MTZ Belarus

Ja imam 952,kad smo pravili menjac prepravili smo menjac kao na 820 I sad je 10 puta bolji nego 820 I u transportu I u oranju
Imao Sam I 892 ako sve dobro stoji onda je bolji od 820,samo zbog toga Da sve moze brze da odradi I kad smo orali istim brzinom 892 sa 757-3 a 820 samo sa 757-2
Istina je kad na kraju bile istrosene dizne I pumpa malo je tesko krenuti ali to je samo podesavanje
To je moja misljenje

- - - - - - - - - -

https://youtu.be/-M3UPSmo5B8
Ovo je 952
Sad probaj ovo sa 820

Kolega izvini ako sam previše radoznao ali šta je razlog promene menjača na 952?
 
Kod nas ima 3 820 turbo. Lokalni majstor je prvo uradio sebi, pa jos dvojici. To ide samo tako. Na 105ks su uradjeni i menjac od 820 to nosi.
 
Rađen dihtung glave.Što se motora tiče,kao da je juče rađena generalna.Da li staviti termostat ili ne :sta: U pitanju 82-a.
 
Ja imam 952,kad smo pravili menjac prepravili smo menjac kao na 820 I sad je 10 puta bolji nego 820 I u transportu I u oranju
Imao Sam I 892 ako sve dobro stoji onda je bolji od 820,samo zbog toga Da sve moze brze da odradi I kad smo orali istim brzinom 892 sa 757-3 a 820 samo sa 757-2
Istina je kad na kraju bile istrosene dizne I pumpa malo je tesko krenuti ali to je samo podesavanje
To je moja misljenje

- - - - - - - - - -

https://youtu.be/-M3UPSmo5B8
Ovo je 952
Sad probaj ovo sa 820

A deset puta,najmanje 75 puta...
892 rm od 820 rm moze samo brze da se pokvari i nista vise...
 
Na svakom motoru je pozeljno imati termostat,kao sto nije dobro da se pregreje nije dobro ni da radi ne zagrejan na radnu tenperaturu.
Ovaj majstor što nam radi reče da je i na njegove povadio jer ne može motoru da naškodi a da zglavne termostate ne možeš kupiti.Ima poprilično iskustva.
Neko buši rupe-nisi pametan.
 
Ovaj majstor što nam radi reče da je i na njegove povadio jer ne može motoru da naškodi a da zglavne termostate ne možeš kupiti.Ima poprilično iskustva.
Neko buši rupe-nisi pametan.

Mnogo manje mu skodi od toga da termostat zaglavi pa da se pregreje ali kao sto sam napisao nije bas preterano dobro ni da nema termostat pogotovo sad zimi pa da radi na 40,50 stepeni,ne kaze se radna temperatura bez veze.
 
Olalija kada sam kupovao rusa, moj školski je prodavao 892 eurolux, a u tom trenutku je imao noviji 1221 i 820 nov skoro kupljen. Posto se nismo pogodili, a on ubrzo prodao 892, u ponovnom susretu je savetovao da uzmem 820, iako sam hteo 892. Savet je bio da kod nas 892 ore istim plugom kao 820, ne moze sa tri brazde, vuce isti setvospremac i tanjiracu. A kada krece sa setvospremacem mora gas ozbiljan. Na kraju sam kupio 820 rm. Tako da sam imao savet koji se slaze sa tvojim misljenjem. Doduse rekao je da se moze pumpa prestelovati na 892 i da moze ostrije ici.
 
Nebojsa mojem 820 je servisirana pumpa i dizne prosle godine. Od tada imam blagi utisak da puno trosi kada ide prazan po polju ili vuce prikolice. Iako je kasnije malo zavrnut na pumpi i dalje imam utisak da vise trosi. Snage ima bas dosta. Mozete li vi dolaskom kod mene u dvoriste servisirati traktor da manje trosi, i da dobije malo tiši zvuk? Traktor ne radi puno i prilično se čuva i održava.
 
Olalija kada sam kupovao rusa, moj školski je prodavao 892 eurolux, a u tom trenutku je imao noviji 1221 i 820 nov skoro kupljen. Posto se nismo pogodili, a on ubrzo prodao 892, u ponovnom susretu je savetovao da uzmem 820, iako sam hteo 892. Savet je bio da kod nas 892 ore istim plugom kao 820, ne moze sa tri brazde, vuce isti setvospremac i tanjiracu. A kada krece sa setvospremacem mora gas ozbiljan. Na kraju sam kupio 820 rm. Tako da sam imao savet koji se slaze sa tvojim misljenjem. Doduse rekao je da se moze pumpa prestelovati na 892 i da moze ostrije ici.
Apsolutno tacno.Plug moze isti da vuce samo 1 km/h sporije.
 
Nazad
Vrh