MTZ Belarus

Saacekacu da vidim jos koji savet pa sutra u skidanje . Da ne bude da je zaglavio ventil na zatvoreno ?
 
Za rasipac nije pozeljno na 1000 o/min jer se tanjiri prebrzo okrecu. Za sejalicu za kukuruz takodje zbog velikog prenosnog odnosa turbine. Jedino gde koristimo 1000 obrtaja je na pneumatskoj sejalici za psenicu jer je manji prenosni odnos.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Proveravao sam elekto ventil uniomerom pokazule da provodi struju , ili da ga skinem pa da proverim da li odradjuje?
Ako ga budem skidao izlazi li ulje ?

Sta si mjerio , otor spule ili da li ima napon na krajevima spule(elektro ventila). Dok motor ne radi odnosno alternator ne puni ne bi trebalo da moze uopste da ukljuci elektro ventil. Kad je traktor ugasen ne bi trebalo da curi ali moras direktno sa akumulatora dovesti napon da ispitas elektro ventil.
 
Dolazi napon do elektro ventila ali ne ukljucuje . Probano u radu , naslonio sam ga na stub . Zadnji tockovi rade a prednji nikako .

- - - - - - - - - -

Dolazi napon do elektro ventila ali ne ukljucuje . Probano u radu , naslonio sam ga na stub . Zadnji tockovi rade a prednji nikako .
 
Saacekacu da vidim jos koji savet pa sutra u skidanje . Da ne bude da je zaglavio ventil na zatvoreno ?
Kolega proverite ispravnost ventila,ako je ventil neispravan eto krivca a ako je kojim slucajem ispravan proverite pritisak ulja u menjacu,da slucajno nije pumpa zatajila,malo verovatno da tako crkne ali postoji mogucnost,nemoj mnogo da se uzdate u sat elektronski u kabini.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Za rasipac nije pozeljno na 1000 o/min jer se tanjiri prebrzo okrecu. Za sejalicu za kukuruz takodje zbog velikog prenosnog odnosa turbine. Jedino gde koristimo 1000 obrtaja je na pneumatskoj sejalici za psenicu jer je manji prenosni odnos.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Ma jasno mi da je to puno.mislio sam da se tera recimo 1200-1300obr motora na podesenost od 1000obr kardana a ne za 540obr ici na 1900obr motora pri podesenosti na 540.
 
Pa na 1200 je vec puno obrtaja, a ispod toga se gusi traktor. Sve isprobano.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Provericu sutra . Da ga skinem pa direkno da ga povezem , ako odradjuje trzimo dalje ako ne odradjuje bice veselo .
Ili je moguce neka treca zavrzlama . Kako bi zivot bio zanimljiviji !
 
Pa verovatno tako sto ima traktor sa 540E brzinom.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Danas mi počeo da brljavi kilometar sat. Pokazuje 0,3 a pre te cifre kao stepen kod celzijusa.
Ovako recimo[SUP]0[/SUP] 0,3.
Šta raditi, jel u pitanju onaj pretvarač kod maske ili je negde drugde problem. Tj šta raditi dalje.
Remen alternatora nisam gledao, ali jednom sam imap problem labavog kajša, ali nije tako reagovao. Ovo mi se desilo u setvospremiranju na 1700-1800 obrtaja. Kazaljka je u redu, samo na satu povremeno stoji ovako, a povremeno prava kilometraža tj brzina.
 
Danas sam video da mi negde curi sa tapecirunga antifriz zna li ko gde bi moglo biti dal je na ventilu ili neka selna popustila sutra morem pogledati.
 
Danas mi počeo da brljavi kilometar sat. Pokazuje 0,3 a pre te cifre kao stepen kod celzijusa.
Ovako recimo[SUP]0[/SUP] 0,3.
Šta raditi, jel u pitanju onaj pretvarač kod maske ili je negde drugde problem. Tj šta raditi dalje.
Remen alternatora nisam gledao, ali jednom sam imap problem labavog kajša, ali nije tako reagovao. Ovo mi se desilo u setvospremiranju na 1700-1800 obrtaja. Kazaljka je u redu, samo na satu povremeno stoji ovako, a povremeno prava kilometraža tj brzina.
To znaci da je crkao levi davac brzine. Nalazi se ispod levog rezervoara za gorivo.


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Hvala zikabog. Došlo mu glave oranje pod snegom i blato pod levim blatobranom. Jel se može menjati bez dizanja rezervoara ili mi ne gine skidanje točka?
 
Mislim da ce morati da se skine tocak i podigne rezervoar.



Danas sam video da mi negde curi sa tapecirunga antifriz zna li ko gde bi moglo biti dal je na ventilu ili neka selna popustila sutra morem pogledati.

Obicno procuri gumica na slavini. Lako se skida taj tapacirung. Odvrne se srafic sa slavine za grejanje i ima dva srafa tu kod prekidaca za radne farove i radija i samo se spusti dole posto se do soferke drzi na sarkama.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh