MTZ Belarus

Ako je tako, gotovo je sigurno da taj akumulator koji brboće ima kratak spoj u jednoj ćeliji. Ja sam mislio da ti oba brboću. A akumulator brboće samo kod punjenja zbog elektrolize vode. Poenta je na punjenju, a ako oba brboću nešto mora da ih puni, a nema šta jer je traktor ugašen. I tu je nastao rebus. Ako samo jedan brboće, to je zato što se on puni od strane onog drugog. A da jedan može da puni drugi potrebno je da im se razlikuju naponi. A to je slučaj kad je jedna (ili više) ćelija u kratkom spoju.

To je to, nema šta drugo. I na žalost moraćeš da baciš taj akumulator koji ima ćeliju u kratkom spoju.

Da bi bio siguran u ovo, proveri to na sledeći način: raskači oba akumulatora sa instalacije, nekao poveži na jedan neku sijalicu iz fara da opteretiš taj akumulator bar sa par ampera. I onda dok sijalica svetli na tom akumulatoru izmeri mu napon. To posle ponovi i sa drugim akumulatorom. Onaj koji je dobar će pokazati oko 12V, a onaj koji ima ćeliju u krakom spoju će pokazati 10V.
(ako ti je komplikovano tako, možeš da npr. skineš minus klemnu sa jednog akumulatora i onda ukjlučiš sklopku mase i upališ neka svetla na traktoru (npr. oborena) i tad meriš koliki je napon na stubićima onog drugog akumulatora (sa kog nisi skidao klemnu). Onda pogasiš svetla, isključiš sklopku mase, skineš minus sa drugog akumulatora a vratiš na prvi njegovu minus klemnu i potom po istom postupku izmeriš koliki je napon na prvom akumulatoru. Ako postoji razlika od dva volta - sve je jasno...
 
Iz kog razloga moraju biti dva akumulatora na MTZ-a?Ja sam moj kupio sa jednim od 95a i taj je zamenjen i sada sam ubacio od 145a jedan i ruja pali bez po muke.
 
To je najveca glupost ta dva akumulatora. Em sto stoje na totalno nebezbednom mestu, em dva kostaju vise od jednog, em nikad ne puni isto pa treba menjati mesto. Kad riknu ta dva bolje je kupiti onaj spiralni i sve prepraviti na 12v kao sav normalan svet.
 
Koji akumulator manje puni gledano od zadnjeg kraja traktora ?.Mi smo pre mesec dana nosili u Optimu 2 akumulatora od rusa,jedan je Black Horse,u njemu je 7 godina,drugi Pro Atom 8 godina ,nikad menjana mesta,nikad nisu ni dirani,tj vadjeni van,samo kleme svake 2-3 godine cistim,u Black Horse proverim vodu svake godine,a ovaj drugi je bez odrzavanja,i to je to_Oba su nosena na proveru jer hteli smo kupiti nove ipak,naravno nije bilo potrebno,oba ista,maltene iste snage su bili i potpuno ispravni.Ja se ne razumem mnogo u elektroniku,struju ,ali ako puni jedan akumulator vise,a povezana su oba,zar je bitno ?,jedan ce dopuniti drugog,uvek ce biti skoro jednaki ,ne ?.
 
Za alnaser od 24v, dva akumulatora se vežu u serije i dobiješ 24v...tvoj alnaser je verovatno 12v?
Da 12v brzi mislim da je Ceski vrti ruju kao lud.I meni se cini da je to totalna glupost dva akumulatora nije kamion u pitanju jeste da je lakse 24v da ga upali ali to je 4 cilindra motor i definitivno nema potrebe za time.I sto kaze Paor na jako glupom i nebezbednom mestu stoje.Em zbog isparenja em ne daj boze da eksplodiraju.
 
Ukoliko su akumulatori vezani paralelno (kod paljenja na 12v) manje se puni onaj akumulator koji ima veci unutrasnji otpor.
Tako da nema pravila dal je levi ili desni. Da bi se ta pojava nejednakog punjenja sto je moguce vise ublazila preporuka je zamena akumulatora u paru i strogo istog proizvodjaca i karakteristika.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Svaki akumulator ce vuci onoliko koliko mu je potrebno i nebitno je na kojoj je strani problem nastane kad alternator ne moze da isprati potrebe dva paralelno vezana akumulatora i onda jedan uvek bude u maleru.

Mogu mesta da im se menjaju svaki dan opet ce da bude isto.
 
Pošto se i kod mene pojavio taj problem sa praznim akumulatorima (paralelna veza - 12 V), rado bih umesto dva ubacio jedan.
Pitanje za one koji su to uradili: Od koliko Ah (amper sati) prema dimenzijama može da stane? Da li staviti kao što kaže kolega Drale od 145 Ah, ili veći?
 
Juce mi je alternator na rusu prestao da puni,kupio sam nov regler i zamenio ga upalio sam traktor lampicu je ugasio i ampermetar pokazao da puni,ugasio sam traktor lampica se nije upalila a kada sam ga ponovo upalio vise nije punio alternator.Sta moze da bude problem?

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Sa brzim alnaserom dosta je 100 do 120a,sa sporim alnaserom nekad je malo 145a,al meni su takve kombinacije već godinama i radi posao...
Nikad više ne bih stavljao dva od 97a...fabrički na 82ci su bila dva al linearno vezana,od 6v i 120a,e tad je palio ko budala,čim smo stavili dva os 12v i 97 paralelno vezana,tu je uvek jedan brže stradavao,i bespodrebno bacanje para na akumulatore što se mene tiče
 
Stavi od 140 pa ces da dobijes 40ks vise :haha:

Iz racunaj koliko vuku potrosaci i koliko puni alternator i to je cela filozofija uracunaj i koliko rc u proseku pravis i dal za to vreme mozes da nadoknadis izgubljeno i to je cela filozofija.
 
Sta mislite, koji model belarusa bi mogao komotno da radi sa 6-rednom diskosnom sejalicom(+ depozitori za startno djubrenje), i prskalicom od 1000 lit hidro grane?

Pod ovim komotno, mislim da nema problema sa poluosovinama, lezajevima u tocku, hidraulicnim klipom , itd?

Da li bi mogao 892/952 rm + da se ugrade dodatni spoljni hidraulicni klipovi(ako treba)? Ili ici na ove od 100ks?
 
Ja bi ti iskreno preporucio da to bude neki od 100 ks jer ovi poput 82ke imaju slabije guzice i nije to za njih. Pucace poluge i onda ce biti belaja. Ja sam samojednu godinu radio sa tom kombinacijom i isao po ataru malo brze od puza da ne bi nesto stradalo, a to nije posao.
 
Sa brzim alnaserom dosta je 100 do 120a,sa sporim alnaserom nekad je malo 145a,al meni su takve kombinacije već godinama i radi posao...
Nikad više ne bih stavljao dva od 97a...fabrički na 82ci su bila dva al linearno vezana,od 6v i 120a,e tad je palio ko budala,čim smo stavili dva os 12v i 97 paralelno vezana,tu je uvek jedan brže stradavao,i bespodrebno bacanje para na akumulatore što se mene tiče
A koji ti je taj brzi?
 
Sta mislite, koji model belarusa bi mogao komotno da radi sa 6-rednom diskosnom sejalicom(+ depozitori za startno djubrenje), i prskalicom od 1000 lit hidro grane?

Pod ovim komotno, mislim da nema problema sa poluosovinama, lezajevima u tocku, hidraulicnim klipom , itd?

Da li bi mogao 892/952 rm + da se ugrade dodatni spoljni hidraulicni klipovi(ako treba)? Ili ici na ove od 100ks?

Uzmi 1021 i ne misli
 
Nazad
Vrh