MTZ Belarus

Ala ste navalili ,ima još jedan član ovog foruma koga interesuje ovaj traktor,inače ga prodaje preprodavac ili ti trgovac sa traktorima,a odma da kažem i ovde da je kolega bio zainteresovan za nj ali mu cenio 560 stara kabina 2000 u dobrom stanju.
 
Kolege molim vas za misljenje o ovom traktoru,narocito za kolege iz Backe Topole ako znaju prodavca i traktor https://www.polovniautomobili.com/traktori/13279010/belarus-892-turbo-ravan-most planiram kupiti pa da se informisem malo :ppozdrav:

Traktor 892 uopsteno je dobar traktor,sto se ovog gore tice izgled mu je manje vise primeren godinama a i cena isto e sad sve ostalo bi se moralo videti na licu mesta jer dok se ne upali i ne proba nista se ne moze znati.
 
Primećujem kod ovog prodavca se traktori kratko zadržavaju,i stalno ima neki drugi,što znači da nešto i valjaju,ili su povoljni čim brzo odu...pratim oglase iz razonode,pa samo zapažam..
 
U Pivnicama je pre 3-4 god kupljeno 6 kom 892RM i na 5 kom je pukla radilica a jednom drugaru je neki dan drugi put pukla...
 
To hoće kod njih da zvekne radilica,zašto ne znam voleo bih čuti ove mehaničare šta ima da kažu.
 
Ja znam za par komada,uglavnom stariji od 2008me ili 7me,neke sam i terao,i nisu imali ni jedan problem sa motorom,a za ove novije nije prvi put da čujem daje radilica problem,isto i na 1221,u zadnjih godinu do dve ..
 
Klipovi, klipnjače, ubrzana uljna pumpa, ima još razlika ali sam zaboravio...'oćeš turbo da nabaciš?

Evo i mene to interesuje, generalno o ubacivanju turba na 820 (82.1)? Koliko je to pametno raditi, da li u toj soluciji kvačilo, filter vazduha, hladnjak postaju slabe tačke? Razumem da će biti novi klipovi, klipnjače... ali blok neće. Npr. kod turbo varijanti postoje dizne u bloku koje prskaju klipove uljem od dole, u bloku od 820 nema tih dizni, neko kaže ni ne trebaju, a ja se pitam zašto su ih onda konstruktori ubacili kod turbo varijante ako ne trebaju... Eto, ako neko može da da neki osvrt na ovu rabotu, šta su prednosti a šta mane posle takvog zahvata (dobro bi bilo da majstori kažu svoj sud jer se oni sreću sa eventualnim posledicama takve prepravke)...
 
Vec nekoliko puta u ovoj temi se pisalo o tome,ja sam pricao bas o tome sa starijim serviserom iz agropanonke nesecam se imena nazalost ali mi je rekao da je i on ugradio na desetine turba u obicnu 82 bez tih dizni i da one u sustini netrebaju.Pravo pitanje je dal se to isplati al takodje je rekao da kogod stavi neskida vise pa to govori dovoljno jel
 
Sto se tice radilice na 892 ja sam se susretao sa puknutim radilicama samo na traktorima koje su vlasnici malo odvrnuli na pumpi tj povecali obrtaje a radilica bez tegova i eto problema,bilo je naravno i neki slucaj da traktor nije diran ali jako jako retko.
Sto se tice ugradnje turba na 820 i 82.1 po meni jako losa ideja iz vise razloga,prvo finansiska strana jer nije ni malo jeftina avantura ako se radi sve kako treba a onda tek krece igranka,gore pomenute dizne u bloku,dosta manji rashladni sistem jer vi fakticki morate napraviti motor od 105 konja pa ce biti problem sa pregrevanjem kada se opetereti kako treba ,onda problem jedne lamele na tu konjazu itd,po meni losa stvar,bolje prodati 820 prisparati jos koji dinar i kupiti jaci traktor.
 
Sto se tice ugradnje turba na 820 i 82.1 po meni jako losa ideja iz vise razloga,prvo finansiska strana jer nije ni malo jeftina avantura ako se radi sve kako treba a onda tek krece igranka,gore pomenute dizne u bloku,dosta manji rashladni sistem jer vi fakticki morate napraviti motor od 105 konja pa ce biti problem sa pregrevanjem kada se opetereti kako treba ,onda problem jedne lamele na tu konjazu itd,po meni losa stvar,bolje prodati 820 prisparati jos koji dinar i kupiti jaci traktor.

Više sam mislio na situaciju kad dođe do generalke, da se onda ugradi turbo (apropo finansijske strane). Znači Vaš savet je odraditi klasičnu generalku i ne ugrađivati turbo?

Evo još jedno, možda glupo pitanje, da li bi ugrađen turbo značio nešto (pozitivno) ako se koriste ista radila koja su se koristila za klasičan 820? Ili bi odmogao (npr. bila bi veća potrošnja) ako se ne bi adekvatno agregatirao?
 
Više sam mislio na situaciju kad dođe do generalke, da se onda ugradi turbo (apropo finansijske strane). Znači Vaš savet je odraditi klasičnu generalku i ne ugrađivati turbo?

Evo još jedno, možda glupo pitanje, da li bi ugrađen turbo značio nešto (pozitivno) ako se koriste ista radila koja su se koristila za klasičan 820? Ili bi odmogao (npr. bila bi veća potrošnja) ako se ne bi adekvatno agregatirao?

Kada dodje vreme generalne uraditi je kako treba i ispostovati sve sto treba i samo pun gas i polako posle toga:osmeh:.
A sto se tice nekih dobrih strana turba mozda bi lakse odradila neku odredjenu operaciju ako bi bila agregatirana istim orudjem od ranije ali mislim da to opet ne vredi tih para koje treba dati i problema koji mogu da nastanu zbog toga.
 
E hvala puno! Tako sam i ja mislio ali me neko :osmeh: prilično ubeđuje da je bolje ugraditi turbo...
 
Nazad
Vrh