MTZ Belarus

Ja sam sejao i sejacu i dalje na 1000 obrtaja,imam jednu vecu parcelu koja nije ravna pa 539 i 549 nemogu da izvuku uzbrdo,sejem na koliko me secanje sluzi 1150 do 1200 obrtaja i potrosi goriva isto kao i 539,mozes slobodno jedino treba voditi racuna da prilikom okretanja nema turiranja gasa i kad se ukljuci kardan lagano dodati gas do 1200 da netrpi remen na pneumatskoj,isto tako treba voditi racuna pri iskljucivanju kardana da se rucka negurne naglo u polozaj iskljuceno vec postepeno do sredine polozaja rucke i tu je malo zadrzati da se kardan sam zaustavi skoro i onda vratit rucicu skroz u polozaj ugaseno jer ako se naglo iskljuci opet zaskripi remen,znaci prvo smanjiti gas na sto nizi ler i onda polako iskljucivati rucku
Kolega samo isključiš direktno na ručici kod sedišta između nogu i kad stane kardan onda vratiš gore ručicu kod ručnog gasa na iskljčenje.
 
izmesteni rucica menjaca i reduktora
zna li neko koliko ide ulja u menjac i diferencijal na 80ki?
f0b27ee8684ed3e0345eff91b05bccf0.jpg
 
Saleta znam i mozda je malo sasav al nije lud i glup da radi na svoju stetu pa mi nije bas najjasnije.
Imam ja 2 takvih koji nisu ni znali da se kardan gasi kod stakla, nego su ispod sedista palili i gasili. :osmeh:
 
Saleta znam i mozda je malo sasav al nije lud i glup da radi na svoju stetu pa mi nije bas najjasnije.
Imam ja 2 takvih koji nisu ni znali da se kardan gasi kod stakla, nego su ispod sedista palili i gasili. :osmeh:

NA jel to navika iz imt-a?
Inace juce kada sam setvospremirao razmisljam o tvojoj primedbi da ti je prvi red rotora vislji od drugog. Probaj rotore spustiti za šraf niže ka zemlji. A da je drugi rotor na svojoj najvisljoj tačci. Zemlja gura drugi rotor na gore i treba da se izjednace. Moji su na 3 rupi nosaca gledano od gore.
 
Baš tako derane, slobodno ga tu isključiš direktno i kad stane kardan onda vratiš onu ručicu kod ručnog gasa na isključenje da bi mogao da uzubiš ponovo dole, ovako možeš da radiš kad seješ i pošto se tu neisključuje svaki čas kardan već kad završiš parcelu i pritom nekidaš remen na turbini a neškodi ni traktoru.Samo malo dodaš gas i gurneš tu ručicu na isključenje i kardan se zaustavi slobodnom inercijom.
 
Sve je tako kao sto Sale kaze, ali, pri svakom ponovnom ukljucivanju te rucice ispred sedista mora se traktor ugasiti da bi se ukljucila.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Kolega samo isključiš direktno na ručici kod sedišta između nogu i kad stane kardan onda vratiš gore ručicu kod ručnog gasa na iskljčenje.

pozdravljam ideju al kod mene je to neizvodljivo,to jeste dosta komplikovano a da prepravljam nepada mi na pamet jer tu parcelu koju moram da sejem rusom sejem je svake druge ili trece godine pneumatskom tako da mi nije o glavu da prepravljam,kod mene je prva serija velike kabine i ta rucica nije ubacena u kabinu nego svaki put moram da dignem taj poklopac mali ispod sedista pa da zavucem ruku sa 22 vilastim kljucem izmedju dva rezervara i ondak kljucem ukljucujem i iskljucujem kardan tako da je malo zaguljeno,al posto je upitanju samo jedna parcela za sejati sa rusom onda polako na osecaj iskljucujem i nema problema
 
pozdravljam ideju al kod mene je to neizvodljivo,to jeste dosta komplikovano a da prepravljam nepada mi na pamet jer tu parcelu koju moram da sejem rusom sejem je svake druge ili trece godine pneumatskom tako da mi nije o glavu da prepravljam,kod mene je prva serija velike kabine i ta rucica nije ubacena u kabinu nego svaki put moram da dignem taj poklopac mali ispod sedista pa da zavucem ruku sa 22 vilastim kljucem izmedju dva rezervara i ondak kljucem ukljucujem i iskljucujem kardan tako da je malo zaguljeno,al posto je upitanju samo jedna parcela za sejati sa rusom onda polako na osecaj iskljucujem i nema problema
Koliko je meni poznato,na staroj 82-i se ta ručica ispod sedišta uključi i ne dira se.Kardan se uključuje i isključuje na rućici koja se uzubljuje. stoji sa desne strane dole.A imaš i ispod traktora.koja služi isto za kardan.Komplikovan do srži.Garantujem da 90% ljudi muči muku i ne razume tehniku ni brzina-mnogi kažu koju strefim što je i tačno.Treba organizovati kurseve za rukovanje ruskim traktorima.
 
Maa treba samo koliko toliko voditi racuna o ispravnosti.\
Sad pricam za novi tip rusa gde je menjac sa strane i uvek ima otpora kad se gura skroz desno da bi se ubacilo u 1-2 ili rikverc, isto tako i kad se vuce skroz levo oseti se otpor opruge za reduktor zec-kornjaca. Ako je to ispravno nema onda potrebe za ikakav sluh, samo malo mozga da se sema zapamti.
 
Nazad
Vrh