MTZ Belarus

Nesto manje od 2h mi treba za jutro oranja na duzi od 200m, a orao sam danas i tablu od 60 ari, tu stane 100 redova kukuruza + bandera + orah ne pitajte za ucinak i potrosnju.

2 sata za jutro????

Ferguson i 1x14 treba 2 i pol do 2:45min za jutro, ovisno od uvjeta, sa 1x16 koji sad imam islo bi i za mozda nesto manje od 2,5 sata...... Sa 560 i 2x12 ide redovno sat i pol.....
 
Ljudi jedan dobronameran savet svima,ne igrajte se mnogo sa tim bos pumpama da posle ne bi ne daj boze bilo je.... rusa pukla radilica,je...... rusa izgoreo klip i jos sto sta.
Posebno ne cacakati motore sa 4 klipa,1221 nosi motor koji je na tih 130 konja daleko od svog maksimuma pa hoce i da istrpi malo igranje sa pumpom ali ni tu bez dobrog bosiste ne prepoprucujem igranje a sad svako ima pravo sa svojom masinom da radi sta mu je volja.
 
Imao sam priliku da protekle subote saradjujem sa majstor nebojsom 100 i njegovim ocem. Svaka cast, od tacnosti da su dosli u zakazano vreme, strucnosti da su bas ono sto sam i trazio, majstori koji se razumeju u mehaniku rusa i imaju i znanje i volju, a i uvo za rad masine. I na kraju veoma, veoma korektni sa cenom. Prijatno odusevljen saradnjom, i saveti su mu bas pravi. Tako da treba dobronamerno shvatiti ovo, da se ipak rus od 82 konja ne pravi traktorom od preko 100 ks.
 
Ljudi jedan dobronameran savet svima,ne igrajte se mnogo sa tim bos pumpama da posle ne bi ne daj boze bilo je.... rusa pukla radilica,je...... rusa izgoreo klip i jos sto sta.
Posebno ne cacakati motore sa 4 klipa,1221 nosi motor koji je na tih 130 konja daleko od svog maksimuma pa hoce i da istrpi malo igranje sa pumpom ali ni tu bez dobrog bosiste ne prepoprucujem igranje a sad svako ima pravo sa svojom masinom da radi sta mu je volja.
Kod 1221 litraza motora govori svoje.
 
Imao sam priliku da protekle subote saradjujem sa majstor nebojsom 100 i njegovim ocem. Svaka cast, od tacnosti da su dosli u zakazano vreme, strucnosti da su bas ono sto sam i trazio, majstori koji se razumeju u mehaniku rusa i imaju i znanje i volju, a i uvo za rad masine. I na kraju veoma, veoma korektni sa cenom. Prijatno odusevljen saradnjom, i saveti su mu bas pravi. Tako da treba dobronamerno shvatiti ovo, da se ipak rus od 82 konja ne pravi traktorom od preko 100 ks.

Aco hvala na pohvalama,drago mi je da si zadovoljan i uradjenim poslom i cenom,svoj posao shvatamo jako ozbiljno i trudimo se maksimalno da ispostujemo musterije.

- - - - - - - - - -

Kod 1221 litraza motora govori svoje.

Kolega zbog te litraze i zbog snage koju taj motor moze potencijalno da izgura sam i napisao da dozvoljava malo igranja sa pumpom i snagom sto kod motora sa 4 cilindra vec nije slucaj,posebno kod 1025 i 1021.
 
Malo sam se zainteresovao za Rusica ovako sa tehnicke strane. Da li majstor Nebojsa, danger ili jos neki majstor moze da objasni fenomen da 90ks motor ima veci obrtni moment od 105ks motora? Zar ne bi bilo logicnije da je obrtni moment u korelaciji sa snagom.?
 
Ljudi jedan dobronameran savet svima,ne igrajte se mnogo sa tim bos pumpama da posle ne bi ne daj boze bilo je.... rusa pukla radilica,je...... rusa izgoreo klip i jos sto sta.
Posebno ne cacakati motore sa 4 klipa,1221 nosi motor koji je na tih 130 konja daleko od svog maksimuma pa hoce i da istrpi malo igranje sa pumpom ali ni tu bez dobrog bosiste ne prepoprucujem igranje a sad svako ima pravo sa svojom masinom da radi sta mu je volja.
Poštivam dobronamjerne savjete i nisam za ta podizanja snage ali taj ruski četvrtak ima još prostora za dizanje snage pošto postoji u tvorničkoj verziji sa 100ps bez turba i sa 122hp sa turbom
 
Poštivam dobronamjerne savjete i nisam za ta podizanja snage ali taj ruski četvrtak ima još prostora za dizanje snage pošto postoji u tvorničkoj verziji sa 100ps bez turba i sa 122hp sa turbom
Nemojte da se zavaravate, jači motori imaju i jače radilice, klipnjače i klipove, 820 i 952 imaju iste radilice a drugačije klipnjače i klipove, 105ks ima drugačiju radilicu.... gledate zapremine motora koje su iste ali sve unutra je ojačano i od kvalitetnijih materijala.
 
Malo sam se zainteresovao za Rusica ovako sa tehnicke strane. Da li majstor Nebojsa, danger ili jos neki majstor moze da objasni fenomen da 90ks motor ima veci obrtni moment od 105ks motora? Zar ne bi bilo logicnije da je obrtni moment u korelaciji sa snagom.?

Aj da probamo ovako da objasnimo
snaga motora je funkcija obrtnog momenta, pri čemu je obrtni moment agregata proizvod sile i površine preko koje ta sila deluje, a snaga je proizvod obrtnog momenta i brzine rotacije motora.(pozajmljeno sa interneta).
Posto su ta dva motora u principu isti braca rusi su samo podigli obrtaje da bi dobili snagu malo vecu a obrtni moment je isti ili par nm manji.

- - - - - - - - - -

Ajd recite nešto.

Ja sam davno negde nabasao na naki podatak da u nekim radnim masinam rusi koriste taj motor bez turba i da je kao takav imao nekih stotinjak konja,e sad sa pumpom i diznama bi vec moralo da se vidi sta i kako jer mislim da bi mu kolicina goriva bila prevelika,mislim da ne bi mogao da je sagori pravilno bez dodatnog vazduha.
 
Nemojte da se zavaravate, jači motori imaju i jače radilice, klipnjače i klipove, 820 i 952 imaju iste radilice a drugačije klipnjače i klipove, 105ks ima drugačiju radilicu.... gledate zapremine motora koje su iste ali sve unutra je ojačano i od kvalitetnijih materijala.
Nemaju iste radilice pošto smo ja i kumuzeli nove 820 i 952 i na 952 je ojačana i radilica i klip i cilindar i sve je popucalo i mijenjano na 4000 sati u više navrata pukla radilica uz zamajac ,pa poslije klip pa nakon toga i jedan cilindar. kod mene na 820 na 5700sati još nije otvaran motor i još radi ko nov nakon čitavog dana oranja na iber nema pare.tako da o kvaliteti kod rusa se može nadugačko raspravljat.dok imam i priču od ovlaštenog servisera iz jurvala da su i u turbaku bile obične a u običnom motoru ojačane radilice tvornički ugrađene
 
Poštivam dobronamjerne savjete i nisam za ta podizanja snage ali taj ruski četvrtak ima još prostora za dizanje snage pošto postoji u tvorničkoj verziji sa 100ps bez turba i sa 122hp sa turbom

Kao sto je kolega pre mene vec napisao ti motori su samo spolja isti,radilice,klipnjace,klipovi .... sve bi moralo biti ojacano da istrpi dodatno opterecenje,rashladni sistem bi morao biti ozbiljniji jer je ovaj na traktorima vec na granicama zato .3 modeli imaju vece hladnjake i propelera sa 9 ili 11 pera.
 
Nemaju iste radilice pošto smo ja i kumuzeli nove 820 i 952 i na 952 je ojačana i radilica i klip i cilindar i sve je popucalo i mijenjano na 4000 sati u više navrata pukla radilica uz zamajac ,pa poslije klip pa nakon toga i jedan cilindar. kod mene na 820 na 5700sati još nije otvaran motor i još radi ko nov nakon čitavog dana oranja na iber nema pare.tako da o kvaliteti kod rusa se može nadugačko raspravljat.dok imam i priču od ovlaštenog servisera iz jurvala da su i u turbaku bile obične a u običnom motoru ojačane radilice tvornički ugrađene
https://imgur.com/a/mFKLO8G To su sve priče rekla, kazala, čula...mitovi o neuništivosti, naslušo sam se priča "moj mtz 820 ima pvp pumpu od 1025", kada je reč o MTZ ili Rusofiliji izlazi se iz sveta racionalnog :haha:
 
Verujem da tamo gde 820 moze da vuce tri brazde ima logike za pojacanjem pumpe. Kod mene je to nepotrebna rabota jer ima dosta snage i sa obicnim punjenjem na boš pumpi.
 
Nemaju iste radilice pošto smo ja i kumuzeli nove 820 i 952 i na 952 je ojačana i radilica i klip i cilindar i sve je popucalo i mijenjano na 4000 sati u više navrata pukla radilica uz zamajac ,pa poslije klip pa nakon toga i jedan cilindar. kod mene na 820 na 5700sati još nije otvaran motor i još radi ko nov nakon čitavog dana oranja na iber nema pare.tako da o kvaliteti kod rusa se može nadugačko raspravljat.dok imam i priču od ovlaštenog servisera iz jurvala da su i u turbaku bile obične a u običnom motoru ojačane radilice tvornički ugrađene
Kod koga si kupio 820?U Jurvalu?
 
prva stvar kod ugradnje turba je zamena klipova :ppozdrav:

Kako onda mađari nude komplet turbo za mtz 50/52.....?
Kod njih ima samo jedna vrsta klipova....... Dok kod 80/82 je druga priča, tamo postoje klipovi i sve za turbo.....
Ako sam dobro skužio, na njihovoj stranici, da 52ka dobija 10-11ks ugradnjom turba, pa dolazi na snagu jedne obične 82ke......a 82ka ugradnjom turba također dobija 10-11ks.....
 
Kako onda mađari nude komplet turbo za mtz 50/52.....?
Kod njih ima samo jedna vrsta klipova....... Dok kod 80/82 je druga priča, tamo postoje klipovi i sve za turbo.....
Ako sam dobro skužio, na njihovoj stranici, da 52ka dobija 10-11ks ugradnjom turba, pa dolazi na snagu jedne obične 82ke......a 82ka ugradnjom turba također dobija 10-11ks.....
javi nam rezultate posle 500 motocasova :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh