MTZ Belarus

Poslušao sam vaš savet i juče sam pritegao tu maticu za 41 ključ.Samo što ona nemože da se pritegne sa ničim osim sa cevastim ključem,pa je morao raditi čekić i sekač,sada je mnogo bolje ali i dalje nije idealno, gde se nalaze te gumice što se menjaju?

Ja tu maticu bez problema stezem sa okastim kljucem i produzetkom,to se mora stegnuti muski........isto kao i dole sto se mora dobro stegnuti,treba pregledati i dole nosac spona ili ruka koja se steze na osovinu,nutovi se vremenom potrose i na osovini i na ruci kako levo desno tako i po dubini,pa se cesto desava da osovina pocinje da biva starija od te ruke i onda kad se matica stegne platne udare u pocetak osovine i mislite stegnuto a ruka i dalje ima lufta i landara zbog pohabanosti nutova....
 
Ciro zbog cega je malo para. Traktor je star 14 godina. Moj 820 sa 4 godine starosti je toliko placen. A sada ima yto 904 za 11000 evra prilicno klad.
 
Ciro zbog cega je malo para. Traktor je star 14 godina. Moj 820 sa 4 godine starosti je toliko placen. A sada ima yto 904 za 11000 evra prilicno klad.

Slazem se ali do sad nikad nisam video 1221 za te pare... Uglavnom drze DOBRU cenu ili se ne prodaju,retko ih ima po oglasima,to jest nema ih kao manjih Belarusa...
 
Meni se čini da je taj traktor već bio ranije u oglasima pre farbanja ,nešto mi je suviše ambijent poznat ,a možda i grešim.
 
Nova pumpa m4 stavljena, pritisak na ladno 190 vruce 180 bari, ali izgleda da je ulje lose, pa kad se ugreje razbije ga.Kakav plug imas za njega,ja imam malo tezak plug tj dugacak (obrtac), pa ga mozda I to zeza?
 
Da li u belorusa 82 vredi stavljati turbo

Ja mislim da vredi,svakom kome crkne motor na 82-jci on kad ga generalise 99% stavlja i turbinu...

- - - - - - - - - -

Jedno pitanje kad ukljucite sva svetla (na 820) sta vam pokazuje Voltmetar???? Recimo kad radim nocu i ukljucim radna svetla,svetla,ventilaciju (ma sve sto moze da se popli :haha:) tad Voltmetar stoji u crveno... E sad da li je to normalno ili alternator ne puni dovoljno??? Sa akumulatorima nemam problema da ih istrosi ali stoji u crveno voltmetar kad ukljucim sve posebno na ler gasu...
 
Nova pumpa m4 stavljena, pritisak na ladno 190 vruce 180 bari, ali izgleda da je ulje lose, pa kad se ugreje razbije ga.Kakav plug imas za njega,ja imam malo tezak plug tj dugacak (obrtac), pa ga mozda I to zeza?

onda verovatno ti ulje lose pa kad se ugreje razredi se i zeza,promeni ulje i filter u hidrauliku.....
prosle godine sam vukao vogela 1050 i to dosta teskog a zatim regenta ovog sa slike koju stavljam i dizao je bez problema i vukao samo sto ga 4 brazde malo ljulja,te plugove sam uzeo na probu da vidim kako se traktor ponasa i posle toga sam se odlucio za ovo na donjoj slici,razlika u oranju 5 min,potrosnja ista,tako da za 5 min. oranja po jutru nisam hteo da opterecujem traktor i kolevku prednjeg mosta,sa 4 brazde idem oko 8.5kmh a sa 3 10kmh......
28c2fpx.jpg

opb79j.jpg


- - - - - - - - - -

Stavi manometar i pojacaj pritisak na 190 200 bara kad je vruc,ja sam tako nastelovao na 820 kad sam stavio novu pumpu i nema problema sa dizanjam teskih prikljucaka,sto se tice 820.

Ne toliko na vruce,kad je hladno maksimalno 200 a najbolje oko 180bara,kad stavis na vruce oko 200 tad na ladno ima mnogo vise narocito u jesen/zima periodu i moze da se desi ako se pali traktor na -10/-15 moze da pukne pumpa
 
A ko ce u medjuvremenu ugrejati ulje u hidrauliku dok pumpa stoji...........mani te price,lepo pise MAX 200 bara,znam kome su pucale i na -8 na 180 bara sa SAE40,ti sebi steluj i na 300......:cvetic:
 
Nazad
Vrh