MTZ Belarus

Trebaju mu gume, mogu i polovne 15,5 R38. Neće moći u transport ako ga neobujemo. Ako neko ima nekakva nek se javi.
 
Imama problem na mtz 82.1 negde mi gubi tecnost iz hladnjaka izgubi oko 0,5l vode u toku oranja.Pregledao sam sva creva i gore od grejanja nema nigde da pusta,u hladnjaku se ne vidi da je produvao znaci i pod opterecenjem kad postigne radnu temperaturu on ne izbaca mehurice.Na auspuh ne izbaca vodu i to sam proverio jedan majstor iz zadruge mi kaze da je produvao ali kao sam pocetak pa se ne vidi?Dali da skidam glavu ili da gledam prvo nesto drugo ne znam vise ni sam sta?Traktor nije silovan orem sa tri brade ali kada osetim da mu je gusto jednu uvek skinem pa nastavim sa dve znaci bas gledam da ga ne preopterecujem, ulje je normalno pomislio sam da ne gura u karter ali nije pobelelo i nivo je uvek isti.
 
Imama problem na mtz 82.1 negde mi gubi tecnost iz hladnjaka izgubi oko 0,5l vode u toku oranja.Pregledao sam sva creva i gore od grejanja nema nigde da pusta,u hladnjaku se ne vidi da je produvao znaci i pod opterecenjem kad postigne radnu temperaturu on ne izbaca mehurice.Na auspuh ne izbaca vodu i to sam proverio jedan majstor iz zadruge mi kaze da je produvao ali kao sam pocetak pa se ne vidi?Dali da skidam glavu ili da gledam prvo nesto drugo ne znam vise ni sam sta?Traktor nije silovan orem sa tri brade ali kada osetim da mu je gusto jednu uvek skinem pa nastavim sa dve znaci bas gledam da ga ne preopterecujem, ulje je normalno pomislio sam da ne gura u karter ali nije pobelelo i nivo je uvek isti.
Ja sam imao jedan traktor koji bi uvek izbacio pola litre vode kad je pun sistem i dalje nije izbacivao,majstor mi rekao da izbacuje na crevo za preliv,ako nemas prelivnu bocu pusti crevo u neku flasu,optereti ga pa ako baca na preliv ici ce ti u flasu tecnost.Mislim da mi je rekao da to hoce od neke male pukotine na dihtungu ili stvara neki mali pritisak u glavi motora,tj kanalima.
 
Da li dopunjavas tekucinu kad izgubi tih 0,5l vode ili recimo za 3 dana fali 1,5l ako ne dopunjavas.
E bas tako ne dopunjujem ga dok ne dodje da se vide celije u hladnjaku,mislio sam da je ssistem gore u kabini bio prazan taman je toliko kao falilo vode i jedan dan sam orao nista mozda oko 1cm je falilo od cepa e vec sutradan je opet pocelo da nestaje voda!

- - - - - - - - - -

Ja sam imao jedan traktor koji bi uvek izbacio pola litre vode kad je pun sistem i dalje nije izbacivao,majstor mi rekao da izbacuje na crevo za preliv,ako nemas prelivnu bocu pusti crevo u neku flasu,optereti ga pa ako baca na preliv ici ce ti u flasu tecnost.Mislim da mi je rekao da to hoce od neke male pukotine na dihtungu ili stvara neki mali pritisak u glavi motora,tj kanalima.
Probacu i to ne bi da skidam glavu bespotrebno jer jako lepo pali i radi imam osecaj cim je budem skinuo da nece vise biti isto!
 
Драле главу доле можда је пукла па у раду сагори ту течност у компресионом простору,или дихтунг у компресионом простору не дангуби кључеве у руке и напред....
 
Драле главу доле можда је пукла па у раду сагори ту течност у компресионом простору,или дихтунг у компресионом простору не дангуби кључеве у руке и напред....
Nema smajlija koji place ali evo videcu ni sam ne znam oticu jos jedna dan da orem pa ako je i dalje gubi nema druge glava dole i na ravnanje i hidro test.Jedino sto sam primeto to sam zaboravio da napisem da u toku rada mi kaplje voda na iber lauf.
 
Probaj da čep od hladnjaka zavrneš na prvi zub a ne do kraja pošto hoće da stvori neki manji pritisak u sistemu prilikom rada ponaročito kad je antifriz u sistemu (nevoli baš 82-ka antifriz) a to što izgubi pola litre kad je hladnjak do čepa napunjen to je normalno i tako treba da drži tojest da ne gubi više jedino ako je voda pa vremenom ispari malo a antifriz se širi na toploti i onda izbaci višak do neke mere i drži isti nivo. Što reče kolega kad ga opteretiš i počne da gura napolje na preliv onda je i dihtung glave negde probio.
 
Nema smajlija koji place ali evo videcu ni sam ne znam oticu jos jedna dan da orem pa ako je i dalje gubi nema druge glava dole i na ravnanje i hidro test.Jedino sto sam primeto to sam zaboravio da napisem da u toku rada mi kaplje voda na iber lauf.

Kolega DraleTD dobro obratite paznju na prostor oko hladnjaka jer ako je curenje jako malo hoce ventilator da ga razduva da tako kazem i da ispari da se ne primeti da curi,na iberu ne bi trebala da bude voda nikako,obratite paznju na boju ulja u motoru da slucajno nije promenilo boju jer bi to bio znak da ne voda dospela nekako u ulje a pored dihtunga moze da procuri i na gumicama na hilznama s time sto bi onda po nekom iskustvu mom vodu gubio dok je parkiran tj hladan pre nego zagrejan,ali pre svega proverite dobro instalaciju i moguca kapanja pa ako nije to tek onda preduzimejte nesto dalje da ne bi bacili novac i vreme a da nista ne uradite,a sto se paljenja tice nemate brige da ce losije paliti ako se sve lepo vrati nazad.
 
Da sva igra je i pocela sa antifrizom dok je H2O bio u njemu od proleca do jeseni nije mi zafalilo 1l vode kako sam nasuo antifriz poceo je da ga gubi.To mi se i proslo zimsko oranje desilo kada sam nasuo antifriz ali tada smo nasli krivca slavinu za grejac kabine onaj plasticni zamenjen i sve ja stalo i sad opet ali slavina je OK.Ulje nije promenilo boju to mi je prvo bilo da prekontrolisem moracu jos probati na prvi zub da drzim cep nego se bojim da ce onda poceti da gubi vodu gore iz grejaca kabine posto je vilslji od cepa pa da prirodnim padom ne izlije vodu napolje!Ma videcu imam bas dosta oranja jos ne gubi mi se vreme rastavljanjem ali ako mora sta da mu radim rastavicu ga to mi je zadnja opcija i najbolnija jer ce morati napolju da se radi jer u radionicu ne moze da udje sa kabinom!
 
Nazad
Vrh