MTZ Belarus

Malo sada guglao i našao na poruku mimsa da je on to menjao, i da je u čizmi? Očigledno prvo ga moram kupiti, a onda i skinuti točak. Nadam se da je ispod rezervoara, da se ne mora razbucati i čizma.
 
Malo sada guglao i našao na poruku mimsa da je on to menjao, i da je u čizmi? Očigledno prvo ga moram kupiti, a onda i skinuti točak. Nadam se da je ispod rezervoara, da se ne mora razbucati i čizma.
Nema veze sa cizmom. Bar ne na 82, 892... davac je ispod rezervoara i meri impulse sa velikog zupcanika u diferencijalu. Moze se desiti i cest je slucaj da pri oranju dodje zemlja izmedju klipa hidraulike i ploce diferencijala i da se usled podizanja i spustanja hidraulika ta zemlja toliko upresuje da iskrivi poklopac. Posto je davac veoma blizu zupcanika, cim se iskrivi poklopac zupcanik ga pokida.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Kada radite lakse poslove poput vestaka,sejalice...stavljate li kardan na 1000obr?

Ja sam sejao i sejacu i dalje na 1000 obrtaja,imam jednu vecu parcelu koja nije ravna pa 539 i 549 nemogu da izvuku uzbrdo,sejem na koliko me secanje sluzi 1150 do 1200 obrtaja i potrosi goriva isto kao i 539,mozes slobodno jedino treba voditi racuna da prilikom okretanja nema turiranja gasa i kad se ukljuci kardan lagano dodati gas do 1200 da netrpi remen na pneumatskoj,isto tako treba voditi racuna pri iskljucivanju kardana da se rucka negurne naglo u polozaj iskljuceno vec postepeno do sredine polozaja rucke i tu je malo zadrzati da se kardan sam zaustavi skoro i onda vratit rucicu skroz u polozaj ugaseno jer ako se naglo iskljuci opet zaskripi remen,znaci prvo smanjiti gas na sto nizi ler i onda polako iskljucivati rucku
 
Danas sam video da mi negde curi sa tapecirunga antifriz zna li ko gde bi moglo biti dal je na ventilu ili neka selna popustila sutra morem pogledati.

Najbolje ti rešenje da gore iz kabine izbaciš slavinu i spustiš crevo direktno sa hladnjaka i staviš slavinu ispod kabine od starijeg tipa i ako slučajno procuri neće umazati celu kabinu. Sigurno ti je i onaj sunđer oko tog spusta pun antifriza.
 
Da napomenem da moj rus nosi malu 4rednu sejalicu,mali rasipac 500l...tako da i same masine hidraulik drzi na leru i ne moram dodavati gasa na uvratinama ili sta vec radim...

Meni je isto taj senzor otisao a ne kupujem drugi i ne menjam jer me mrzi skidati tocak, ali kad budem mecao uzane stavicu zastitni lim i novi senzor brzine.
 
Obicno procuri gumica na slavini. Lako se skida taj tapacirung. Odvrne se srafic sa slavine za grejanje i ima dva srafa tu kod prekidaca za radne farove i radija i samo se spusti dole posto se do soferke drzi na sarkama.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
omoljicanin, kad uradis sto je zikabog napisao, ako curi pored osovinice onda dotegni tu maticu ne vise od cetvrt kruga i prestace curenje. Meni se pojavila kap antifriza ove jeseni na ventilu i ovako sam resio problem.
 
I salje problem sa prednjom vucom . Kardan se okrece ali ne ukopcava prednja vuca . Skinuo sam konusni zupcanik i koliko vidim sve je na mestu . sta da jurim dalje ?
 
Можда ти ламелице проклизавају,средње кућиште ту се налазе види у каквом су стању оне се истроше.
 
I salje problem sa prednjom vucom . Kardan se okrece ali ne ukopcava prednja vuca . Skinuo sam konusni zupcanik i koliko vidim sve je na mestu . sta da jurim dalje ?
Jel se kardan vrti kad upalite prednju vucu tj jel dobija pogon iz menjaca,koji je most napred ravan ili grbavi?

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
U pitanju je grbavi most . Kardan se vrti napred ali nema nista ne uzubljuje . Sta da preturam dalje ?
 
U pitanju je grbavi most . Kardan se vrti napred ali nema nista ne uzubljuje . Sta da preturam dalje ?
Ako dobija pogon iz menjaca i prednji diferencijal uredu onda je najverovatnije otkinuo neku osovinu ili skinuo zube na istoj,prvo otvorite ona dva dekla na mestu gde se spajaju horizontalne i vertikalne osovine i vidite stanje zuba,ako su i zubi celi onda zavrtite kardan da vidite gde se gubi prenos.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Jel zna neko možda koje su dimenzije ona dva gasna amortizera koja drže krov od velike kabine na rusu? Ili da li pasuje od nekog auta, npr za zadnja vrata (vrata na gepeku) na autu?
 
Desni tocak ne okrece vertikalnu osovinu . E sad kad okrecem kardan samo se levi tocak okrece , desna strana ne mrda ni vertikalna ni horizontalna osovina
 
Desni tocak ne okrece vertikalnu osovinu . E sad kad okrecem kardan samo se levi tocak okrece , desna strana ne mrda ni vertikalna ni horizontalna osovina
Kolega ako vam treba pomoc pozovite me na 0621447221 da probam da vam pomognem jer sam u nekoj guzvi pa ne mogu da se dopisujem.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Kad popalim svetla, radna svetla, rotaciju, pocne kazaljka od obratja da skace, neko je pisao u temi sta je problem ali ne mogu da nadjem...Ako neko zna sta je problem nek javlja
 
Nazad
Vrh