MTZ Belarus

Vi ocigledno ne razumete sta ja pricam,jel znate uopste koliko na sat ide deveta kornjaca,ko je pisao o 9 zec sa dve priikolice,pricao sam o praznom traktoru,kakve crne prikolice i 9 zec?Vi ste prvi dali ocenu da ja ne znam da koristim te traktore i tom nebulozom pokusali da diskreditujete moj komentar a niste nikad vozili iste,smesno.Niste mi odgovorili jel jaci traktor koji u istim uslovima vuce lakse i brze plug ili onaj sto crkava i sporije ide,da bar to razjasnimo?Ja ne sumnjam o vasem poznavanju mehanike iako se mnogo bolje razumem u vas posao nego vi u moj i dok mi ne dokazete da nemate pojma o mehanicarskom zanatu ne bih vam rekao da ste nikakav majstor a vi ste u prvom komentaru iako nemate pojma o ovim traktorima napisali da ja ne znam brzine...:osmeh::osmeh::osmeh:
 
Vi ocigledno ne razumete sta ja pricam,jel znate uopste koliko na sat ide deveta kornjaca,ko je pisao o 9 zec sa dve priikolice,pricao sam o praznom traktoru,kakve crne prikolice i 9 zec?Vi ste prvi dali ocenu da ja ne znam da koristim te traktore i tom nebulozom pokusali da diskreditujete moj komentar a niste nikad vozili iste,smesno.Niste mi odgovorili jel jaci traktor koji u istim uslovima vuce lakse i brze plug ili onaj sto crkava i sporije ide,da bar to razjasnimo?Ja ne sumnjam o vasem poznavanju mehanike iako se mnogo bolje razumem u vas posao nego vi u moj i dok mi ne dokazete da nemate pojma o mehanicarskom zanatu ne bih vam rekao da ste nikakav majstor a vi ste u prvom komentaru iako nemate pojma o ovim traktorima napisali da ja ne znam brzine...:osmeh::osmeh::osmeh:

Neko nekog nije razumeo neko je u proslom postu napisao dve pune zmajevke na blagoj uzbrdici,nigde se ne spominje prazan traktor.

- - - - - - - - - -

A ja sam napisao "onaj ko zna i onaj koga ne mrzi da isalta" e sad kolega sto ste se vi pronasli medju ovima sto ne znaju nije moj problem.
 
Neko nekog nije razumeo neko je u proslom postu napisao dve pune zmajevke na blagoj uzbrdici,nigde se ne spominje prazan traktor.
kad 892 prebacite u 9 zec nije problem sto ide brzo nego sto se izdize kao konj pred plamenom,prebaciti u prevozu sa dve pune zmajevke na blagoj uzbrdici iz 8 zec u devetu kornjaca je mala umetnost-Gde ovde pise da sa punim prikolicama ide u 9 zec?
Posto vi znate a ja ne,prihvatite opkladu,dacu vam 1:10 odnos,mislim da je to realno naspram vaseg poznavanja ovih traktora.Niste mi odgovorili koji je traktor jaci?
 
Jel 820 moze dve pune prikolice da vuce kojom god brzinom 30 km na sat uzbrdicom?
A sto se pitanja koji je jaci tice pitanje ste jako lepo i smisljeno formulisali da ja jednostavno moram da potvrdim vase reci i da kazem da je 820 jaci jer se ne gusi i ne muci i ostalo samo sto ja znam da se ni 892 u pravoj brzini i na pravom gasu niti muci niti bilo sta.
 
Ne moze,moze 25 km /h a 892 21 km/h i opet je 820 brzi.U oranju pod istim uslovima kod mene 892 ore 4 kornjaca ili manjom brzinom a 820 moze 6 kornjaca,4 zec koje su brze od 4 kornjaca na 892 a 5 kornjaca 820 ore 7,5 km/h po blatu,smrznuto,tvrdo,livade,bregovi preko 10 % sto 892 ne moze ni u snu.Nisam ja rekao da je 892 los traktor,on je za svoju konjazu fenomenalan ali je za 820 dresina...
 
Kolega ajde ovako posto ovo moze da traje u nedogled jer jednostavno vi imate svoje misljenje a ja svoje i tesko cemo jedan drugog ubediti u suprotno,sto se tice toga da sam rekao da "ne znate" nisam,pronasli ste se na pogresnom mestu ali opet izvainjavam se za to.
Sto se tice opklade ja cu platiti pivo ako nekad budemo imali prilike da se sretnemo i bez opklade.
Sto se tice bolji traktor losiji traktor to necemo ispraviti ni sto godina da se raspravljamo to bi na kraju izaslo kao i 820 vs 577 a ja za to nema volje ni vremena,ja sam u svim postovima napisao da je to samo moje misljenje i da ne znaci da je najbolje i najispravnije i najpametnije.
Mislim da je posteno sa moje strane.
 
Kolega slazem se sa vama da smo nepotrebno usli u raspravu,hteo sam da objasnim ljudima da 892 ima neka losa resenja i da je pri istim brzinama kretanja slabiji od 820 zbog losijeg rasporeda brzina.Imam poprilicno iskustva sa eksploatacijom tih traktora,prevukao sam stotine vagona repe po blatu,ledu,snegu,suvom i garantujem vam da ce vam svako ko je imao istovremeno kao ja ova dva traktora reci da je 820 bolji i sigurniji.Tih 9 ks kojih je 892 kao jaci zbog turbine se nigde ne vide,posebno po velikim opterecenjima.Od svih operacija koje sam probao sa tim traktorima 892 ima samo malecku prednost sa spremacem,ostalo je u najboljem slucaju egal sa neprevazidjenom masinom za male pare kakav je 820 RM.
 
Od 820 posebno rm u toj ceni jednostavno nema ko da mu parira,ne boji se ni daleko skupljih marki.
Kod mene u kraju vole 892 i vozaci i gazde,sad dal je do nake navike,dal do mozda tipa zemljista ili cega vec ali ih ljudi vole.
Evo kolega kaze 952,ja licno imam manje vise losa iskustva za tu 900 seriju samo zbog menjaca i ovde kod mene ko god da ima 920 ili 952 kuka sto nije uzeo 820 ili 892 a ovde na forumu recimo dosta ljudi hvale tu 900 seriju tako da sve je to relativno jer i ukusi su razliciti.
 
Možda ću kukatikad dodje do opravke ali sto se tiče snage i brzine ja sam prezadovoljan,jednostavno nedavi se šta god radio ali je na drumu najsporiji rus.a što bi i kukao kad ja poznajem majstora Nebojšu(članovi smo istog foruma)
 
Jednom prilikom dok sam vadio repu putem iz Pravca Popinaca prvo je išao Mtz 820 zanjim 892 i kao treći 1025. Svi su vukli dvoprege(2 zmajevke) repe je bilo oko 16 t i vidlo se da je najlakše išao 1025 pa 892 a 820 se mučio da održi pun gas. Štose tiče odabira traktora treba imati u vidu činjenicu da ako 892 može u oranju vući 3 brazda ja bi se odlučio za njega. Što se tiče transporta dosta je brz pa još jedna prednost u njegovu korist.
 
Možda ću kukatikad dodje do opravke ali sto se tiče snage i brzine ja sam prezadovoljan,jednostavno nedavi se šta god radio ali je na drumu najsporiji rus.a što bi i kukao kad ja poznajem majstora Nebojšu(članovi smo istog foruma)

Necete kukati kad dodje do popravke,taj manjac je mozda malo skuplji za popraviti od standardnog,ja sam napisao da ljudi kod mene kukaju jer im je 920 sa tim menjacem slabiji tj losije rasporedjene brzine od 820 a na 952 bas zbog brzine pa onda bude sto nisu kontra uradili a i da jesu verovatno ni onds ne bi odgovaralo jer ko ce svima ugoditi.
A sto se tice bilo kakve pomoci dal u vidu saveta ili rada ili bilo cega drugog nema nikakvih problema sa moje strane a verujem ni od ostalih ljudi koji se bave time na ovom forumu.
 
E sad cu da zagrejem temu:Majstore Nebojsa,da li ste kod nekoga usporavali tog 892 menjanjem tog dela zupcanika zbog koga je tako brz?To kada se odradi na 892 dobija se ogromna razlika u snazi i nesto manja maksimalna brzina ali u svakom slucaju vise nego dovoljna za pune prikolice u transportu.
 
Nazad
Vrh