MTZ Belarus

Normalno je da ulje tamni u radu, ima svoja deterdžentska svojstva, te pere naslage i produkte sagorevanja, krupnije čestice ostaju u filterima. Zaostale količine u motoru prilikom menjanja su beznačajne za izmenu ulja.
 
Cecen dobio ojacanja.Made in Bata Srle Vrsac.
20190220-171226.jpg
20190220-171240.jpg
 
Menjao sam one gumene cevi na hladnjaku ulja,ponegde stavljao i po dve šelne i opet pomalo curi ulje niz cevi i hladnjak. Naravno,tu je i prašina,pa možete zamisliti kako to izgleda. Ne znam kako rešiti da to dobro dihtuje. Imate li neki predlog?
 
Imam problem sa strujom nakon pranja keserom.
Radi se o tome da nema kontakta tek ponekad uhvati brava, ali npr ni radio ne radi koji je prethodno radio bez kontakta. Druga stvar je da upali na direkt i onda nema problema sve redovno radi osim sto kad padne na ler svetla bas pocnu da zize sto nisu pre radila u tolikoj meri cak se i instr.tabla ugasi i kad dam gas sve bude normalno.
 
Menjao sam one gumene cevi na hladnjaku ulja,ponegde stavljao i po dve šelne i opet pomalo curi ulje niz cevi i hladnjak. Naravno,tu je i prašina,pa možete zamisliti kako to izgleda. Ne znam kako rešiti da to dobro dihtuje. Imate li neki predlog?
I meni je na tim mestima hteo da flisuje. Pored svake selne sam jos stegao sa zicom, sad je sve suvo ko barut.
 
Imam problem sa strujom nakon pranja keserom.
Radi se o tome da nema kontakta tek ponekad uhvati brava, ali npr ni radio ne radi koji je prethodno radio bez kontakta. Druga stvar je da upali na direkt i onda nema problema sve redovno radi osim sto kad padne na ler svetla bas pocnu da zize sto nisu pre radila u tolikoj meri cak se i instr.tabla ugasi i kad dam gas sve bude normalno.
Sama kontakt brava ili Ampermetar ( zice od-do) ako je stari tip sa posebnim satovima.ako si tukao vodom kod alternatora moguce da si napravio harakiri.
 
Novi je tip.
Mislis da je do meraca, kontakta...i da bas toliki problem moze da napravi da ni kontakta nema, ni radija ... dok ga ne upalim na diret.
 
Novi je tip.
Mislis da je do meraca, kontakta...i da bas toliki problem moze da napravi da ni kontakta nema, ni radija ... dok ga ne upalim na diret.
Sokole pogledaj osigurace ispred kabine. S leve strane. Ili u kabini u srednjem polju ona 4. Mislim da je nesto do toga. Kad ga upalis on dobije pobudu. Pa alternator pravi struju.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Menjao sam one gumene cevi na hladnjaku ulja,ponegde stavljao i po dve šelne i opet pomalo curi ulje niz cevi i hladnjak. Naravno,tu je i prašina,pa možete zamisliti kako to izgleda. Ne znam kako rešiti da to dobro dihtuje. Imate li neki predlog?
Црева од старе мечке 123 су јако квалитетна а мека за рад та црева су од серва волана на том ауту,ја сам тако решио са једном шелницом....На да ниси пуно прао по хладњаку ако ти трактор пали на 24 да није рипио онај релеј напред или како се већ зове...
 
Imam problem sa strujom nakon pranja keserom.
Radi se o tome da nema kontakta tek ponekad uhvati brava, ali npr ni radio ne radi koji je prethodno radio bez kontakta. Druga stvar je da upali na direkt i onda nema problema sve redovno radi osim sto kad padne na ler svetla bas pocnu da zize sto nisu pre radila u tolikoj meri cak se i instr.tabla ugasi i kad dam gas sve bude normalno.
Moguće da je oko alternatora (regler) ili masa.Definitivno,dok budeš imao Rusa imaš problema sa strujom da lepo ne znaš odakle da počneš.Nije rešeno kako treba.Na Zetora nema ni 10% tih problema.
 
Menjao sam one gumene cevi na hladnjaku ulja,ponegde stavljao i po dve šelne i opet pomalo curi ulje niz cevi i hladnjak. Naravno,tu je i prašina,pa možete zamisliti kako to izgleda. Ne znam kako rešiti da to dobro dihtuje. Imate li neki predlog?

nisi uzeo dobro crijevo i meni kad sam uzimao u novom sadu su flisovala sad sam uzeo 2 puta u mađi i malo je manji promjer dok moram staviti u vrelu vodu da ga navučem i onda skoro da šelna ni ne treba .iz mađe su kao što su došla na traktoru kad sam ga kupio novog
 
Zoran cini mi se ima staru 82ku,a kod nje je malo drugacije,nije isti alternator,ima neku kocku iznad rezervoara hidraulike,i kontakt brzo izvuce akumulator recimo,dok kod novijeg mi se desilo da je kontakt ostao 2 dana pa je opet zaverglao lepo... a najveci problem je sto ta instalacija sada ima 40 godina...nista nije vecno..
 
Ovi sto su 12_24v malo prave problem a ovi 12v su obični bez zavrzlama

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh