MTZ Belarus

Malo si ga preterao.....
Nisam,kod mene komsija ima 1221 i kacio je obrtac 3x35,potrosnja mu se kretala od 14-17 l/kj a to je 18-22 l/h.Svaki traktor treba pravilno da se agregatira da bi bila normalna potrosnja a za ovaj to posebno vazi,svi ti kako ih ja zovem medjutraktori su ogromni potrosaci ako ne vuku idealne prikljucke.Prejak za 3 brazde,slab za 4 a u prevozu stvarno lako vuce dve zmajevke ali ga uvek prati jedan 820 sa cisternom ED goriva...:haha::haha:
 
Kod nas sa 1221 vuku tanjracu od 4m i potrosnja je 7-10l.Imas 2 klipa vise od mene i manji zahvat a potrosnja ti je manja������

I ja imam istu tanjiracu kao Danger,samo sto ja u prvom prohodu zakosim na pola i tu trosi oko 4.5l po kj,u drugom prohodu je ispravim skroz i tu ne prelazi 3.5l po jutru. Vozim na 1900 o/min,a ta potrosnja od 7l bi bila jedino kad ne bi uopste imao uloske u diznama.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Predje 1221.3 i preko 20l po jutru u oranju. Ove godine jos nismo probali.

1221.3 je veci potrosac od 1221,provereno
 
Dosta njih ne zna da ukombinuje radnu mašinu sa 1221 zato i velika potrošnja. 4 puta ove godine mereno od pumpe do pumpe potrošnja od 12 do 13,5 l. Sve orano u suvo(nema proklizavanja) 3-3 brzina oko 9-10 kmh,zahvat 3x40. Neki u selu oru 4x33 ali 6-7 kmh normalno da potrosi 5 l više.za spremač 5,5 m neću ni da pišem da me ne bi nazivali lazovom a pitajte Kovačeva koliko njemu troši sa 6 ili 6,5 m u laksoj zemlji od moje.u Transportu troši na sat rada pa vukao 2 kikinde ili 2 zmajevke ili išao prazno skoro ista potrosnja.Tanjiranje troši najviše na ravnanju puteva jel se vučem ko puž za ostatkom ekipe u bjivi idem prvom sa asfalta pravo malo mu brzo l sta da radim kad sam uzeo malu tanjiraču za njega.
 
Kod mene je 1025.3 nasledio 820 i sve njegove masine.Potrosnja u oranju sa 820 je bila 20l,a 1025.3 sada 17l.Tanjiranje je bilo 5l,sada 4l,isto tako i sa teskom drljacom.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Nisam,kod mene komsija ima 1221 i kacio je obrtac 3x35,potrosnja mu se kretala od 14-17 l/kj a to je 18-22 l/h.Svaki traktor treba pravilno da se agregatira da bi bila normalna potrosnja a za ovaj to posebno vazi,svi ti kako ih ja zovem medjutraktori su ogromni potrosaci ako ne vuku idealne prikljucke.Prejak za 3 brazde,slab za 4 a u prevozu stvarno lako vuce dve zmajevke ali ga uvek prati jedan 820 sa cisternom ED goriva...:haha::haha:

Ne postoji valjda samo 14" plug , ja imam 18" tri brazde , zahvat je 45cm x 3 brazde sto je 135cm zahvata i u 2 rangu 4 brzina vuce plug 30cm ove godine u najgoroj nabijenoj strnjici bez problema i nema potrosnju ni blizu toj koju si naveo. Prosle godine sam mjerio , kukuruzovina 25cm dubine 3 rang 3 brina izlazilo je 10l /kj , vjerovao ili ne.
 
Da li ima da se nadju vazdusni filteri za 1221 od nekog poznatog proizvodjacam? Ja sam njegov fabricki izbacio odmah posto propusta prasinu pri izduvavanju,stavio sa frad i nije bilo problema. Pre neki dan narucim opet fradov i on propusta jako puno prasine. Unutrasni filter bude prasnjav.
 
Ljudi mi verovatno ne pricamo o istom traktoru.1221 ako nije upregnut kako treba trosi mnogo bez obzira da li se vozao ili orao.To sto vi vlasnici 1221 mislite da ne trosi ok lazete sami sebe ??????
 
Pa jos nisu izmislili traktor koji do njive trosi ko ferguson ,u njivi vuce 4 brazde plug i to 10 km na sat :ppozdrav:To je mrcina i tako ga treba posmatrati
 
Ove godine strnjika neka teze orana neka lakse orana do sada potrosnja isla na nekih 15l po kj.
d62f4da475002262faea4ca699502836.jpg
plug je 2x40cm, tezak 1050kg. Vucem ga 6.4km/h Mtz 892 3 kornjaca. Prezadovoljan, obicno je trosio 17l sa consumovim plugom 3x30cm zahvat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nekako mu bolje leži ona njegova fabrička boja ali je plug štogod.

Plug je sto bi se reklo od ljutog gvozdza . Komsije iz firma Plamet imaju samo il zelenu il crvenu boju posto su kod njih delovi fabani i suseni u komori. Kad vec nema bele daj crvenu . Mtz ga lepo nosi. Videcemo posle kise kada zemlja malo popusti mislim da ce moci da ide i brze. Jer nije traktoru tesko ali suva zemlja pa kada ide tragom kosenja ili prsknja tu izvaljuje grudve pa i zna da dobrano da cima traktor. Mada sa ovih 15l po kj potrosnje za mtz ja prezadovoljan. Case je sa tim plugom prosle godine trosio od 10do 12l


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne postoji valjda samo 14" plug , ja imam 18" tri brazde , zahvat je 45cm x 3 brazde sto je 135cm zahvata i u 2 rangu 4 brzina vuce plug 30cm ove godine u najgoroj nabijenoj strnjici bez problema i nema potrosnju ni blizu toj koju si naveo. Prosle godine sam mjerio , kukuruzovina 25cm dubine 3 rang 3 brina izlazilo je 10l /kj , vjerovao ili ne.
O 1221 pricam sta mi vlasnik istog kaze,meni ni iz dzepa ni u dzep a on ako je lud da laze za svoj traktor to je druga stvar.Kupio je lane nekog obrtaca 4 brazde i kad je normalno oranje kao prosle godine kaze da je trosio 12.5-13 litara ali sad ne moze da ga vuce jer je jako tvrdo pa opet na 3 brazde i 20 litara potrosnje.Mislim da je na ovom forumu kao kod trgovaca automobilima,tamo je uvek vozila baba i to samo nedeljom do crkve a ovde majstori kojima potrosnja ne prelazi 10 l u najtezim uslovima...
 
Nisam neki zaljubljenik u masine jer su one tu da odrade svoj posao I to je to.U automobile,motore...ajde da I uzivam ali poljo mehanizacija nije za to.Potrosnja me jednostavno ne zanima.Sta mi znaci jel danas potrosio 12,5 ili 14 litara kad se taj posao mora odraditi.A kad se pojedinci vec tu prse sa uvoznim dresevima u koje su ulozili milione I opet imaju polovan ,nikad siguran, traktor da im skrenem paznju.Najbolji auto je nov auto.E tako I za traktor.
Kod rusa volim jeftino odrzavanje I 99 % delova dostupnih ODMAH.Moj rus je stao pored novog case puma 140 I ne da garantujem da je jaci nego smem da sve sto imam u tu opkladu ulozim.Na kraju price je tacno mereno da je 1221.3 potrosio oko 2,5 litre manje po hektaru oranja od doticnog traktora.Orana ista parcela ,ista povrsina I stog momenta.Case vukao novog potingera a ruja vogela.Igrom slucaja I zahvati isti sem sto je potinger imao resetkaste daske.Gorivo sipano pre starta I posle oranja.Gorivo sipala neutralna firma(radjena usluga).Povrsina oranja bila ukupno 30ha za oba traktora.E sad mangupi vi lepo podjebavajte nekog drugog za ruse ko ga nije imao ili nije radio slicne stvari.Kupljen je da rnja a ne da se modira.Tu je da on sluzi mene a ne ja budem rob njemu I njegovom odrzavanju da bi se reklo on ima Dzondira.
 
O 1221 pricam sta mi vlasnik istog kaze,meni ni iz dzepa ni u dzep a on ako je lud da laze za svoj traktor to je druga stvar.Kupio je lane nekog obrtaca 4 brazde i kad je normalno oranje kao prosle godine kaze da je trosio 12.5-13 litara ali sad ne moze da ga vuce jer je jako tvrdo pa opet na 3 brazde i 20 litara potrosnje.Mislim da je na ovom forumu kao kod trgovaca automobilima,tamo je uvek vozila baba i to samo nedeljom do crkve a ovde majstori kojima potrosnja ne prelazi 10 l u najtezim uslovima...
Olalija o tome sam i ja pisao kad je agregatiran sa 4 brazde je ok i potrosnja ali kad rade sa 3 brazde i imaju manju potrosnju nego sa 4 e j.... ga onda........pogotovo ove godine.....
 
Nazad
Vrh