MTZ Belarus

Danas mi oko podna pukne dekna slavine grejanja,ona sto se srafi na blok ,sreca sto sam namirisao antifriz ,izgubio nekih 5 litri,ostatak sam uspeo pustiti na slavinu u balon vode,visto da ne curi na toj dekni.Ja pojma nemam kako je to puklo,i to bas oko navoja gde se uvija slavina,izgubio 2 sata dok sam kupio deo u gradu (500din) i posle namontirao na traktoru.A sad uvece kad sam svetla koristio ,primetim ponovo mi brlja kazaljka obrtaja,a prosle godine nov alternator nabacen,jeb... kvalitet,kao da ga neki kinez u svojoj garazi sastavljao od delova skupljenih na deponiji ....:sjasi:.
 
Зарибо ми друк лежај на 82-ки и саструго працнове,дјелове сан данас набавио.Дали ми неко може написати на коју мјеру да наштелујем працне?
 
.Sutra cemo videti.Zamenili odma semeringe u prednjem mostu I ona dva lezaja na koje se voza glavcina.Javim sutra.
 
Danas mi oko podna pukne dekna slavine grejanja,ona sto se srafi na blok ,sreca sto sam namirisao antifriz ,izgubio nekih 5 litri,ostatak sam uspeo pustiti na slavinu u balon vode,visto da ne curi na toj dekni.Ja pojma nemam kako je to puklo,i to bas oko navoja gde se uvija slavina,izgubio 2 sata dok sam kupio deo u gradu (500din) i posle namontirao na traktoru.A sad uvece kad sam svetla koristio ,primetim ponovo mi brlja kazaljka obrtaja,a prosle godine nov alternator nabacen,jeb... kvalitet,kao da ga neki kinez u svojoj garazi sastavljao od delova skupljenih na deponiji .....
Tako nešto se kinezu (yto) ne može desiti... Molim te ne vređaj mi mašinu. :haha:
 
Za sta sluzi ova boca?menjam kabinu pa idu u drugi rezervoari,a smeta mi ova boca.Dali moze da se izbaci i da blindiram?
 
Ja sam to izbacio iz razloga što sam izbacio i hidro pojačivač i pozicioni regulator...to je hidro akumulator,i kad raskačiš sve ko i ja što sam onda nema nikakvu funkciju,inače je povezan sa hidro pojačivačem...kad je traktor bio nov,i sve na njemu funkcionisalo to su dobre stvari...posle 40 godina sve se živo pokvarilo a nema nikog adekvatnog da to namesti ko što je radilo i prvog dana,rešio sam da to sve eliminišem,i sad imam samo tri ručice pored volana,dve za hidro priključke i jedna za poluge-gore dole i a u majčinu..

- - - - - - - - - -

Koju kabinu nameštaš?
 


Tu ide.kod mene radi za fiksiranje hidraulike,to jest da ne pustaju poluge

- - - - - - - - - -

ova bila

- - - - - - - - - -

A sada ide ova

 
Uuuu,odlično izgleda...ja sam isto nameštao kabinu,al na 82ku...druga priča,manje ledja bole,a i vidiš okolo ko svet,a ne ono ko tenk..
 
Ovde je motor od 82-ke.a imam i 552,pa sada sredjujem i ovaj da imam za teze radove,jer do sada nisam radio sa ovim zbog kabine.I jel smem da izbacim hdro akumulator,oce i posle funkcionisati fiksiranje didraulike?
 
Nazad
Vrh