MTZ Belarus

Sta sipate u menjac 1221.3?Jel mora striktno mono 50?

Kolega sigurno najbolje sipati ono sto fabrika preporucuje,mislim na gradaciju a proizvodjac manje bitan.
Nailazio sam x puta na situaciju da su ljudima serviseri sipali 15w40 motorno navodno isti djavo (njihove reci).
Mozda ne bi bilo lose pitati clana Stalker u temi o uljima i mazivima,koliko vidim covek ima ogromno znanje vezano za tu temu tako da sigurno bi znao da kaze neku eventualnu zamenu ako je ima.
 
Kolega sigurno najbolje sipati ono sto fabrika preporucuje,mislim na gradaciju a proizvodjac manje bitan.
Nailazio sam x puta na situaciju da su ljudima serviseri sipali 15w40 motorno navodno isti djavo (njihove reci).
Mozda ne bi bilo lose pitati clana Stalker u temi o uljima i mazivima,koliko vidim covek ima ogromno znanje vezano za tu temu tako da sigurno bi znao da kaze neku eventualnu zamenu ako je ima.
Agropanonka preporucuje mono 50 a u svim katalozima stoji 15w40.
 
Agropanonka preporucuje mono 50 a u svim katalozima stoji 15w40.

Agropanonka preporucuje mono 50 ali sam isto tako i posle njihovih servisera ispustao 15w40 jer kazem vam da tvrde da je to jedno te isto ulje(takva prica je plasirana ljudima kod kojih su radili).
Ja licno nisam proveravao nikada tu njihovu tvrdnju i sipam mono 50 jer nisam cuo a nisam ni primetio da je u nekom radu dolazilo do nekih da kazem prevremenih kvarova krivicom ulja a i vecina ljudi zahteva to jer su im tako rekli bas u Agropanonci.
Zato sam i napisao da ne bi bilo lose pitati kolegu koji ima znanje u toj struci sta misli o tome.
 
Na Belaruskom izvornom sajtu jos pise da kad se traktor eksplatise vise u hladnim vremenskim uslovima ide 5w40 i lepo pise da u menjac ide isto ulje kao u motor.E sad...
 
Bas e sad.
Kao sto sam vec rekao ja sipam 50 kao sto ovi nasi preporucuju,jer kod mnogih ljudi verovali ili ne sipam samo i iskljucivo mabanol ulje iz Agropanonke jer su im tamo tako rekli da samo to ulje sme u ruse tako da za nekom proverom vezano za ta ulja nisam imao potrebu jer ko ce da objasni coveku da je to isto ili da treba neko drugo kada su oni iz Agropanonke tako rekli.
Mozda su ljudi i u pravu,mozda i jesu ista ulja.
 
Sad je obavezan mabanol i nijedno drugo ulje nesme inace ce rus odmah zaribati,do pre par godina su umesto mabanola radili Finke ulje i tada je bilo obavezno finke ulje inace ce zaribati rus,tako mu je iz fabrike podeseno u softveru da prepozna koje ulje sipate inace kaput.......
mislim da ste razumeli politiku firme.....
najcrnje mi je kad cujem ljude "jel imas ono rusko ulje mabanol":haha:
 
Politika te firme kao i 99%drugih firmi je meni jasno samo probajte vi to da objasnite nekome ko to nece da razume.
X puta sam probao ljudima da objasnim da ne moraju da kupuju mabanol da je recimo i modrica sasvim dobro ulje za rusa,vecina me je gledala kao da sam sa marsa pao.
Kako moze modrica biti dobra kad je ovo ulje bas za ruske traktore.
 
Mi smo se navukli na Modricu :) zato i rade kako rade... Morali bi na Mabanol preci :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mabanol u motor,ono sto se ispusti iz motora to se sipa u hidraulik ali se obavezno procedi a u menjac sta se ima viska to se sipa i onda nema brige to je dobitna kombinacija:haha:
 
Sipao ipak Mabanol mono 50 a u motor Mabanol 15w40.Sad sigurno rus nece crci....e jedini ako ga ne sjebe SAE 90 u reduktorima prednjih tockova koje nije Mabanol.
 
Ja planiram akcelu hitrain sipati u hidraulik rusa. Dal bi smeo :) hoce dobiti 10 20 ks vise? :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To dolazi u obzir ako ima zutu rucicu fabricki ugradjenu

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Pa to su videli da su na starijim modelima koji je namaju napravili gresku pa su na novije ubacili:haha:

- - - - - - - - - -

Nego kolege jedno ozbiljno pitanje.
Jel ima neko od vas rusa 1221.3 a da radi ozbiljno sa kardanom tj da je kardan uposljen i opterecen dobro?
 
Meni se na 1221 desava da povuce vazduh,bude mu ona posuda od filtera do pola puna,nadrukam i on odma upali,promenio sam mu sve bakarne platne i opet isto. Da li je imao neko slicnih simptoma?
 
Meni se na 1221 desava da povuce vazduh,bude mu ona posuda od filtera do pola puna,nadrukam i on odma upali,promenio sam mu sve bakarne platne i opet isto. Da li je imao neko slicnih simptoma?
Meni se to desava.Problem je u cevcici ispod sedista sto ide u rezervar.Tu mi je bilo prljavo i zapuseno oba puta.I juce smo to cistili.Mrzi me da skidam rezervoar i perem.
 
Nazad
Vrh