MTZ Belarus

Koliko je meni poznato,na staroj 82-i se ta ručica ispod sedišta uključi i ne dira se.Kardan se uključuje i isključuje na rućici koja se uzubljuje. stoji sa desne strane dole.A imaš i ispod traktora.koja služi isto za kardan.Komplikovan do srži.Garantujem da 90% ljudi muči muku i ne razume tehniku ni brzina-mnogi kažu koju strefim što je i tačno.Treba organizovati kurseve za rukovanje ruskim traktorima.
Зоране,1972 купљена нова мтз 52 ка,у обавези си био да проведеш седмицу или 2 у Новом Саду на обуци за руковање и одржавање.О алату и опреми добијеној за исто одржавање да не причам,плус два комбинезона.Уз два нова имт 80 их иста ствар што се тиче алата и опреме.
 
Nikola indjija aj ako te ne mrzi postavi snimak kako majstor Badža vitla menjač,ja ne mogu da nadjem...

- - - - - - - - - -

[video=youtube_share;JfGjxz4UJOc]https://youtu.be/JfGjxz4UJOc[/video]
Našao....kako ga je baja preredukovao...a komplikovan menjač...
 
Зоране,1972 купљена нова мтз 52 ка,у обавези си био да проведеш седмицу или 2 у Новом Саду на обуци за руковање и одржавање.О алату и опреми добијеној за исто одржавање да не причам,плус два комбинезона.Уз два нова имт 80 их иста ствар што се тиче алата и опреме.
Znam za to i to uopšte nije loše ali bi nam to sada bilo ispod časti jer smo stariji od oca 3 dana i odmah sve znamo.
 
Ne znam za ostale ruse ali znam za 1025. Proslo leto kad sam prvi put seo u 1025 nisam imao pojima kako se koristi menjac. Lepo ima nalepnicu na stkalu, malo prostudirao i do kuće savladao menjač... Bunilo me ona manja rucica, prvo skroz desno pa gore ili dole (I ili II), pa onda istom tom ručicom biraš rang...
Teško je kad neko objašnjava, kad se sedne u traktor brzo se savlada, ništa komplikovano...
Jedino mi se ne sviđa menjanje ranga u toku vožnje. A u transportu bude potrebe za tim. Tu ume da mi zakrci nekad...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas stigle baletanke za Rusa, 9.5 R 44 marke Taurus.
15cg0fo.jpg

6778gl.jpg
 
Luka ide 1 i 2, 3 i 6, 4 i 7, 5 i 8 a 9 je uvek brza.:ppozdrav:
Ma ja znam, imao sam ga dugo godina i više kommada ali Steva Laćarac nije pojma imao da postoje spore još se zalio da 82 tesko vuče Leopard 2x35 u Begeckoj zemlji 2 brzinom
Kad ono 6 realna samo je on zove 2


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Kolega ako je puklo kod sekundarnog vratila gde ide lezaj obratite paznju kod varenja,imao sam prilike da skidam par kucista koja su varena pa pravila probleme tj lomila lezajeve.
 
Kolega ako je puklo kod sekundarnog vratila gde ide lezaj obratite paznju kod varenja,imao sam prilike da skidam par kucista koja su varena pa pravila probleme tj lomila lezajeve.
Ima pukotinu odozgo prema dole oko 4cm do onog cepa gde se podmazuje druk lezaj pa jedno 2cm ispod toga ka osovinici gde ide poluga kvacila.
 
Nazad
Vrh