MTZ Belarus

Moram da se ispravim, danas sam baš gledao, i kod mene se kazaljka vrati na nulu kad se isključi kontakt. Kad se da kontakt, kazaljka odmah ode na otprilike malo manje od 1/8 i tu ostane da stoji bez obzira koliko ima goriva u rezervoaru. Tako je od kad sam kupio rusa, a ne predstavlja mi neki problem jer imam vagres crevo na levom rezervoaru.
 
Da bih dosao do ovog malog sranja (prva slika) sam morao da uradim ovo (druga slika).

Uzgred, da li neko zna za cega je predvidjen nedostajuci rele (vidi se prazna uticnica predvidjena da ide na podnozje relea na desnom kraju na trecoj slici)? Da li je fabricki tu izostavljen neki rele ili je to kod starog gazde skinuto i nikad vraceno... Traktor je MTZ 82.1 2004. godiste.
c0ddf3ae8795a1ad5efa892ff8d9dd4f.jpg
309fbfd52841e78dd003add756167cfb.jpg
76a1e556117c1be6661891a0ffde7a23.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Svi imaju taj prazan konektor.


Tu kad se stavi relej traktor ide 63.4% bolje. To mu dodje neki digitalni boost :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: aca
Mislim da tu dodje relej za paljenje na 24v...meni je to govance zalepilo,i dok sam preterao traktor par metara pod krov,anlaser je zavrsio karijeru...svi koji imaju 24 preporucujem da stave neki kvalitetniji i jaci rele mesto fabrickog,preventive radi...mozda nikad lakse zaradite 100 evrica.
 
Ma na svima je to prazno mesto. Relej paljenja je na svima isti. Tj na istom mestu. Bar je tako kod nasih rusa.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Gledam sad baš električne šeme instalacije kod rusa. Auu koliko tu ima varijanti, evo posmatram samo ovu zujalicu, npr. ranije je ona išla na one gornje lampice koje označavaju neku grešku i prosto je preko dioda povezana na više davača pa je svirala za više havarijskih slučajeva (tri). Onda nađem neku drugu varijantu šeme, tu je zujalica povezana na onaj zajednički veliki okrugli instrument (koji u sebi sadrži više malih instrumenata). Sad za šta mu taj veliki sat daje pobudu za zvučni signal ne znam pošto su sad u njemu lampice havarijskih stanja, koliko znam u tom slučaju kod prekoračenja temperture vode više ne zuji (u onoj prethodnoj varijanti zuji), dok zuji samo kod pada pritiska ulja u motoru...

Onda vidim da neke varijante imaju električni grejač (90W, preko osigurača od 25A), pa u tom slučaju postoji rele koji blokira taj grejač dok ne proradi motror (dok alternator ne proradi). Možda je to taj nedostajući rele jer nisam još čuo da neko kod nas ima električni grejač kabine...
 
Gledam sad baš električne šeme instalacije kod rusa. Auu koliko tu ima varijanti, evo posmatram samo ovu zujalicu, npr. ranije je ona išla na one gornje lampice koje označavaju neku grešku i prosto je preko dioda povezana na više davača pa je svirala za više havarijskih slučajeva (tri). Onda nađem neku drugu varijantu šeme, tu je zujalica povezana na onaj zajednički veliki okrugli instrument (koji u sebi sadrži više malih instrumenata). Sad za šta mu taj veliki sat daje pobudu za zvučni signal ne znam pošto su sad u njemu lampice havarijskih stanja, koliko znam u tom slučaju kod prekoračenja temperture vode više ne zuji (u onoj prethodnoj varijanti zuji), dok zuji samo kod pada pritiska ulja u motoru...

Onda vidim da neke varijante imaju električni grejač (90W, preko osigurača od 25A), pa u tom slučaju postoji rele koji blokira taj grejač dok ne proradi motror (dok alternator ne proradi). Možda je to taj nedostajući rele jer nisam još čuo da neko kod nas ima električni grejač kabine...
Noviji tip zujalica zuji ako padne pritisak ulja motora i menjaca,i ako prestane punjenje akumulatora...temperatura ne zuji,samo sija lampica na velikom satu(kao za pritisak kompresora),ali to je odavno prepravljeno na zujalicu.
 
Auu, uništiše me elektro instalacije od rusa ... :haha: Pokupio sam neki virus (neki safe finder), uništi mi komp. Jel ima neko ideju kako to čudo da izbacim iz kompa? Posle ću se pozabaviti zujalicom i temperaturom. :osmeh:
 
Na moju 82-ku (2005) pisti i kad temp vode ode u crveno ,tj pocetak crvenog,po njegovom elektronskom satu.Pukao mi kais u sred oranja,ta zujalica me spasla,i bas je glasna inace.
 
Na moju 82-ku (2005) pisti i kad temp vode ode u crveno ,tj pocetak crvenog,po njegovom elektronskom satu.Pukao mi kais u sred oranja,ta zujalica me spasla,i bas je glasna inace.
Ne pisti ti jer je temperatura otisla u kriticnu tacku-nego jer ti je pukao kais i izgubio si punjenje.

- - - - - - - - - -

Kako si povezao sat temperature da i on ima zujalicu ,kod mene isto nema traktor je 2007god?
Jednostavno,na davac kriticne temperature povezao minus na zujalici,a sa osiguraca u instrument tabli zujalica dobila +
 
Ne pisti ti jer je temperatura otisla u kriticnu tacku-nego jer ti je pukao kais i izgubio si punjenje.

- - - - - - - - - -


Jednostavno,na davac kriticne temperature povezao minus na zujalici,a sa osiguraca u instrument tabli zujalica dobila +

Uh ne znam ni gde se nalazi ta zujalica moraš mi malo to detaljnije objasniti jel taj davač za temp onaj što je u glavi?
 
Nazad
Vrh