MTZ Belarus

dace i agropanonka cenu prepravke nadam se uskoro. mada sam ja zadovoljan i ovako,meni uglavnom kad je cist hladnjak ne prelazi 80 C. a videcu da nadjem rupicasti lim sa manjim rupicama i da stavim na masku.
 
dace i agropanonka cenu prepravke nadam se uskoro. mada sam ja zadovoljan i ovako,meni uglavnom kad je cist hladnjak ne prelazi 80 C. a videcu da nadjem rupicasti lim sa manjim rupicama i da stavim na masku.

sigurno ce dati,samo sto taj hladnjak kosta oko 150.000 din,coveku je stavljen hladnjak od 1221.3 i isti ide i na 1523,uz to se menja i alumin. cev koja spaja donje crevo hladnjaka a jedino sto je prepravka je hauba koja nije pvc kao na .3 nego metalna napravljena specijalno za taj model
 
Neznam koji put pisem.Zasto neztavite električni ventilator od kola ispred hladjaka da duva u njega?
Ja stavljam na ursuza kada zaliva i radi na malom gasu a veliko opterećenje.Kolega sto je stavio meckin motor120ks u mtz a hladnjak mali od 82mtz isto stavio elektricni ispred hladnjaka neznam od kog auta.Stavio prekidac u kabinu vim pocne da raste temperatura motora on ga ukljuci i nema problema.

- - - - - - - - - -

Pitaju me zasto otvorim poklopac na haubi kada orem.Pa zato sto duplo manje kukuruzovine navuce na hladnjak.Sa pur penom sam mu zapusio sve rupe od dole da neuvlaci ventilator lisce:haha:
 
Pitanje za kolege kojima radi grejanje u Mtz-u.Da li ozracujete sistem i kako?Ja sipao antifriz,odvrnuo slavinu na glavi,ali duva hladno.Tek kad odvrnem onaj plasticni cep ispod kabine i pustim da curi u flasu,tada pocne mlako,kad ga opet zavrnem krene hladno da duva.Jel treba pustiti termostat da otvori ili sta vec?
 
gocem.jpg
Ponovi se Ruja sa auspuhom Gocem videcemo kakav je kvalitet,kazu aluminizirana cev cena 3000din.Kakva su vaša iskustva sa Gocemom???
iskra1.jpg
Kao i anlaser Iskrin u perfektnom stanju traktor pali na dodir kljuca placen 100e.Imam onaj brzi Češki ako nekom treba prodao bih ga za male novce pali kad je vruć kad je hladan teže...ko ima živaca za čišćenje popravke neka se javi na pp.
iskra2.jpg
 
Taj auspuh bi ttebalo da nije samo šuplja već ima unutra kao neke komore ili sta vec? Obicnu alumiziranu cev kod njih isam platio ni 1000 din ali ni se nije svidelo,traktor se derao ko da ga kolju..
 
Ima prigusivac unutra, ja imam na oba Belorusa, prilicno su jos novi da bih komentarisao
 
Jel neko kupovao nov 820 skoro , ima li problema više no ranije, kako su uradjeni, pošto se sklapaju ovde kod nas ,ako sam u pravu?!
 
Sve ti je to lutrija sad..kako te sta zapadne..eto diklofen cini mi se da je imao 100 stavki u garantnom roku,dok kod mog brata preso 2000 sati i jos nista..ne racunam akumulator i te sitnice,sklopovi rade savrseno i traktor je odlican..pa sad..sta znam..i dalje je najeftiniji i to ga vadi..

- - - - - - - - - -

Idem sutra do gocema da uzmem i ja jednu tu "cevuljagu"..
 
@Zmaj od Nocaja
Izgleda da imaju,rus je bio traktor i to odlican,pre nego sto se sklapao kod nas.Moj kolega kupio prosle godine mislim novu 82-ku,i cujem ima problema sa pumpom,drugi kolega koji je kupio pre neke 4-5 godine takodje problemi oko motora nesto,a imamo i jos jedan slucaj gde je radilica pucala 3 puta jednoj 82-ki,takodje novije godiste,u motoru pola delova za turbaka,a pola obicni :p.
U zadruzi takodje jedan primer novije 82-ke sa pola-pola delova,turbo i obicni,isto problemi oko pumpe i nesto u glavi motora.Ali ipak sa druge strane ima jedna 82-ka 2007 godiste mislim,sad ima oko 8k rs ,u zadruzi je traktor,vecinu tih radnih sati traktor je nagurao u brazdi,i vozac koji ga je terao,tj jedan od njih 5-6 ,kaze na motoru je menjano samo nesto u glavi motora,radjena pumpa i to je to uglavnom,i dalje ide :),tako da se ipak nadje jedan dobar traktor medju gomilu losih :osmeh:.
 
Maksimum 15 hiljada ipak godine ga zezaju,bio je dugo jedan u oglasima kolko se secam 2004 godiste isto oko 700 sati ,na oko kao iz fabrike trazio je 13hiljada.

- - - - - - - - - -

Evo sad sam i ja pregledo oglase,ima onaj 2011 god, 660 sati trazi 14.200,.znaci bio sam blizu.
 
Stavio i ja gocem alu auspuh..kaze mi covek da za 52ke te najkrace moza da da i dozivotnu garanciju..ovi za 820 su predugacki i poteski pa cemo videti koliko ce da traje..doduse uzeo sam zericu kraci,ide valjda 130 a ja uzeo 120 cm..mada fino se cuje,drugaru na jednom od 577 zvizdi pomalo kao da ima turbo..
 
Nazad
Vrh