MTZ Belarus

Prvi put cujem da rus ima pritisak u menjacu... to verovatno mislisna pritisak u vazdusnom sistemu? Koji si trektor pre njega imao?

6fa9d89f7ad73ea029da322941ba4726.jpg

Skala u sredini je pritisak ulja u menjacu...




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad se izvadi merac ulja jel sme malo da prska ili ne sme ni kapi.Msm ne prska strasno u vidu magle neke sve sitne jako sitne kapljice ili mora suva krpa da bude kad je podmetnes na otvor.Hvala.
 
Kod rusa to nije merilo svi redom prskaju,to mi je reklo par majstora koji dobro poznaju mtz.Na iberu kad je ugrejan se gleda stanje.
 
Poslednja izmena:
Kad se izvadi merac ulja jel sme malo da prska ili ne sme ni kapi.Msm ne prska strasno u vidu magle neke sve sitne jako sitne kapljice ili mora suva krpa da bude kad je podmetnes na otvor.Hvala.

Da pitam al bez uvrede,koja je svrha ove dijagnostike jel vam dosadno bilo pa ste skidali merac prikliko rada il ste hteli da utrvrdite stanje motora ili....
 
Ne nego imam Tumosana a nesto mi je jako retko ulje pa zsto pitam da ne mesa hidraulicno i motorno zato pitam.Jel ne znam da utvrdim a ja se izvinjavam ako sam nekog uvredio ja nit sam majstor nit serviser samo znam da je kod rusa bilo ulje gusce.
 
Ne nego imam Tumosana a nesto mi je jako retko ulje pa zsto pitam da ne mesa hidraulicno i motorno zato pitam.Jel ne znam da utvrdim a ja se izvinjavam ako sam nekog uvredio ja nit sam majstor nit serviser samo znam da je kod rusa bilo ulje gusce.
Pa ako mesa mora onda da se poveca nivo na meracu ,opadne malo pritisak ulja a dal je gusto ili ne zavisi koje ste sipali u njega:ppozdrav:
 
Za koliko bi se od prilike mogao naci belorus 2000-2001 god u pristojnom stanju , ovo po oglasima nije realno napumpali cene

A dobro se secam da su ti rusevi kad su kupljeni novi kostali duplo manje nego sad, a sad ih ti isti posle 18 god prodaju 3-4000 jeftinije nego sto su ga platili novog



Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Pa to ti kao sto za 82.1 oko 99te sad traze od 5 do 7k,a bili 11k dojč marke....nize realno,al tako je...
 
Pocela nam jedna 82o-ka da iskace na rucki zec kornjaca. Iskace prilikom saltanja glavne rucice menjaca. Pogotovo ako se ide menjati smer. Znaci iz bilo koje brzine napred u rikverc. Jel se mora poloviti traktor ili moze sta odozgo kroz poklopac da se resi?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Verovatno je slizala kraj nuta spojnicke i spojku...cepaj,verovatno ces naici na jos ponesto usput...
Dobio rus centralno podrmazivanje
9nov7.jpg
 
Poslednja izmena:
Pitanje ,rucica za dizanje poluga pored sedista na MTZ 892 radi ali se desava da je povucem i ruke ne reaguju,tek nakon nekog drugog treceg povlacenja odreaguje ,kao da propusta ulje. I kada radi sporije dize,cim zajedno sa njom povucem i neku od poluga izvoda hidraulike (one pored volana) dobije pritisak ulja i momentalno dize poluge pozadi. Klip ispod sedista je remontovan. Da li to znaci da je otisla ona kocka ispod sedista? Da li ona se remontuje ili da trazim drugu.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Pitanje ,rucica za dizanje poluga pored sedista na MTZ 892 radi ali se desava da je povucem i ruke ne reaguju,tek nakon nekog drugog treceg povlacenja odreaguje ,kao da propusta ulje. I kada radi sporije dize,cim zajedno sa njom povucem i neku od poluga izvoda hidraulike (one pored volana) dobije pritisak ulja i momentalno dize poluge pozadi. Klip ispod sedista je remontovan. Da li to znaci da je otisla ona kocka ispod sedista? Da li ona se remontuje ili da trazim drugu.

Sent from my B15Q using Tapatalk
Da li ti rucka ima otpor pre slica kroz koji prolazi u kabini?tj dodje li skroz u kraj slica kada je povuces do prekidaca mase?ako si pomerao rezervoare postoji mogucnost da si ga gurnuo malo vise napred(mora se bas uciljati),pa ometa kretanje poluge koja vodi do kardancica.
 
Da li ti rucka ima otpor pre slica kroz koji prolazi u kabini?tj dodje li skroz u kraj slica kada je povuces do prekidaca mase?ako si pomerao rezervoare postoji mogucnost da si ga gurnuo malo vise napred(mora se bas uciljati),pa ometa kretanje poluge koja vodi do kardancica.
Nema bas nikakvog otpora ,isto radi kao i kada je stigao. Lepo rucica ode do kraja. Sve kao pre ,samo tacno se oseti da kao da ne dobije ili propusti ulje. Desi se neki put da, najcesce radeci sa tarupo,propusti ulje u nekom srednjem polozaju ruku i da upusti ga u radu sam od sebe.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Ventil pririteta, kao na dajcu, zmaju, zglobasu,kamionu, nece volan dok ne opteretis drugog potrosaca!!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh