MTZ Belarus

Није то мало рч за 10год.отприлике 500-600рч годишње
 
Poslednja izmena:
Pa u nekim drugim temama se spominje 800 do 1000 radnih sati godisnje za isplativost novog traktora. Što bi rus bio izuzetak.A i tih 6000 govori o istinitosti onih 7000 sati kod fendova iz 90 tih godina.
 
Zdravo
Hoću da zamenim moj traktor i da uzmem novi belarus.
Koji je boji 1021.3 ili 1025.3?
Šta vi kažete?
 
Kao što reče član @olalija, trakrtor nije remontovan, nego su mu odrađeni svi servisi, i otklonjeni svi nedostatci i sve što je falili napravljeno da radi... Tačno je sajlu za dizanje volana nema, a rekli su da će je namestiti... Što se tiče radnih sati, 5800 su, i rečeno nam je da nisu vraćani.

U principu mene je tu najviše privukla cena, koja je po mom mišljenju za takav traktor relativno niska, zato posle probe traktora rešili da ga uzmemo, jel 82.1 koji trenutno imamo, postaje mali za obim posla koji trenutno radimo, pogotovo za teške poslove.

A dal smo napravili dobar potez, vreme će pokazati.
 
Šta je i kako, nije me briga, šta smo videli pri kupovini videli smo... Vreme će pokazati koliko je dobra kupovina bila...

Hvala svima na čestitkama.
 
Pisao je Nebojsa da je bolji 1021,posto mu menjac i bataci stavljeni od 1221, ima negde unazad u temi.
Kolega sve zavisi za koje poslove.
1021 ima samo diferencijal od 1221 a menjac je 14/4.
1025 je bolji traktor za brazdu,za teske poslove ima lepsi raspored brzina samo je malo nezgodniji u transportu dok se covek ne navikne.


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
1021 ima diferencijal samim tim i deblje poluosovine i monoblok hidrauliku od 1221 a menjac je 14/4 kao na modelima 920 i 952.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Небојша, ако би направио преглед МТЗ-ове гаме, од којих компоненти се састоји сваки од модела, мислим да би одмах отпало барем 20% питања у овој теми.
 
...1025 je bolji traktor za brazdu,za teske poslove ima lepsi raspored brzina samo je malo nezgodniji u transportu dok se covek ne navikne.
Imam 1025 od 2010. godine,nisam se navikao niti ću se navići na taj njegov raspored brzina. Što se tiče brzina za rad,ima ih dovoljno i to je u redu,ali za transport...trebalo je to i moglo je mnogo bolje rešiti. Da sad kupujem i razmišljam da li 1025 ili 1021,sigurno bih izabrao 1021 baš zbog menjača.
 
Често се спомене 1025 и тај његов мењач и шалтање .Јелл може неко лепо да објасни шта је ту проблем нама који нисмо имали прилику да возимо те тракторе.
 
1025 ima menjac kao 1221,po meni je problem sto je 1. Transportna jako brza i tesko se krece sa vecim teretom. Menjac je osetljiv za onog ko ne zna da rukuje,bitno je da se iz sporih u brze ili obrnuto ne salta u hodu.
 
Pa kako da kreneš sa teretom ako ne menjaš u hodu iz sporih u brze,a iz brzih nemože da krene pod teretom?

- - - - - - - - - -

Ispada da bi idealan traktor bio 820 sa motorom od 105 ks...
 
Pozdrav..
Ako bi neko mogao da mi pomogne savetom..
Radi se o MTZ 82 iz osamdesetih.
Naime, imam problem da ručica zadnje hidraulike, poluga, neće da se "otkači", odnosno vrati u neutral kada poluge dosegnu gornji položaj odnosno podešeni limit na klipu.
U zadnje vreme je teže isključivao, ttebalo je nekad dodati malo gasa, a sad neće nikako.
Skidan je razvodnik, rasklopljen, nije primećeno ništa konkretno. Čak je zamenjen deo koji zakačinje i kuglice sa ventila za prednje izvode koji se ne koristi i kao nov je.
Vadjen onaj "over flow" ventil kako ga zovu u katalogu. Isto ništa vidljivo, osim što je varijanta bez onog malog dodatnog ventilčića na sebi. Pokušano povećanje pritiska na sigurnosnom. Ništa nije dalo rezultat. Pomislili smo da je pumpa hidraulika oslabljena da nema dovoljno pritiska, mada nije loše dizala, pa je i ona zamenjena, ali bez efekta, i dalje isto.
U hidraulici je ulje Hi trans ultra za Case traktore da bi se mogli kačiti isti priključci, i tako je radio dobro godinama.
Jednostavno sad više neće da isključuje mada dobro diže. Ostalo je da se promeni i razvodnik. Ne znam da li nešto može da pravi problem onaj dtugi venzil desno zs štelovanje protoka. Sklop za plivajući je davno izbačen i radio je tako decenijama.
Ako neko može nečeg da se seti.. Hvala..
 
1025 ima menjac kao 1221,po meni je problem sto je 1. Transportna jako brza i tesko se krece sa vecim teretom. Menjac je osetljiv za onog ko ne zna da rukuje,bitno je da se iz sporih u brze ili obrnuto ne salta u hodu.
Iz sporih u brze valja malo sacekati,ne biti brz sa palicom reduktora...i ide to lepo...a iz brzih u spore sacekati da brzina padne ispod 5 km/h i ide bez bilo kakvog problema ili krcanja...
 
Nazad
Vrh