MTZ Belarus

Ja neverujem da prskalici smeta ako odma zakoci kardan,mala je to pumpa,nema tu nekog momentuma u istoj da dodje do ostecenja nakon naglog zaustavljanja.
 
Ja sutra idem da vidim jednu 52 supera,sve 4 gume nove,stare table,nema akumulator ne rade sa njim vec 7-8god,traktor iz sela znam ci je bio... Lep ovako na oko,motor dobar,samo jos cenu da pogodimo i da trgujemo.
 
I da ne postoji kocnica kardana,isti ce svejedno skoro odma da se zaustavi kod iskljucivanja jer sama voda u pumpi stvara dovoljan otpor ,nema tu nikakvog elementa koji se okrece a dovoljno je masivan da nastavi kretanje kardana.Deceniju sa rusom prskam i nikakvih problema nisam imao sa pumpom.A vec npr kod rasipaca,ima taj momentum okretanja(ako se tako kaze) nakon sto iskljucite kardan,ako ne reaguje kocnica,on ce da se okrece jos neko vreme,e tu ako kocnica odma zaustavi okretanje ,moze biti neke stete.No ne odma naravno,ni to nema nekakav pretarani otpor,ali moze biti neke stete nakon duzeg vremena.A evo pravi primer velikog momentuma ,meni je na kardan beraca pukao osigurac nakon samo nekoliko iskljucivanja gde je uvek kocnica kardana zaustavljala isti.Ali koliki momentum ima kardan beraca u poredjenu sa mini pumpom prskalice xd,iskljucite isti nakon jaceg gasa,i mozete brati jos par metara dok ne stane potpuno....Mozda i bude nekog kvara kod pumpe prskalice nakon naglih zaustavljanja,ali nakon milion puta.
 
Za berac,ciklon,drljacu,prevoz...
Друже па баш за то ти неки комфор треба,поготово берач,што не гледаш 552 ако већ на Руса пуцаш.Ми смо га купили новог 71-2 и продали 82.Прошло је њихово.
 
Imam ja kuci imt 560 i JD 3650... A svakako ga necu ja voziti,neka ga radnici vozaju i onako nemaju sta slomiti na njemu,sve mu je metalno...
 
Kolege ako je semering napravio kanal na poluosovini tesko ce pomoci bilo koji semering a ako nije onda hoce da drzi bukvalno i onaj vasarski od 200 din,naravno bolje uzeti kvalitetniji.
 
Nazad
Vrh