MTZ Belarus

Nidžo,pročitaj Nebojšin post i pridržavaj se.Mi smo stradali pre jedno 5 godina-pukla poluosovina.Proveri i mesta gde ide semering,da li ima risova da bi prestrugao dok sad radiš.Menjaj oba ležaja.Nemoj da kvariš 2x:ppozdrav:
 
Iz neke prakse se pokazalo kad strada spoljasnji da ni unutrasnji nije daleko od njega,nije 100% pravilo ali bilo je dosta slucajeva.
Ako vreme koje treba da se dodje do unutrasnjeg lezaja ili razlika u ceni ako se placa majstor ne igra preveliku ulogu nije lose zameniti i unutrasnje.
I proveriti osovine.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
A ako ima malo aksijalnog lufta ako se ugrade valjkasti lezajevi,sta se moze desiti ,jel bude neki kvar ,neko lupanje tokom voznje ili sta ja znam ... ?.
Mislim da je neko ovde postavio cenu kad je menjao sva 4 lezajeva ,ali u kvalitetu,valjda oko 400 eura bila cena,bilo pre par godina ...
 
Kolega lezajevi i ruke 400 evropskih ili samo lezajevi?
Mogu da se spakuju valjkasti da imaju jako malo lufta ali licno mislim da za to nema potrebe.
Kuglicni lezajevi u kvalitetu i prave poluosovine i ne bi smelo da bude problema.
Naravno ako traktor nosi prikljucke adekvatne njemu,ako su predimenzionisani nece mnogo da mu pomogne pa tacno zlatan lezaj da se stavi jer ce kad se pretera polomiti osovinu.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Ako su beloruski izdrzali 6000rs valjda ce i ovi par hilhada
Hoće,bez problema.I mi smo prošli tako što nam je majstor koji je radio prvo stavio valjkasti.Nismo ni izašli iz radionice a on lupa.Onda je ponovo skidana pa su stavljeni kuglični ležajevi i evo traju.Nedavno smo menjali samo spoljni na drugom točku jer je otišao semering.Znači da treba kontrolisati i drugi točak.Koga zmija ujede taj se i guštera boji.
 
Nevadi se napolje nego se skine dekna na poluosovini u kojoj je smešten semering a pre toga moraš skinuti točak i glavčinu.
 
Pa videcu kad otvorim, ne cuje se nikakvo lupkanje nikad, ne znam koji su jos simptomi kad ode lezaj, a traktor ima 5500rs i verujem da svakako jesu potroseni lezajevi.
 
Pa videcu kad otvorim, ne cuje se nikakvo lupkanje nikad, ne znam koji su jos simptomi kad ode lezaj, a traktor ima 5500rs i verujem da svakako jesu potroseni lezajevi.
Ne mora nista da se cuje-do jednom...meni je crkao na 3000 sati,semering bio suv...kosuljica pukla na pola u sred njive,oralo se-to se culo i u kabini muski,i osetilo.sve i jedna kuglica je u trenutku ispala napolje...dva dana posla,4 lezaja,jedan semering i par kanti novog ulja.
 
Nazad
Vrh