MTZ Belarus

У мотор стаје 11,5-12лит уља не знам да иде 15лит. важи за 82.1 ,820,920
 
Hvala,Frenky :ppozdrav:
Znači 10,5 litara ukupno.
Mislio sam da ide SAE 90,kao i obično u diferencijale i menjače...
 
Danas sam menjao ulje u filteru vazduha. Posuda sa uljem se sa jedne strane lako skida tj pristupanja je leptir matica ali sa druge... Ne bi bio problem da tu nije i crevo za grejenje kabine, uglavnom jako nepristupacno. Nije toliki posao skinuti, veći je vratiti tu stranu. Na staklu gde je ispisana šema brzina piše da tu stane 1,5l ulja, a za motor piše 15l. Ja sam sipao oko 1,3l.
 
Je l' može u filter vazduha da se sipa hidraulično ulje (npr posle zamene hidrauličkog ulja da se to staro koristi u filteru vazduha)?
 
Danas sam menjao ulje u filteru vazduha. Posuda sa uljem se sa jedne strane lako skida tj pristupanja je leptir matica ali sa druge... Ne bi bio problem da tu nije i crevo za grejenje kabine, uglavnom jako nepristupacno. Nije toliki posao skinuti, veći je vratiti tu stranu. Na staklu gde je ispisana šema brzina piše da tu stane 1,5l ulja, a za motor piše 15l. Ja sam sipao oko 1,3l.
Nemaš potrebu da odvijaš onaj leptir iza. samo ga popusti malo , a ovaj prednji popusti malo više. Kada vraćaš filter sa uljem samo nabaciš prorez iznad leptira kako prednji tako i zadnji i stežeš.
 
Hvala i meni je ostalo 125 u glavi a davno sam čačkao oko SUPERAŠA

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Da li neko zna sa sigurnošću ( možda ima negde u nekim knjigama ) koje su dimenzije gumica na ruskim hidruličnim priključcima....?
 
Po mom iskustvu valjkasti, lakše nosi teret
A dimenzije se nesećam


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Данас је била на тесту руска електроника и сат температуре,о томе се толико причало и полемисало овде.Пошто ми је вероватно пробио заптивач почео је да се греје и тачно је тако и показивао подизање темп.док није избацио воду ,после до куће се више пута десило исто.
 
Boga mi lepa cena.
Ako menjate oba lezaja tj spoljni i unutrasnji,ako su poluosovine napolju provrtite ih na strugu da vidite da ne bacaju jer ako bacaju razbice lezajeve vrlo brzo.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh