MTZ Belarus

Како се манифестује кад оде давач притиска уља(електронски) на овим новијим моделима руса?
Meni je od ulja lagao za 2 bara,a od temperature je varirao kako njemu odgovara.Vidi da za ulje stavis mehanicki.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Malo si ga preterao.....
Gledao sam i nisam mogao da vjerujem kako trosi 1221 to je strašno,
Nije to za 2 zmajevke
U firmi su bila 4 tandema za transport 82_820 i dal dve zmajevke ili 2 sajlasice, i kad neki od malih 82x rikne ubacimo 1221 to je bilo za NE POVEROVATI !!!!!
koliko god trosi 82 dodas jos 40-50%
Rezervoar od 160l mu je mali!!!!!!!

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
video sam da je u temi bila obradjena zamena grejaca na usisinoj grani (petrolejskog) sa iskrinim grejacem za IMT, ali nisam nasao iskustva kako se pokazao taj grejac u radu. Imao sam dva originalna ruska i nikako nisam zadovoljan njima. napravio sam adapter i zavrnuo ovaj iskrin . nadam se da ce biti nekog efekta... Sta je bolje sipati u posudicu petrolej,evrodizel ili nesto trece? u pitanju je rus 820 iz 2002 godine koji ima onu sijalicu koja posle izvesnog vremena pocne treptati i to je bio znak da se pali. nisam siguran da ce to tako funkcionisati sa ovim grejacem jer vidim da ovaj ima samo jedan izvod za struju...
 
U firmi jel.....a traktorista negde zvekne crevo u rezervar pa malo izvuce i ostavi kuci pa onda rus puno trosi,mani me te price,ti si gledao a ja ga imam u dvoristu sedam godina,normalno da na dve zmajevke da vuce ce potrositi nesto vise goriva naspram 820 al nije to isti ucinak i nije tolika razlika u potrosnji,u ravnom i suvom jos i nekako al u losoj jeseni i u brdovitom i tamo gde treba spustiti dve pune zmajevke niz neku nizbrdicu 1221 se igra sa dve zmajevke,ili u kaljugi nekoj nije isto 1221 i 820,a to da na ceo dan spali 160 litara u transportu su price za malu decu,ja svaki drugi dan sipam kad po ceo dan transportuju,inace traktor kao sto je 1221 i slicni i jesu za dve zmajevke,treba biti spreman za svake uslove rada a i pogotovo zaustaviti se sa punim prikolicama,to sto (a i ja ) sa 820 vucemo svi dve zmajevke je nuzno zlo al prolazi,a drugo.....Matic je pitao koliko trosi u teskim uslovima rada a ne vozikanju,evo primer meni je potrosnja za ovih 7 godina rada u oranju minimum bio 9,5 litara i maksimum 15lit.,prosle godine sam imao prosek potrosnje 13,5 lit po kj sa 3x18 coli,tanjiraca mi je konzum 28 malo mala za njega i tu je potrosnja zavisno od vlage zemljista od 4 do 5 litara,setvospremac 4,5metra potrosnja oko 3,5 litre
inace prve godine kad sam ga uzeo sam orao sa dva leoparda 3x14 coli,jedan je vukao 82 drugi 1221,orali smo zajedno i em sto je 1221 bio brzi sto je i normalno potrosnja mu je bila 10 litara + veci ucinak a 82 13 litara ,zajedno otisli na njivu zajedno se vratli.....
ove godine jos nisam orao zimsko pa cemo da vidimo za koji dan kad krenemo u akciju
 
Danger malo mi se ova potrosnja ne uklapa sa tom tanjiracom s obzirom da 105 ks i 4m tanjiraca trosi 4-4.5l po kj
 
Poslednja izmena:
Kod nas su ove jeseni Breznjevi poceli da trose manje nego inace. Niko da predje 10 l u dubokom oranju. Naravno po KJ.
 
Samo je rus potrošač ovi drugi su zaštićeni u tom divanu kao beli medvedi , proseravanje pitajte vlasnike Claas traktora da li su i koliko štedljivi...
 
Danger malo mi se ova potrosnja ne uklapa sa tom tanjiracom s obzirom da 105 ks i 4m tanjiraca trosi 4-4.5l po kj

uklopilo se tebi ili ne tako je,prvi prohod idem 1.brzina 4 rang oko 13kmh a drugi prohod 3 brzina 3 ranng 11kmh,sto se tice snage motora moze i drugi prohod istom brzinom al malko skakuce pa treba cuvati ledja pa onda malo sporije,sta ti se neuklapa,puno ti???
inace tu tanjiracu sam uzeo novu 2008 pod nagovorom prodavca da ce 82 da se sigra s njom al nije bas tako,a 1221 bi bila 32 taman,al sad mi se nemenja tanjiraca
 
Ove jeseni samo jedan dan sam testirao 105-cu u oranju na 9,25 k.j. potrošnja je bila 15,5 lit/kj. Orao sam u drugom rangu trećom brzinom.
 
uklopilo se tebi ili ne tako je,prvi prohod idem 1.brzina 4 rang oko 13kmh a drugi prohod 3 brzina 3 ranng 11kmh,sto se tice snage motora moze i drugi prohod istom brzinom al malko skakuce pa treba cuvati ledja pa onda malo sporije,sta ti se neuklapa,puno ti???
inace tu tanjiracu sam uzeo novu 2008 pod nagovorom prodavca da ce 82 da se sigra s njom al nije bas tako,a 1221 bi bila 32 taman,al sad mi se nemenja tanjiraca

Kod nas sa 1221 vuku tanjracu od 4m i potrosnja je 7-10l.Imas 2 klipa vise od mene i manji zahvat a potrosnja ti je manja??????
 
U firmi jel.....a traktorista negde zvekne crevo u rezervar pa malo izvuce i ostavi kuci pa onda rus puno trosi,mani me te price,ti si gledao a ja ga imam u dvoristu sedam godina,normalno da na dve zmajevke da vuce ce potrositi nesto vise goriva naspram 820 al nije to isti ucinak i nije tolika razlika u potrosnji,u ravnom i suvom jos i nekako al u losoj jeseni i u brdovitom i tamo gde treba spustiti dve pune zmajevke niz neku nizbrdicu 1221 se igra sa dve zmajevke,ili u kaljugi nekoj nije isto 1221 i 820,a to da na ceo dan spali 160 litara u transportu su price za malu decu,ja svaki drugi dan sipam kad po ceo dan transportuju,inace traktor kao sto je 1221 i slicni i jesu za dve zmajevke,treba biti spreman za svake uslove rada a i pogotovo zaustaviti se sa punim prikolicama,to sto (a i ja ) sa 820 vucemo svi dve zmajevke je nuzno zlo al prolazi,a drugo.....Matic je pitao koliko trosi u teskim uslovima rada a ne vozikanju,evo primer meni je potrosnja za ovih 7 godina rada u oranju minimum bio 9,5 litara i maksimum 15lit.,prosle godine sam imao prosek potrosnje 13,5 lit po kj sa 3x18 coli,tanjiraca mi je konzum 28 malo mala za njega i tu je potrosnja zavisno od vlage zemljista od 4 do 5 litara,setvospremac 4,5metra potrosnja oko 3,5 litre
inace prve godine kad sam ga uzeo sam orao sa dva leoparda 3x14 coli,jedan je vukao 82 drugi 1221,orali smo zajedno i em sto je 1221 bio brzi sto je i normalno potrosnja mu je bila 10 litara + veci ucinak a 82 13 litara ,zajedno otisli na njivu zajedno se vratli.....
ove godine jos nisam orao zimsko pa cemo da vidimo za koji dan kad krenemo u akciju
A sto drzis 82 u AVLIJI?
Nisam ni napisao da sprzi 160l u transportu za dan
Jel vise ceka nego sto vozi
Ali u kosenju deteline sa 3m kosacicom +gnjecilica nemoze da izgura 8h rada
A za potrošnju sto pricas NE VERUJEM!!!
Da je moćan jeste ali da guta guta!!!
Motori su im gurali 8_9000h menjaci mnogo manje a o kvacilima i lentama za kardan necu ni da pricam!!!
A dobro znam koliki je rezervoar i ako su imali različite, neko metalni neko plastični neko cak i pomocni ispod desnog stepenista

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh